forumnju z rachunkiemofertanju internet a nju internet dodatkowy

nju internet a nju internet dodatkowy

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-12 19:20)

Cześć,


Jestem szczęśliwym posiadaczem nju z rachunkiem i nju dodatkowy. Płacę 38 zł i mi się podoba.


Ostatnio dostałem reklamę nju internet za 29 zł 40GB transferu zwiększający się wraz ze stażem. Bardzo fajna oferta.


Co jest dziwnego?
1. Oferty tej nie mogę połączyć z aktualnym rachunkiem tak aby dostawać jedną FV.
2. Nie będzie mi policzony staż w nju w związku z czym startuje od 40GB i muszę swoje "odsiedzieć".
3. nju internet dodatkowy - co wydawało mi się oczywistością żeby mieć jedną fakturę i dużo internetu okazuje się nieopłacalny! Bo za te same pieniądze mam 30GB do podziału na wszystkie numery.


Dlaczego? Dlaczego nie mogę mieć jednej faktury i dobrego internetu? 
Logika wskazuje, że ma to bardzo dużo zalet - jedna faktura, jedna płatność, jedno konto...


Czy może jest coś o czym nie wiem? Może coś da się zrobić inaczej aby mieć takie same warunki dla nr z internetem jak to ma miejsce w nju internetowy?

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-12 21:56)

1. Nju Internetowy kosztuje 29zł i masz 40GB i jest to niezależna usługa działająca niezależnie od Nju z rachunkiem dlatego staż zbierasz od nowa i masz osobną fakturę.

2. Nju Internetowy Dodatkowy kosztuje19zł i masz 20GB i jest to usługa analogiczna jak Nju Dodatkowy, więc możesz mieć 3 numery (Nju z rachunkiem + Nju Dodatkowy + Nju Internet Dodatkowy) na jednym koncie, z jedną fakturą tak jak chcesz.

Jak widać są to różne oferty z różnymi warunkami ale każda oferta ma swoje zalety i zależy od Twoich potrzeb.

Jeśli będziesz miał staż pół roku to w Nju internetowy zyskasz 2x40=80GB za 29zł na indywidualnym koncie, czyli ma to sens np. na routerze typowo do netu.

W Nju internet dodatkowy za dodatkowe 19zł ze stażem pół roku zyskasz 2x20=40GB + 2x10GB=20GB za Wszystko komórkowe za 29zł, więc razem masz 60GB do podziału na 3 numery (Nju z rachunkiem + Nju Dodatkowy + Nju Internet Dodatkowy), czyli ma to sens jak potrzebujesz dużo netu na smartfonie albo do routera jeśli na telefonach nie zużywasz netu.

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-14 12:04)

Witam

Mam 2 numery (nju + dodatkowy) za 48zł miesięcznie. Do tego chciałbym neta od kwietnia (kończy mi się umowa z plusem) i rozpatruje ten nju internet dodatkowy za 19zł. Mam staż ponad 24m i będę miał 99GB. Jednak teraz zuzywam jakieś 100-120GB na miesiąc. Trochę mało to 60GB w nju internetowy dodatkowy.
Nie chce brać nowego numeru za 29zl i czekać aż 2 lata. Nie bede przekładał karty w routerze i sie co miesiąc denerwował.
Więc ja mam taką sugestie do osób z Orange odpowiedzialnych za ofertę.
1. Wprowadźcie dla tych co mają nju inetrnetowy dodatkowy możliwość mnożenia transferu x2 np za 10zł.
lub
2. Wprowadźcie ofertę zwaną np nju internrtowy dodatkowy extra za 29zł miesięcznie i niech bedzie tyle transferu ile jest w zwykłym nju interentowym (czyli 2x więcej niż w dodatkowym).

Ja jestem skłonny płacić tą 10zł więcej ale dajcie mi taką możliwość. Byłby to ukłon względem lojalnych klientów. Bo czekanie na 120GB kolejne 2 lata jest bez sensu a konkurencja nie śpi.

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-14 14:02)

W pełni zgadzam się z przedmówca. 

~mariusz4

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-17 13:38)

@danko
skoro konkurencja nie śpi to zostań np.  w PLUSie tylko tam zapomnij o 100GB za 19, czy 29zł w na dzień dobry, a jeśli znasz super ofertę to podziel się tą wiedzą, może ktoś inny skorzysta.

Jako stały klient PLUSa możesz liczyć na "bonus" za przedłużenie cyrografu na kolejne 2 lata, a z dodatkowymi usługami możesz mieć rabat 50% w ramach SMARTDOM.

