forumnju z rachunkiemofertaKolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 21:10)

a wystarczyło uważnie przeczytać pierwszą odpowiedź w tym wątku:
"Jak to Twoja pierwsza faktura i usługa nie aktywowała się prawidłowo to reklamacja rozwiąże problem i potem powinno być OK."

A tak to ludzie niepotrzebnie emocjonują się i piszą kolejne posty rozbudowując wątek, choć wystarczyło zrobić to co zostało wyżej napisane.
Wiele hałasu o nic. Mam wrażenie, że część osób ma potrzebę wyładowania złych emocji w internecie na forum, bo nie potrafią tego zrobić  świecie realnym.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-04 20:44)

Ja w nju jestem od samego początku i powiem, że co któraś faktura jest zawyżona. Ja średnio płacę zawsze ponad 50 zł.
W grudniu miałem ponad 80.
Myślę o przejściu na kartę, tam nie ma takich pomyłek.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-04 23:35)

to jest odpowiedź na post:

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | gość1483559051961 (04.01.2017, 20:44)
Ja w nju jestem od samego początku i powiem, że co któraś faktura jest zawyżona. Ja średnio płacę zawsze ponad 50 zł.
W grudniu miałem ponad 80.
Myślę o przejściu na kartę, tam nie ma takich pomyłek.


Nju działa od 2013 roku, więc sugerujesz, że od niemal 4 lat masz problemy z zawyżaniem faktur i przez 4 lata składasz cyklicznie na to reklamacje, które są rozpatrywane pozytywnie?
Coś zalatuje mi to spamem i trollem niż faktycznym problemem.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-07 21:02)

Witam,

mam taką samą sytuację miało być 29 zł a jest 48,84 zł. Do rachunku mam doliczone opłaty za korzystanie z internetu, za smsy i połączenia w kraju. Jestem bardzo rozczarowana....

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-08 10:43)

Witam.


Ja też dostałem zawyżony rachunek. Zamiast spodziewanej kwoty 38,15 zł (29+9 za dodatkowy + 0,15 za stacjonarne) dostałem rachunek na ponad 96 zł. Reklamacja w toku. Z numeru tymczasowego i płatnych usług nie korzystałem (za wyj. dodatkowo płatnych krótkich połączeń na  stacjonarne). Jestem w lekkim szoku.


Piszcie jak Wam rozpatrzyli reklamację i czy zaproponowali jakiś bonus w ramach rekompensaty (może być byle G, którego nikt nie wykorzysta, ale wypadałoby, w końcu trochę nerwów mnie to kosztowało).


W moim przypadku w systemie wyświetlały się jakieś dziwne słupki dot. kosztów. W billingu liczyło mi za transfery (nawet po 20 zł za jednorazowe obejrzenie filmiku na YT). Dwa razy pytałem konsultantów na czacie czy aby wszystko jest w porządku i czy nie zostaną doliczone dodatkowe opłaty. Ewidentnie w systemie wyglądało to tak jakby liczyło mi za połączenia jakbym używał numeru tymczasowego, z którego przecież nie skorzystałem ani razu. Zostałem zapewniony, że jest to niemożliwe, bo ten numer już nie istnieje. Zrobiłem test. Faktycznie na numer tymczasowy nie dało się zadzwonić - komunikat "brak numeru". Zapewniano mnie, że opłata będzie zgodna ze spodziewaną i nic z tego co się wyświetla w systemie nie zostanie doliczone, a tylko muszę poczekać na "aktualizację konta w systemie". Zaktualizowała się w końcu taryfa, ale słupki z naliczonymi opłatami pozostały jakieś z kosmosu. Po miesiącu łup rachunek na 96 zł i teraz słupki są normalne. Jeden za wszystko komórkowe + internety zapiernicza do 29zł, a drugi za stacjonarne na razie wskazuje 0zł.


Powyższe wskazuje, że system faktycznie kuleje  momencie przełączania z taryfy tymczasowej na BUZZ. Skoro jednak wiadomo o takim problemie to NJU powinno kontrolować stan konta klienta przed upływem pierwszego okresu rozliczeniowego, a nie wysyłać dziwne faktury i denerwować nowych klientów.


