Zapomniany PIN :(

 

Zapomniany PIN :( (2016-12-01 14:37)

Cześć!
Mam nju z rachunkiem + numer dodatkowy dla mojej dziewczyny. Niestety przy próbie włączenia swojego telefonu moja luba musi podać kod PIN, którego nie pamięta, a kartę z kodem PIN i PUK zgubiła. Nie pomaga trzykrotne wprowadzenie błędnego PINu i użycie kodu PUK ponieważ po kodzie PUK telefon ciągle żąda kodu PIN. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy czeka ją wymiana karty sim, czy istnieje inne rozwiązanie? Jej telefon to Huawei P8 Lite.
Pozdrawiam

 

Zapomniany PIN :( (2016-12-01 16:39)

O ile dobrze pamiętam to procedura odblokowania SIM wygląda następująco: po trzykrotnie źle wpisanym kodzie PIN wyskakuje komunikat z prośbą o podanie kodu PUK (który można wpisać błędnie tylko 10 razy, za 11 karta SIM zostanie bezpowrotnie zablokowana), natomiast zaraz po poprawnym podaniu kodu PUK należy ustanowić nowy kod PIN dlatego telefon dodatkowo dwukrotnie zapyta o PIN. Należy wtedy wpisać NOWY PIN 2 razy. 


Jeśli ta procedura u Ciebie z jakiś przyczyn nie działa i pomimo wpisania kodu PUK i dwukrotnie NOWEGO PIN to zostaje Ci jedynie kontakt z BOK ponieważ prawdopodobnie trzeba będzie wymienić SIM.

 

Zapomniany PIN :( (2016-12-01 16:56)

na wprowadzenie poprawnego kodu PIN mamy 3 szanse, a na wprowadzenie poprawnego PUK 10 szans.
Inaczej mówiąc po 3 krotnym wprowadzeniu błędnego PIN mamy blokadę karty SIM i w celu odblokowania należy podać kod PUK i nadać nowy PIN tak jak opisał to ciajus.
Natomiast po 10 krotnym podaniu błędnego kodu PUK z karty SIM możemy zrobić brelok albo wyrzucić do kosza i zamówić duplikat karty SIM.

 

Zapomniany PIN :( (2019-04-05 21:04)

Da się odblokować kartę SIM po 10 krotnym wprowadzeniu błędnego kodu PUK:)

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~misiusiu

 

Zapomniany PIN :( (2019-04-05 21:17)

Cześć. Niestety, w takim przypadku pozostaje już tylko wyrobienie duplikatu karty SIM. Szczegóły pod linkiem:  https://www.njumobile.pl/obsluga/formalnosci,wymiana-karty-sim. Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 21:18 w dniu 2019-04-05]
 

Zapomniany PIN :( (2020-03-29 18:35)

Co zrobić w sytuacji gdy karta z kodem puk i kodem pin została zgubiona.

 

Zapomniany PIN :( (2020-03-29 20:33)

<div>Wpisujesz 3 razy kod pin , jęsli jest nieprawidłowy następuje blokado , wtedy trzeba wpisać kod puk .Jeśli nie masz zablokowanego yelefonu . Wchodzisz na swoje konto  Moj -Profil   dalej Moje dane . Tam Tam klikasz gdzie chcesz wysłać PUK i masz .Jeśli masz zablokowany telefon na amen , pozostaje do odzyskania PUK  tylko telefon do BOK.</div>LUDZIE NOTUJCIE KOD PUK ZAWSZE W KILKU MIEJSCACH I NIE BĘDZIE WIĘCEJ TAKICH TEMATÓW. . ja wysłałem zawczasu na swojego e-maila oraz zapisałem w innym miejscu .

~gość1585477245431

odpowiedź

Zapomniany PIN :( | gość1480599464573 (01.12.2016, 14:37)

Cześć!
Mam nju z rachunkiem + numer dodatkowy dla mojej dziewczyny. Niestety przy próbie włączenia swojego telefonu moja luba musi podać kod PIN, którego nie pamięta, a kartę z kodem PIN i PUK zgubiła. Nie pomaga trzykrotne wprowadzenie błędnego PINu i użycie kodu PUK ponieważ po kodzie PUK telefon ciągle żąda kodu PIN. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy czeka ją wymiana karty sim, czy istnieje inne rozwiązanie? Jej telefon to Huawei P8 Lite.
Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

20 gości i 0 zalogowanych użytkowników