forumnju z rachunkiemusługiPołączenie międzynarodowe, czy roaming?

Połączenie międzynarodowe, czy roaming?

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2018-05-18 07:52)

Dzień dobry, 


Mam pytanie odnośnie połączeń wykonywanych na terenie Niemiec z polskiego numeru nju na niemiecki numer. Czy jest to połączenie międzynarodowe, czy w ramach roamingu? W fakturze za ostatni miesiąc nie zostały naliczone opłaty za połączenia, które wykonałam na numer niemiecki, czyli rozumiem, że są one bezpłatne? 

~joanna

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2018-05-18 12:50)

Roaming to są połączenia z numerami krajowymi gdy jesteś za granicą.
Połączenia z numerami zagranicznymi są rozmową międzynarodową i powinno się na fakturze pojawić - chyba, że były w nowym okresie rozliczeniowym albo Nju czeka na rozliczenie z niemieckiej sieci, w której byłaś zalogowana.

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2018-05-18 13:12)

W ramach RLAH możesz dzwonic wg lokalnych stawek w Polsce do wszystkich w strefie A. Oznacza to, ze jak jesteś w Niemczech i polaczenia lokalne w PL masz bezpłatne to możesz dzwonic na numery w niemieckie za darmo ( wylaczeniem numerow o podwyższonej oplacie itp. za które w Polsce tez placisz). Co więcej bedac w Niemczech i dzwoniac np. do Francji tez połączenie powinno być bezpłatne :).

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2018-05-18 18:42)

to jest odpowiedź na post:

Dzień dobry, 


Mam pytanie odnośnie połączeń wykonywanych na terenie Niemiec z polskiego numeru nju na niemiecki numer. Czy jest to połączenie międzynarodowe, czy w ramach roamingu? W fakturze za ostatni miesiąc nie zostały naliczone opłaty za połączenia, które wykonałam na numer niemiecki, czyli rozumiem, że są one bezpłatne? 



Połączenia międzynarodowe są wtedy, kiedy dzwonisz z Polski na numer zagraniczny. Pozostałe są to połączenia w roamingu.  Do osiągnięcia limitu w usłudze, z której korzystasz połączenia w roamingu w strefie 1 (UE) są płatne tak jak w kraju, czyli na fakturze będą naliczone opłaty na początku okresu rozliczeniowego, a potem jak już osiągniesz limit będą realizowane bezpłatnie do końca cyklu.  Jeżeli  dzwoniłaś jak już  limit został osiągnięty to były realizowane bezpłatnie. Sprawdź na rachunku szczegółowym, czy masz ujęte te połączenia jako bezpłatne . Jeżeli nie, to może dane od partnera roamingowego jeszcze nie wpłynęły i wówczas opłaty zostaną naliczone na kolejnej fakturze.

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2022-12-23 19:50)

to jest odpowiedź na post:

Dzień dobry, 


Mam pytanie odnośnie połączeń wykonywanych na terenie Niemiec z polskiego numeru nju na niemiecki numer. Czy jest to połączenie międzynarodowe, czy w ramach roamingu? W fakturze za ostatni miesiąc nie zostały naliczone opłaty za połączenia, które wykonałam na numer niemiecki, czyli rozumiem, że są one bezpłatne? 

~lajla

 

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? (2022-12-24 07:12)

Połączenie wykonane na terenie UE z prefiksem +48 / 0048 ( jest to roming liczony w danym abonamencie . )  Natomiast wykonanie połączenia z innym prefiksem i nieważne gdzie się znajdujesz . Jest to połączenie międzynarodowe , Dodatkowo płatne .<strong>
</strong>

~kozak

odpowiedź

Połączenie międzynarodowe, czy roaming? | ~joanna (18.05.2018, 07:52)

Dzień dobry, 


Mam pytanie odnośnie połączeń wykonywanych na terenie Niemiec z polskiego numeru nju na niemiecki numer. Czy jest to połączenie międzynarodowe, czy w ramach roamingu? W fakturze za ostatni miesiąc nie zostały naliczone opłaty za połączenia, które wykonałam na numer niemiecki, czyli rozumiem, że są one bezpłatne? 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

46 gości i 0 zalogowanych użytkowników