forumnju z rachunkiemusługiPierwszy abonament miesięczny po 6 dniach

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-16 21:52)

Aktywowałem telefon w njumobile chyba dnia 12 grudnia, a online mam napisane, że operator wystawi mi rachunek już 18 grudnia czyli raptem po niecałym tygodniu.


Czy firma njumobile nie może wytrzymać z wystawieniem rachunku nawet do końca miesiąca tylko robi to już po 6 dniach ?
NIe mogłem się doczytać jaki rachunek dostanę za te 6 dni, czy będę musiał zapłacić abonament jak za caly miesiąc ?


odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~darek795

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-19 14:24)

Też byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Z tym, że ja miałem ok 4-5 dni do końca okresu abonamentowego.
Ja wziąłem nowy nr, wiec przeczekałem te parę dni nie używając telefonu.
O dziwo nie naliczyli mi nawet złotówki. Tzn. nie wystawili mi zadnej faktury za te pare dni.
Z tym, ze tak jak wczesniej napisałem: nie wykonałem zadnego smsa, polaczenia z netem ani połączenia telefonicznego.

Co to tego okresu... wydaje mi się, że po pierwszym połaczeniu badz sms-ie zostanie Ci naliczone na fakturze to minimalne 9zł.
Fakt faktem troszkę dziwne jest to, że okres abonamentowy zaczyna się tak a nie inaczej... ale niektorym zalezy na czasie i chca od razu skorzystać z nowego nr wiec raczej ciezo by było by przez te 6 dni rozmowy były za darmo ;)


 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-23 18:28)

pierwsza faktura bedzie proporcjonalnie mniejsza -bez obaw

~gość

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 09:45)

Wiem już jak się nalicza rachunek za niepełny okres.


Nalicza się w taki sam sam sposób jakby był to cały miesiąc ( na mojej fakturze jest nawet napisane, że jest to za okres 19.11.2013 do 18.12.2013 - mimo że telefon miałem dopiero od 12.12.2013  - jest to niekorzystne dla usera. To znaczy przez te parę dni mamy naliczane po 19 groszy za minutę, a rozmowy powyżej 29 zł za darmo.


Zastanawiam się nawet , czy jest to zgodne z prawem - czy można na fakturze umieścić datę rozpoczęcia usługi niezgodną z prawdą ? Bo przecież dnia 19 listopada ja nie byłem jeszcze klientem Njumobile, a dopiero od dnia 12 grudnia.



[edytowane przez darek795 o 10:49 w dniu 2013-12-30]
 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 15:37)

Dziwne. Ja miałem pierwsza f-rę na kwotę 0,81 gr a byłem w podobnej sytuacji.
Może poczekaj na fakturę a zobaczysz co za kwota na niej będzie i niepotrzebnie się denerwujesz ;)

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 20:49)

Z tym okresem rozliczeniowym to jest tak, że nju ma kilkanaście okresów rozliczeniowych i pod hasłem " okres rozliczeniowy " nie jest tak jak się mnie wydawało, od momentu włączenia telefonu do powiedzmy 30 dni użytkowania z usług. I więc . Jeśli ja "podłączyłem " telefon 15 października to okres rozliczeniowy zakończył się 18 października. Dziwne troche mnie się to wydawało ale jakoś to przeżyłem. Jeśli spotkacie się z określeniem " usługa będzie włączona w nowym okresie rozliczeniowy" to pytajcie co mają na myśli? Czyj to okres rozliczeniowy?. Mój czy wasz?

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-31 13:32)

to jest odpowiedź na post:

W nju mobile okres rozliczeniowy nie zawsze pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Rozliczenia za usługi dokonywane są w stałych okresach, które rozpoczynają się i kończą konkretnego dnia miesiąca.

W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów. Okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer możesz sprawdzić na fakturze.

Następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura.



To tyle w kwestii okresu rozliczeniowego. Można go zmienić, tyle że trzeba po prostu zgłosić to przez portal lub telefonicznie.

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2016-10-21 06:46)

Ja zaplacilem za jeden dzien ponad 16 zl ! Przenioslem numer 14 pazdziernika a na 15 fakture wystawili za okres (na fakturze wyraznie napisano za jaki okres) od 14-09-2016 do 15-10-2016 r. Dlaczego 15-10? Dlaczego nie np 29-10? Kto to ustala te terminy i na jakiej zasadzie?

~qmak

odpowiedź

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach | ~darek795 (16.12.2013, 21:52)

Aktywowałem telefon w njumobile chyba dnia 12 grudnia, a online mam napisane, że operator wystawi mi rachunek już 18 grudnia czyli raptem po niecałym tygodniu.


Czy firma njumobile nie może wytrzymać z wystawieniem rachunku nawet do końca miesiąca tylko robi to już po 6 dniach ?
NIe mogłem się doczytać jaki rachunek dostanę za te 6 dni, czy będę musiał zapłacić abonament jak za caly miesiąc ?


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

31 gości i 0 zalogowanych użytkowników