Zobaczymy co z reklamacją. Nie ukrywam, że sposób jej rozpatrzenia będzie miał wpływ na to, czy zawrę z NJU umowy na kolejne usługi (co oczywiste). 


Pozdrawiam.

~zaq26

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 13:24)

@~zaq26

nie panikuj.
W Nju faktycznie bywa problem z pierwszą fakturą za pierwszy niepełny okres.
Ja nigdy problemu nie miałem z pierwszą fakturą, być może dlatego, że najpierw zmieniałem okres rozliczeniowy na zgodny z miesiącem kalendarzowym, także na czas przeniesienia numeru wszystko było niejako ustawione i system był już odświeżony.
Tak samo robiłem wszystkim znajomym, którym przenosiłem numery i obeszło się bez reklamacji.

Natomiast jeśli komuś pojawi się problem z pierwszą fakturą to po reklamacji wszystko powinno być OK.
Zamiast panikować i denerwować się to należy zachować spokój jeśli jesteśmy pewni, że jako klient spełniliśmy wszystkie wymogi, a problem tkwi po stronie operatora.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 13:48)

Ja nie panikuję, najwyżej zapłacę i pożegnam się z NJU. Po co tylko WQ nowego klienta, skoro można tego uniknąć kontrolując każdą pierwszą fakturę w przypadku gdy opiewa ona na znacznie większą kwotę niż spodziewana.


Poza tym mój  kolega już przebiera nogami, bo chciałby w tym tyg. rozpocząć procedurę przenoszenia, ale jak zobaczył moje problemy to lekko zwątpił.

~zaq26

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 14:11)

U mnie na NJU DODATKOWY wyświetla kwotę przekroczoną o 83,08zł. Najlepsze, że na głównym numerze mam już NJU BUZZ + wszystko komórkowe za 29zł. Za sms rozmowy i internet liczy wszystko ponad plan. Nie rozumiem, na głównym wszystko jest ok, a nju dodatkowy wszystko leci ponad plan (żadnych połączeń premium).

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 18:57)

@~zag
Nikt nie będzie kontrolował faktury.
Jeśli tego nie rozumiesz i oczekujesz to od razu pisz rezygnację z Nju.
A Twój kolega, no cóż zawsze będę się dziwił jak można sugerować się opiniami osób innych, które nie wiedzą o co chodzi, chyba, że dla tego kolegi jesteś autorytetem w sprawach telekomunikacyjnych.

Skoro po lekturze forum wiesz, że tak bywa to składasz reklamację i czekasz na odpowiedź.
A z tego co piszesz, że w razie czego zapłacisz i zrezygnujesz to tylko potwierdza, że panikujesz zamiast na chłodno przyjąć pewne fakty.
Dodatkowo nakręcasz swojego kolegę.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 20:42)

Sprawa rozpatrzona pozytywnie.


Kolego powyżej - nie komentuj proszę, mądrość Twa i doświadczenie są przeogromne lecz w nadmiarze niestrawne.

odpowiedź

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | marpat1105 (01.12.2016, 11:06)

Witam serdecznie.
A więc, mam pytanie forumowicze. 
Przystąpiłem do oferty nju z rachunkiem, przenosiłem numer z plusa. Pani zapewniała mnie, że zrobią to jak najszybciej ale już wtedy były problemy i cały termin przesunął się o tydzień czasu.

Ale do rzeczy, zapewniony że będę płacić maksymalnie 29zł przy założeniu że nie wykonam połączeń na stacjonarne, albo poza granice naszego kraju, spokojnie czekam na rachunek. I dostałem! ponad <u >52zł!
Przewertowałem wszystkie moje wykonywane połączenia i ani jednego nie miałem na stacjonarne, lub co gorsza za granice. Co mam zrobić? 
Napisałem już jedną "reklamacje".
Ale nie mam w ogóle zamiaru zapłacić tego rachunku, skoro czytając tysiąc razy aneks umowy widze że wykonując połączenia w kraju na komórki, lub też piszac sms i korzystając z internetu do 10GB (nawet tego nie wykorzystałem w pełni) To powinniem zapłacić nie więcej jak 29zł. A tu takie coś :(
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

51 gości i 0 zalogowanych użytkowników