Usługi w roamingu

 

Usługi w roamingu (2017-05-15 22:02)

Witam,
na przełomie maja/czerwca będę na wakacjach w UE.
Chciałbym skorzystać z usług roamingowych. Wiem jak je włączyć, ale nie wiem ile to kosztuje.
Na stronie znalazłem cennik, ale jest już ten od 15 czerwca - wszystko mający.

Ile kosztują usługi roamingowe i jakie warto, doświadczenia, uruchomić?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Usługi w roamingu (2017-05-16 07:12)

To szukałeś bardzo słabo, albo tak żeby nie znaleźć.
Usługi w roamingu oraz aktualny cennik roamingu obowiązujący od 3.10.2016

 

Usługi w roamingu (2017-05-16 08:04)

Co u Was po 15 czerwca? Jak to będzie wyglądało w kontekście dzwonienia  w UE?

~rws

 

Usługi w roamingu (2017-05-16 11:55)

Również proszę o taką informację

~sebastiano92

 

Usługi w roamingu (2017-05-16 14:31)

@maciej
po zalogowaniu do panelu www w dziale Moje konto - Usługi wybierz usługę, która Ciebie interesuje interesuje.
Przy próbie aktywacji najpierw pojawi się informacja o koszcie, a dopiero potem będziesz ostatecznie potwierdzał jej aktywację, więc w ten sposób możesz ustalić ile kosztuje dana usługa bez jej uruchamiania.
To którą warto uruchomić to sam musisz stwierdzić w zależności od Twoich potrzeb.

Jeśli potrzebujesz dużo danych i będziesz w jednym kraju to zwykle lepiej kupić lokalną kartę SIM do internetu i wykorzystać np. swój prywatny router mobilny.

Nie wiem ile jest prawdy w tych zmianach od 15 czerwca
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/Informacja_o_zmianie_w_cennikach_uslug_w_roamingu_i_o_promocji_od%2015_06_2017.pdf
ale w teorii wynika z tego, że jeśli w Nju Buzz w promocji mam 30GB to tyle samo GB będę miał w ramach roamingu. Tylko życie mnie nauczyło, że operator rzadko kiedy daje coś za darmo i zawsze jest jakiś ukryty haczyk.

Przy okazji czerwcowych zmian w roamingu będzie wesoło i zapewne usłyszymy o interwencji UKE, bo to co widziałem w Play to wygląda raczej na ponury żart. Plus i T-Mobile też leci w kulki w tej kwestii, więc może być ciekawie. Póki co nowa oferta roamingowa Nju/Orange w Nju z rachunkiem zaskoczyła mnie pozytywnie :)

[EDIT]
z kolei po rzuceniu okiem na cennik roamingowy:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/Cennik_uslug_w_roamingu_w_ofercie_nju_z_rachunkiem_od%2015_06_2017.pdf
wygląda, że będę miał do dyspozycji tylko 1,46GB albo może uwzględniając w/w informację o zmianie to za staż dadzą 3x1,46=4,38GB.

W sumie ile będzie w rzeczywistości to nie mam pojęcia, bo nie wiem co autor do końca miał na myśli.

[EDIT 2]
Zmyliło mnie sformułowanie z informacji o zmianie opłat roamingowych dot. Limitu GB:
"...a w przypadku planu taryfowego nju buzz, odpowiedni do promocji/usługi obniżającej koszty aktywnej na numerze Abonenta"
Ze spokojem rzuciłem jeszcze raz okiem i obowiązują limity podane tylko w cenniku roamingowym, czyli dla Wszystko komórkowe za 29zł jest to 1,46GB/mc, więc póki co nie ma co marzyć o bonusie za staż i takim samym limicie jak w kraju, czyli u mnie 3x 10GB.
Choć jak pisałem przewyższa to ofertę np. Play, który stosuje limity roczne, a nie miesięczne :D

[edytowane przez nju_klient o 15:01 w dniu 2017-05-16]
 

Usługi w roamingu (2017-05-17 15:37)

Witam
Właśnie otrzymałem rachunek od njumobile. Byłem za granicą. Za roaming policzyli mi blisko 400 pln. I tu uwaga. Policzyli mi za kraj w którym nie byłem :)
Gratuluje firmie njumobile. Dodatkowo zgłosiłem reklamację. Obsługa njumobile odpisała mi "merytorycznie", że prawidłowo naliczyli mi opłaty. Jeszcze większe gratulacje, tym bardziej że merytoryczna odpowiedz. Gdzie szukać w takiej sytuacji pomocy, skoro njumobile nie raczy pochylić się nad faktem.
Pozdrawiam

~tomeknartowicz123

 

Usługi w roamingu (2017-05-18 19:52)

to jest odpowiedź na post:

Witam
Właśnie otrzymałem rachunek od njumobile. Byłem za granicą. Za roaming policzyli mi blisko 400 pln. I tu uwaga. Policzyli mi za kraj w którym nie byłem :)
Gratuluje firmie njumobile. Dodatkowo zgłosiłem reklamację. Obsługa njumobile odpisała mi "merytorycznie", że prawidłowo naliczyli mi opłaty. Jeszcze większe gratulacje, tym bardziej że merytoryczna odpowiedz. Gdzie szukać w takiej sytuacji pomocy, skoro njumobile nie raczy pochylić się nad faktem.
Pozdrawiam


njumobile po serii maili i kilku wpisach na forach postąpiło w sposób który mnie zadziwił. Anulowano mi opłaty za roaming, Podejście mega proklinetowskie. GRATULUJE

~tomeknartowicz123

 

Usługi w roamingu (2017-06-06 23:08)

Witam, 
Jak długo należy czekać na aktywację nju w UE /na 7 dn/? 

 

Usługi w roamingu (2017-11-27 18:04)

Ogulnie uju to klasyczni rabusie i przekręty 
Zmieniłem usługę a te śuśki włączyły ja po dwóch miesiącach naliczając jakiś roming unijny. Płytka firma. No nic czekam jak kwota przekroczy 500zl i idę do prokuratury zgłosić wyłudzenie 

~pitzasdfgjh123@&

 

Usługi w roamingu (2017-12-27 13:52)

Przebywam w pobliżu granicy z Białorusią wczoraj telefon polazyl mi się nie wiadomo kiedy z białoruska siecią. .. zanim się zorientowalem co się dzieje na liczyli mi ponad 200zl za transmisję danych mimo że nie przekroczylem granicy tylko pewnie wiatr zawał od wschodu i złapał ich sieć.  Dzwoniłem na infolinię stwierdzili ze to moja wina i opłaty naliczone prawidłowo bo powinienem wyłączyć sobie w telefonie automatyczne szukanie sieci. Czy ktoś miał podobny problem i może pomóc w tej sprawie?Reklamacje wysłałem juz przez formularz ale pewnie odrzuca... Pozostaje tylko droga sądowa czy można próbować jeszcze z nimi się dogadać? 

odpowiedź

Usługi w roamingu | maciej (15.05.2017, 22:02)

Witam,
na przełomie maja/czerwca będę na wakacjach w UE.
Chciałbym skorzystać z usług roamingowych. Wiem jak je włączyć, ale nie wiem ile to kosztuje.
Na stronie znalazłem cennik, ale jest już ten od 15 czerwca - wszystko mający.

Ile kosztują usługi roamingowe i jakie warto, doświadczenia, uruchomić?

Z góry dziękuję za odpowiedź
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

15 gości i 1 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies