forumnju z rachunkiemofertaKolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-01 11:06)

Witam serdecznie.
A więc, mam pytanie forumowicze. 
Przystąpiłem do oferty nju z rachunkiem, przenosiłem numer z plusa. Pani zapewniała mnie, że zrobią to jak najszybciej ale już wtedy były problemy i cały termin przesunął się o tydzień czasu.

Ale do rzeczy, zapewniony że będę płacić maksymalnie 29zł przy założeniu że nie wykonam połączeń na stacjonarne, albo poza granice naszego kraju, spokojnie czekam na rachunek. I dostałem! ponad <u >52zł!
Przewertowałem wszystkie moje wykonywane połączenia i ani jednego nie miałem na stacjonarne, lub co gorsza za granice. Co mam zrobić? 
Napisałem już jedną "reklamacje".
Ale nie mam w ogóle zamiaru zapłacić tego rachunku, skoro czytając tysiąc razy aneks umowy widze że wykonując połączenia w kraju na komórki, lub też piszac sms i korzystając z internetu do 10GB (nawet tego nie wykorzystałem w pełni) To powinniem zapłacić nie więcej jak 29zł. A tu takie coś :(

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-01 12:13)

skoro napisałeś reklamację to cierpliwie czekaj na odpowiedź.
Jak to Twoja pierwsza faktura i usługa nie aktywowała się prawidłowo to reklamacja rozwiąże problem i potem powinno być OK.

P.S. Nie używaj słów nieadekwatnych do sytuacji, mam na myśli "kolosalny".

[edytowane przez nju_klient o 12:14 w dniu 2016-12-01]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 17:53)

Włączyłeś nju buzz na początku?

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 18:00)

Cesja numeru w plusie kosztuje ok 25zł. Więc są to pewnie koszty poniesione za przeniesiony numer do innej sieci.

~martyna

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 18:06)

@martyna
Pomieszałaś trochę. Cesja nie ma nic wspólnego z przeniesieniem numeru do innego operatora. Cesja to zmiana właściciela numeru. Pozatym Nju Mobile nie dolicza do swoich faktur kosztów innych operatorów :)

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 19:54)

@rootix
nie siej zamętu, bo przy przenoszeniu numeru nic nie trzeba aktywować.
Po przeniesieniu numeru docelowego automatycznie aktywuje się Nju Buzz i ewentualnie wybrana przy składaniu zamówienia usługa obniżająca koszty, czyli wspomniane w tym wypadku Wszystko komórkowe za 29zł.

@~martyna
jaki związek ma cesja w Plusie z fakturą w Nju?
Poza tym skąd czerpiesz te newsy skoro autor wątku nie wspominał o cesji.
Z kolei samo przeniesieniu numeru do innej sieci jest darmowe i nie trzeba za to płacić.
Póki co Twój post wygląda mi na spam.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-29 23:49)

Mam to samo. Do zapłacenia 41 zł, podczas gdy mam wybraną usługę za 29 zł. Na numer stacjonarny zadzwoniłam raz i rozmowa trwała 22 sekundy. Przejrzałam spis połączeń i za transmisję danych mam naliczone 32 zł. To była pierwsza i chyba ostatnia faktura w tej sieci, jak nie dostanę sensownej odpowiedzi i korekty to uciekam stąd jak najdalej.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 10:02)

Witajcie. Dodatkowe koszty powstają przy używaniu numeru TYMCZASOWEGO - wtedy jest aktywna inna taryfa, którą trzeba przełączyć na "Wszystko komórkowe"

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~igor

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 12:24)

Ale ja nie używałam numeru tymczasowego. Do momentu przejścia do nju korzystałam ze starej sieci, nie wykonałam ani jednego połączenia z numeru tymczasowego. Z nowej karty zaczełam korzystać w dniu kiedy stara sieć przestała działać.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 12:42)

Czasami system przy pierwszej fakturze, szczególnie przy numerach przenoszonych z innych sieci źle nalicza wykorzystanie pakietów. Najprawdopodobniej gdzieś podczas przełączania między Nju Tymczasowy a docelową usługą system się krzaczy i wychodzą takie kwiatki. Z tego co wiem to trwają prace nad poprawieniem tego systemu. Zgłoszenie tego faktu jako reklamacja z prośbą o korektę faktury w 99,99% jest rozpatrywane pozytywnie na korzyść klienta, w kolejnych okresach rozliczeniowych wszystko już jest naliczane poprawnie.

~niewtajemniczony

odpowiedź

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | marpat1105 (01.12.2016, 11:06)

Witam serdecznie.
A więc, mam pytanie forumowicze. 
Przystąpiłem do oferty nju z rachunkiem, przenosiłem numer z plusa. Pani zapewniała mnie, że zrobią to jak najszybciej ale już wtedy były problemy i cały termin przesunął się o tydzień czasu.

Ale do rzeczy, zapewniony że będę płacić maksymalnie 29zł przy założeniu że nie wykonam połączeń na stacjonarne, albo poza granice naszego kraju, spokojnie czekam na rachunek. I dostałem! ponad <u >52zł!
Przewertowałem wszystkie moje wykonywane połączenia i ani jednego nie miałem na stacjonarne, lub co gorsza za granice. Co mam zrobić? 
Napisałem już jedną "reklamacje".
Ale nie mam w ogóle zamiaru zapłacić tego rachunku, skoro czytając tysiąc razy aneks umowy widze że wykonując połączenia w kraju na komórki, lub też piszac sms i korzystając z internetu do 10GB (nawet tego nie wykorzystałem w pełni) To powinniem zapłacić nie więcej jak 29zł. A tu takie coś :(
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników