forumnju z rachunkiemofertaMieszanie numerów na karte i abonament.

Mieszanie numerów na karte i abonament.

 

Mieszanie numerów na karte i abonament. (2019-02-14 08:29)

Witam. Mam w abonamencie dwa numery oraz jeden numer na karte. Te dwa w abonamencie sa w parze. Teraz tak : chce przeniesc jeden numer z tych w abonamencie (numer głowny) na oferte na karte i dodac do abonamentu ten numer ktory teraz jest na karte aby byl w parze z tym który zostal w abonamencie. Problem jaki widze to taki ze ten numer który zostanie w abonamencie jest numerem dodatkowym, a ten ktory ma byc na karte jest głównym. Jak sprawy sie mają ze stażem  ? Numer który zostanie (czyli ten dodatkowy) nie mam tak długo jak ten ten głowny , czyli np. głowny mam 3 lata a dodatkowy np. rok. Czyli na tym co zostanie strace staż ? ) (ilosc interentu) I czy mozliwa jest taka roszada ogólnie ?

 

Mieszanie numerów na karte i abonament. (2019-02-14 23:33)

<div align="left"><span >Hej :) Roszada jest oczywiście możliwa, ale wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Jeżeli chcesz przenieść na kartę podstawowy, to proponuję od razu przenieść na kartę również dodatkowy. Po pierwsze, nie można będzie dopiąć nowego podstawowego (tego zmigrowanego z karty)do dodatkowego, tylko w drugą stronę jest to możliwe. Po drugie, to na głównym jest usługa, która obniża koszty połączeń i stażowa, w przypadku, gdy na koncie pozostanie sam dodatkowy opłaty za wszystkie połączenia będą naliczane zgodnie z cennikiem, co może wiązać się z bardzo wysokim rachunkiem. Po migracji na kartę, staż zgodnie z regulaminem przepada, bardziej opłacałoby się odpiąć dodatkowy, ale jak jest mus to nic nie poradzisz. Pozdrawiam.

 

Mieszanie numerów na karte i abonament. (2019-02-16 16:07)

To mam inne pytanie : czy mozna zamienic numery ? Zeby głowny był dodatkowym a dodatkowy głownym ? Z punku widzenia sieci to co za róznica ? Nic sie nie zmienia w oplatach.  Ale pewnie tak sie nie da. Inna mozliwosc : czy da sie dodatkowy rozdzielic , tak jak piszesz, ale zrobic z niego osobny abonament (nie na karte) ? Zeby były dwa osobne rachunki ? Jak ze stażem wtedy ? Głowny mam ponad 3 lata dodatkowy ze 1-2 lata (nie pamietam) .  Czy mozna wtedy którys abonament przepisac na inna osobe ?

 

Mieszanie numerów na karte i abonament. (2019-02-16 16:07)

Dwa razy sie wyslalo.  Skasowalem.

[edytowane przez seven77 o 16:09 w dniu 2019-02-16]
 

Mieszanie numerów na karte i abonament. (2019-02-16 23:00)

Możesz zamienić numery miejscami. Najpierw migrujesz je na kartę i podpisujesz nowe umowy. Teraz można to zrobić w jednym zamówieniu. Staż jednak przepada. Ta druga opcja też jest możliwa: migrujesz na kartę dodatkowy. Jak już jest w ofercie na kartę zawierasz umowę jako nju podstawowy albo udajesz się wraz z osobą na którą ma być przepisany ten numer do Salonu Orange i zlecasz przerejestrowanie numeru. Jak zostanie przerejestrowany, nowy właściciel zawiera umowę jako nju podstawowy. Staż na tym numerze będzie liczony od początku. Za to Twój staż ma Twoim głównym pozostaje bez zmian, Cesji nie ma w nju, stąd tylko w taki sposób możesz dokonać zmiany właściciela numeru. W abonamencie tego nie zrobisz, stąd konieczna jest migracja na kartę.

[edytowane przez pilotka o 23:04 w dniu 2019-02-16]

odpowiedź

Mieszanie numerów na karte i abonament. | seven77 (14.02.2019, 08:29)

Witam. Mam w abonamencie dwa numery oraz jeden numer na karte. Te dwa w abonamencie sa w parze. Teraz tak : chce przeniesc jeden numer z tych w abonamencie (numer głowny) na oferte na karte i dodac do abonamentu ten numer ktory teraz jest na karte aby byl w parze z tym który zostal w abonamencie. Problem jaki widze to taki ze ten numer który zostanie w abonamencie jest numerem dodatkowym, a ten ktory ma byc na karte jest głównym. Jak sprawy sie mają ze stażem  ? Numer który zostanie (czyli ten dodatkowy) nie mam tak długo jak ten ten głowny , czyli np. głowny mam 3 lata a dodatkowy np. rok. Czyli na tym co zostanie strace staż ? ) (ilosc interentu) I czy mozliwa jest taka roszada ogólnie ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

32 gości i 2 zalogowanych użytkowników