forumnju z rachunkiemusługiPierwszy abonament miesięczny po 6 dniach

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-16 21:52)

Aktywowałem telefon w njumobile chyba dnia 12 grudnia, a online mam napisane, że operator wystawi mi rachunek już 18 grudnia czyli raptem po niecałym tygodniu.


Czy firma njumobile nie może wytrzymać z wystawieniem rachunku nawet do końca miesiąca tylko robi to już po 6 dniach ?
NIe mogłem się doczytać jaki rachunek dostanę za te 6 dni, czy będę musiał zapłacić abonament jak za caly miesiąc ?


odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~darek795

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-19 14:24)

Też byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Z tym, że ja miałem ok 4-5 dni do końca okresu abonamentowego.
Ja wziąłem nowy nr, wiec przeczekałem te parę dni nie używając telefonu.
O dziwo nie naliczyli mi nawet złotówki. Tzn. nie wystawili mi zadnej faktury za te pare dni.
Z tym, ze tak jak wczesniej napisałem: nie wykonałem zadnego smsa, polaczenia z netem ani połączenia telefonicznego.

Co to tego okresu... wydaje mi się, że po pierwszym połaczeniu badz sms-ie zostanie Ci naliczone na fakturze to minimalne 9zł.
Fakt faktem troszkę dziwne jest to, że okres abonamentowy zaczyna się tak a nie inaczej... ale niektorym zalezy na czasie i chca od razu skorzystać z nowego nr wiec raczej ciezo by było by przez te 6 dni rozmowy były za darmo ;)


 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-23 18:28)

pierwsza faktura bedzie proporcjonalnie mniejsza -bez obaw

~gość

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 09:45)

Wiem już jak się nalicza rachunek za niepełny okres.


Nalicza się w taki sam sam sposób jakby był to cały miesiąc ( na mojej fakturze jest nawet napisane, że jest to za okres 19.11.2013 do 18.12.2013 - mimo że telefon miałem dopiero od 12.12.2013  - jest to niekorzystne dla usera. To znaczy przez te parę dni mamy naliczane po 19 groszy za minutę, a rozmowy powyżej 29 zł za darmo.


Zastanawiam się nawet , czy jest to zgodne z prawem - czy można na fakturze umieścić datę rozpoczęcia usługi niezgodną z prawdą ? Bo przecież dnia 19 listopada ja nie byłem jeszcze klientem Njumobile, a dopiero od dnia 12 grudnia.



[edytowane przez darek795 o 10:49 w dniu 2013-12-30]
 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 15:37)

Dziwne. Ja miałem pierwsza f-rę na kwotę 0,81 gr a byłem w podobnej sytuacji.
Może poczekaj na fakturę a zobaczysz co za kwota na niej będzie i niepotrzebnie się denerwujesz ;)

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-30 20:49)

Z tym okresem rozliczeniowym to jest tak, że nju ma kilkanaście okresów rozliczeniowych i pod hasłem " okres rozliczeniowy " nie jest tak jak się mnie wydawało, od momentu włączenia telefonu do powiedzmy 30 dni użytkowania z usług. I więc . Jeśli ja "podłączyłem " telefon 15 października to okres rozliczeniowy zakończył się 18 października. Dziwne troche mnie się to wydawało ale jakoś to przeżyłem. Jeśli spotkacie się z określeniem " usługa będzie włączona w nowym okresie rozliczeniowy" to pytajcie co mają na myśli? Czyj to okres rozliczeniowy?. Mój czy wasz?

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2013-12-31 13:32)

to jest odpowiedź na post:

W nju mobile okres rozliczeniowy nie zawsze pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Rozliczenia za usługi dokonywane są w stałych okresach, które rozpoczynają się i kończą konkretnego dnia miesiąca.

W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów. Okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer możesz sprawdzić na fakturze.

Następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura.



To tyle w kwestii okresu rozliczeniowego. Można go zmienić, tyle że trzeba po prostu zgłosić to przez portal lub telefonicznie.

 

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach (2016-10-21 06:46)

Ja zaplacilem za jeden dzien ponad 16 zl ! Przenioslem numer 14 pazdziernika a na 15 fakture wystawili za okres (na fakturze wyraznie napisano za jaki okres) od 14-09-2016 do 15-10-2016 r. Dlaczego 15-10? Dlaczego nie np 29-10? Kto to ustala te terminy i na jakiej zasadzie?

~qmak

odpowiedź

Pierwszy abonament miesięczny po 6 dniach | bujniak (31.12.2013, 13:32)



To tyle w kwestii okresu rozliczeniowego. Można go zmienić, tyle że trzeba po prostu zgłosić to przez portal lub telefonicznie.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

42 gości i 0 zalogowanych użytkowników