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-18 20:30)

to jest odpowiedź na post:

@danko
skoro konkurencja nie śpi to zostań np.  w PLUSie tylko tam zapomnij o 100GB za 19, czy 29zł w na dzień dobry, a jeśli znasz super ofertę to podziel się tą wiedzą, może ktoś inny skorzysta.

Jako stały klient PLUSa możesz liczyć na "bonus" za przedłużenie cyrografu na kolejne 2 lata, a z dodatkowymi usługami możesz mieć rabat 50% w ramach SMARTDOM.



Masz racje, chyba zostanę w tym Plusie. Będe miał za 25zł (Smart Dom) 45GB ale LTE bez limitu czyli net bez limitu. A 25zł to w sumie mniej niż 29zł za net z limitem.

~danko

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-21 15:40)

pamiętaj, że PLUS nie oferuje prawdziwego NO LIMIT, bo w rzeczywistości jest to oferta limitowana i tzw. lejek mogą aktywować w każdej chwili.
Swego czasu mając 30GB z no limit PLUS aktywował lejek po ok. 300GB, potem po ok.150GB, a finalnie lejek dawali już przy ok. 50-70GB i z reklamowanego NO LIMIT została tylko bełkot marketingowy, bo przycinanie netu było zgodne z regulaminem.

Dlatego im większy pakiet GB tym lepiej dla Ciebie, bo wtedy tę pulę masz gwarantowaną na pełnej prędkości. Po wykorzystaniu tego limitu jesteś zdany na łaskę, bądź niełaskę operatora i to co dzisiaj działa OK to za 2 miesiące może być do kitu, choć Tobie zostaje cyrograf na 2 lata.

Sam widziałem PLUS-a abonamentowego z prędkościami LTE na poziomie ok. 3Mb, choć to był początek okresu i ledwo co był tknięty pakiet 100GB. Po przełożeniu karty SIM na AERO2 z płatnym pakietem internet LTE na tym samym sprzęcie i tych samych przekaźnikach PLUS-a osiągał bez problemu poziom 30Mb/s.
Dlatego nie chwal dnia przed zachodem słońca, bo PLUS ma sporo za uszami.

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-22 08:03)

Racja wezmę większy pakiet 70GB za 30zł. Na prędkość nie narzekam u mnie tak średnio 25-30Mb więc nie najgorzej.
O nju myślałem żeby wziąć i mieć jedną fakture ale niestety małe te pakiety.

~danko

 

nju internet a nju internet dodatkowy (2017-01-22 18:43)

Nju z rachunkiem po wykorzystaniu pakietu ma lejek 1Mb/s, więc do przeglądania netu wystarczy,
Z usługą Im dłużej tym lepiej po 3 miesiącach nie płacisz kwoty minimalnej 9zł ale musisz co najmniej raz na pół roku wysłać choćby SMS, aby nie było faktur zerowych jednym ciągiem przez okres dłuższy niż pół roku.
Dzięki temu możesz mieć Nju internetowy jako kartę rezerwową przy minimalnych kosztach a w międzyczasie staż Ci biegnie, więc po pół roku będzie 80GB, po roku 100 a po 2 latach 120GB.

Sam mam jedną kartę Nju internetowy jako taki awaryjny leżak szufladowy ;) Praktycznie niemal zerowy koszt utrzymania, a nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzeba go użyć, a wtedy będę miał do dyspozycji co najmniej 80GB.

[edytowane przez nju_klient o 18:44 w dniu 2017-01-22]

odpowiedź

nju internet a nju internet dodatkowy | mariusz.br (12.01.2017, 19:20)

Cześć,


Jestem szczęśliwym posiadaczem nju z rachunkiem i nju dodatkowy. Płacę 38 zł i mi się podoba.


Ostatnio dostałem reklamę nju internet za 29 zł 40GB transferu zwiększający się wraz ze stażem. Bardzo fajna oferta.


Co jest dziwnego?
1. Oferty tej nie mogę połączyć z aktualnym rachunkiem tak aby dostawać jedną FV.
2. Nie będzie mi policzony staż w nju w związku z czym startuje od 40GB i muszę swoje "odsiedzieć".
3. nju internet dodatkowy - co wydawało mi się oczywistością żeby mieć jedną fakturę i dużo internetu okazuje się nieopłacalny! Bo za te same pieniądze mam 30GB do podziału na wszystkie numery.


Dlaczego? Dlaczego nie mogę mieć jednej faktury i dobrego internetu? 
Logika wskazuje, że ma to bardzo dużo zalet - jedna faktura, jedna płatność, jedno konto...


Czy może jest coś o czym nie wiem? Może coś da się zrobić inaczej aby mieć takie same warunki dla nr z internetem jak to ma miejsce w nju internetowy?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

40 gości i 0 zalogowanych użytkowników