forumnju z rachunkiemofertaZbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje??

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje??

 

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? (2019-03-21 17:33)


<font color="#00273f"><span >Dostałam fakturę. Z rachunku szczegółowego wynika, że wykorzystałam 189200 kB  z przysługujących mi 10 GB (nju podstawowy z usługą max. 29 zł na wszystko). Co dziwne, przesyłanie danych w kraju mam wyszczególnione tylko dwa razy (a korzystam codziennie) - raz na kwotę 95 gr i raz na 28,05 zł.</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >To chyba bez sensu. Nie wykorzystałam całego pakietu, miałam płacić tylko za wykorzystane dane, a rachunek mam na pełne 29 zł + 6 zł za usługi dodatkowe...</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Czy jest możliwe, że to dlatego, że wykonywałam też płatne połączenia za granicą poza UE? Są nałożone osobno, na kwotę w/w 6 zł i nie mam do nich zastrzeżeń. </font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Ale czy to znaczy, że nawet jeśli w ramach limitów powinnam zapłacić mniej niż 29 zł (np. 11 zł, jak w ubiegłym miesiącu), to skorzystanie z czegokolwiek płatnego - choćby 1 raz i na 1 zł - sprawia, że zawsze zapłacę pełne 29 zł i jeszcze do tego opłaty dodatkowe???</font>
<font color="#00273f"><span >Czy nie powinno być tak, że zapłacę tyle, ile wykorzystałam w ramach limitów + opłaty dodatkowe??</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Nie tak zrozumiałam podpisywaną umowę i jej warunki. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy powinnam składać reklamację?</font>

~mightyrillka

 

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? (2019-03-21 18:50)

Hej :) Opłaty są naliczone prawidłowo. Płacisz zgodnie z cennikiem usług w ofercie nju na abonament, czyli 0.19 zł za minutę połączenia, 0.09 zł za SMS-a, 0.19 zł za MMS-a i 0.19 zł za 1 MB do osiągnięcia limitu 29 zł. Dopiero jak wykorzystasz na usługi standardowe 29 zł, to usługi te są bezpłatne do końca okresu rozliczeniowego i otrzymujesz pakiet 10 GB. I niezależnie ile wykorzystasz z tego pakietu czy 3 GB czy 10 GB to żadnych opłat nie ponosisz. Natomiast faktura może być na niższą kwotę niż 29 zł za usługi standardowe, jeżeli będziesz korzystać z usług w ograniczonym stopniu. W przypadku internetu opłata za 1 MB to zgodnie z cennikiem 0.19 zł, więc wystarczy pobrać nieco ponad 152 MB, by odsiągnąć limit 29 zł. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 18:58 w dniu 2019-03-21]

odpowiedź

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? | pilotka (21.03.2019, 18:50)

Hej :) Opłaty są naliczone prawidłowo. Płacisz zgodnie z cennikiem usług w ofercie nju na abonament, czyli 0.19 zł za minutę połączenia, 0.09 zł za SMS-a, 0.19 zł za MMS-a i 0.19 zł za 1 MB do osiągnięcia limitu 29 zł. Dopiero jak wykorzystasz na usługi standardowe 29 zł, to usługi te są bezpłatne do końca okresu rozliczeniowego i otrzymujesz pakiet 10 GB. I niezależnie ile wykorzystasz z tego pakietu czy 3 GB czy 10 GB to żadnych opłat nie ponosisz. Natomiast faktura może być na niższą kwotę niż 29 zł za usługi standardowe, jeżeli będziesz korzystać z usług w ograniczonym stopniu. W przypadku internetu opłata za 1 MB to zgodnie z cennikiem 0.19 zł, więc wystarczy pobrać nieco ponad 152 MB, by odsiągnąć limit 29 zł. Pozdrawiam.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

20 gości i 0 zalogowanych użytkowników