forumnju z rachunkiemusługiBrak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB

 

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB (2017-06-26 01:17)

Witam,

Wszystko działało poprawnie do momentu "darmowych" 1.96GB danych w roamingu za granicą. Po przekroczeniu internet 1,96GB internet nie działa co jest naturalną rzeczą. Wcześniej aby dodatkowo nie narażać się na koszty miałem włączoną opcję "blokada transferu danych w roamingu" wczoraj ją wyłączyłem i otrzymałem sms'a z potwierdzeniem wyłączenia blokad.Pomimo tego wciąż nie mam internetu korzystając z tego samego włoskiego operatora TIM. Dodatkowo pojawia się komunikat podczas sprawdzania poczty na Iphonie 5S "Nie udało się uaktywanić sieci komórkowej błąd uwierzytelniania PDP" Próbowałem zmienić ustawienia APN ale wciąż to nie działa. Nie wiem w czym tkwi problem ustawieniach APN czy w czymś innym. Z tego co pisze nju koszty naliczania opłat to 40zł za 1GB.

 

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB (2017-08-13 12:55)

U mnie dokładnie te same objawy.. Może tak Orange radzi sobie z ograniczeniem kosztów wobec europejskich operatorów?... W każdym razie "usterka" leży po stronie operatora.

~pepe

 

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB (2017-09-15 19:07)

Witam mam to samo jak problem został rozwiązany jeśli można wiedzieć ?

~kuba

 

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB (2017-09-16 09:47)

to jest odpowiedź na post:

<span > Z tego co pisze nju koszty naliczania opłat to 40zł za 1GB. 


Zgadza się,  1MB kosztuje 0,04zł w roamingu w UE, czyli 1000MB=40zł.
Swoją drogą dobrze wiedzieć o problemie. Chyba wyłączę tę blokadę i w okolicach osiągniecia/po przekroczeniu limitu będę ręcznie sterował transmisją danych w telefonie. Lepiej mieć w razie czego net za 0,04zł/MB niż w ogóle. Tylko trzeba być czujnym ;)

 

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB (2017-09-16 10:51)

@stanley99
jeśli masz drugą kartę SIM najlepiej w innej sieci to ją zabierz, z routerem mobilnym będziesz miał pewniejszy internet zapasowy dla wszystkich urządzeń posiadających WiFi.
Z Nju w zeszłym roku miałem problemy z logowaniem do innych sieci, więc ja brałbym pod uwagę wszelkie możliwe niespodzianki w roamingu, nawet te niespodziewane ;)

odpowiedź

Brak internetu za granicą po przekroczeniu 1,96GB | szoszon (26.06.2017, 01:17)

Witam,

Wszystko działało poprawnie do momentu "darmowych" 1.96GB danych w roamingu za granicą. Po przekroczeniu internet 1,96GB internet nie działa co jest naturalną rzeczą. Wcześniej aby dodatkowo nie narażać się na koszty miałem włączoną opcję "blokada transferu danych w roamingu" wczoraj ją wyłączyłem i otrzymałem sms'a z potwierdzeniem wyłączenia blokad.Pomimo tego wciąż nie mam internetu korzystając z tego samego włoskiego operatora TIM. Dodatkowo pojawia się komunikat podczas sprawdzania poczty na Iphonie 5S "Nie udało się uaktywanić sieci komórkowej błąd uwierzytelniania PDP" Próbowałem zmienić ustawienia APN ale wciąż to nie działa. Nie wiem w czym tkwi problem ustawieniach APN czy w czymś innym. Z tego co pisze nju koszty naliczania opłat to 40zł za 1GB.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników