forumnju z rachunkiemofertakorzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2017-08-28 13:38)

Czy jest możliwe przeniesienie dwóch numerów z play i korzystanie z oferty 2x19zł? Jak to zrobić?

~skorwon

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2017-08-28 15:21)

Ja jestem w trakcie przenosin dwóch numerów z PLAY do nju. Oba są w tym momencie w abonamencie w PLAY. Trzeba trochę czynności wykonać ale temat do ogarnięcia. Ja już tylko czekam na przełączenie mojego numeru do NJU. Ważne aby oba numery były zarejestrowane na tą samą osobę.
W każdym razie procedura wygląda tak abyś miał 19 zł na głowę:
1. W nju na stronie lub telefonicznie zamawiasz nju z rachunkiem za maks 29 zł na wszystko z przeniesieniem swojego numeru lub tego drugiego. Musisz ustalić, który z nich będzie głównym numerem. Od tego momentu nju sprawdza czy jest możliwość przeniesienia numeru a w międzyczasie pojawi się kurier z umową do podpisania i kartą SIM z tymczasowym numerem i z pakietem tymczasowym. Ważne aby dane u obecnego operatora były takie same jak te co podasz w nju podczas zamawiania oferty i przenosin numeru. Jak wszystko jest ok to dostaniesz informację, kiedy nastąpi przeniesienie numeru. Jeśli to abonament to pewnie z końcem obecnej umowy lub z końcem obecnego okresu rozliczeniowego jeśli umowa jest na czas nieokreślony lub w ciągu kilku dni jeśli numer w PLAY jest w prepaidzie. Z numeru tymczasowego jaki otrzymasz możesz korzystać ale lepiej niech leży w szufladzie do czasu przenosin aby nie płacić za jego korzystanie. Co ciekawe jeśli tak ja będziesz czekał dłuższy czas na przeniesienie numeru to i tak liczy Ci staż w nju :-) czyli wcześniej dostaniesz zwiększenie internetu :-). Tyle z Twoim czy głównym numerem.
2. Z drugim numerem jest trochę zabawy ale jest do ogarnięcia i najlepiej to zrobić przed przeniesieniem go do nju jeszcze w PLAY.
a) jeśli drugi numer jest na też na Ciebie zarejestrowany to właściwie po tym jak numer główny/pierwszy będzie już w nju przenosisz go jako dodatkowy i koniec tematu.
b) jeśli nie jest na Ciebie a jest prepaidzie to robisz cesje numeru na siebie. Ważne, że przy robieniu cesji w salonie był obecny właściciel numeru i nowy właściciel. Po zrobieniu cesji można jak w podpunkcie a) przenieść numer jako dodatkowy do nju.
c) jeśli drugi numer nie jest na Ciebie i jest w abonamencie to najpierw osoba na którą jest umowa robi wypowiedzenie umowy w PLAY z datą, kiedy kończy się umowa lub z najbliższym okresem rozliczeniowym jeśli jest na czas nieokreślony. Po za kończeniu umowy numer automatem przejdzie na prepaid i dopiero wtedy robimy cesję na Ciebie/osobę z pierwszego numeru. Wtedy jak w a) robimy przeniesienie na numer dodatkowy nju. Dlaczego taka kolejność? Tylko ze względu na finanse. Można zrobić cesję jeśli jeszcze trwa umowa ale wtedy cesja kosztuje chyba 30 zł. Krótko cesja w ofercie abonamentowej jest płatna a w prepaidzie darmowa dlatego najpierw robimy wypowiedzenie umowy a później jak numer jest w ofercie na kartę robimy cesję w PLAY. Czas operacji jest taki sam a nie mamy kosztów.


Tak wygląda procedura i tak samo jest u każdego operatora jeśli numery są na dwie różne osoby. Prościej mają osoby które mają oferty rodzinne w PLAY czy gdzieś indziej bo tam też muszą być one na jedną osobę. Wtedy jeden numer się przenosi do rachunku a drugi po przeniesieniu jako dodatkowy.


Ja procedurę zacząłem w lipcu i od lipca liczy mi się lojalka a właściwe przeniesienie mojego numeru nastąpi z początkiem października. Drugi numer też kończy umowę z końcem września to w październiku robimy cesję na mnie i potem przenoszę numer jako dodatkowy.


Jak coś niejasne to pytaj sprostuję :)

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2017-08-28 17:53)

dzięki, wszystko jasno opisane :)

~skorwon

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2023-03-04 10:46)

Co zrobić jeśli 3 osoby mają numer zarestr9wany na 1 osobę i wszystkie 3 dostają powiadomienia o opaltach. Chciałabym żeby tylko 1 osoba dostawała.

~kmk

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2023-03-04 14:52)

to jest odpowiedź na post:

Co zrobić jeśli 3 osoby mają numer zarestr9wany na 1 osobę i wszystkie 3 dostają powiadomienia o opaltach. Chciałabym żeby tylko 1 osoba dostawała.

</div><div>
</div><div>Zmienić operatora. W nju tak jest, że wszyscy dostają powiadomienie
</div>

~gość1677937933498

 

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów (2023-03-07 16:28)

to jest odpowiedź na post:

Co zrobić jeśli 3 osoby mają numer zarestr9wany na 1 osobę i wszystkie 3 dostają powiadomienia o opaltach. Chciałabym żeby tylko 1 osoba dostawała.

Cześć :) Skontaktuj się z BOK przez formularz kontaktowy, można wyłączyć podziękowanie za wpłatę, SMS-y o wystawieniu faktury i przed upływem terminu płatności na pozostałych dwóch numerach. Nie można tylko wyłączyć po upływie terminu płatności faktury, bo wtedy grozi blokada i na wszystkie numery jest wysyłana informacja, ale jak będziesz wpłacał w terminie to nie będzie żadnych SMS-ów na dodatkowe numery. Pozdrawiam :)

odpowiedź

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów | ~skorwon (28.08.2017, 13:38)

Czy jest możliwe przeniesienie dwóch numerów z play i korzystanie z oferty 2x19zł? Jak to zrobić?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

28 gości i 0 zalogowanych użytkowników