forumnju z rachunkiemofertaOd kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY?

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY?

 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-04 17:41)

Kiedy przy przenoszeniu numeru do Nju zostaje aktywowany numer tymczasowy i rozpocznie się okres rozliczeniowy?
Dzieje się to w momencie, a raczej powinienem napisać od dnia , kiedy dotarł do mnie kurier i podpisałem umowę? Czy też w dniu kiedy po podpisaniu takiej umowy po raz pierwszy włożę do telefonu kartę, którą powiedzmy, tak dla przykładu, kurier wraz z umową dostarczył powiedzmy 10 dni wcześniej?
Innymi słowy. Powiedzmy, że umowa i karta dotarły, np: 22.12 a fizycznie po raz pierwszy włożona została do telefonu 01.01. Od kiedy operator liczy i rozpoczyna okres rozliczeniowy ?

~tuhajbej

 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-05 01:36)

Zacznijmy od tego, że NJU zastrzega sobie na aktywację karty 7 dni od podpisania umowy (prawdopodbnie dają sobie zapas w razie jakby coś im poszło nie tak z kurierem).


Jednak rzeczywistość jest inna, karty są aktywowane (i opieram to na 8 numerach, które przenosiłem z różnych sieci w ciągu ostatniego miesiąca) w ok 1-2h po podpisaniu umowy u kuriera. Raz mi się zdarzyło, że karta została aktywowana po 15 minutach. Wszystko tak naprawdę zależy tylko od tego kiedy kurier odznaczy w systemie, że dokumenty zostały zweryfikowane i podpisane. Operator nie czeka, aż dokumenty do niego dotrą.
Aktywacja odbywa się całkowicie automatycznie bez Twojej ingerencji - czasami tylko trzeba zrestartować urządzenie jeśli samo nie złapie zasięgu. Tak więc, nie ma znaczenia czy będziesz używał karty czy nie, zostanie ona aktywowana.




W nju mobile okres rozliczeniowy nie zawsze pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Rozliczenia za usługi dokonywane są w stałych okresach, które rozpoczynają się i kończą konkretnego dnia miesiąca.
W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów. Okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer możesz sprawdzić na fakturze.

Następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura.

[edytowane przez ciajus o 01:37 w dniu 2016-12-05]
 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-05 13:48)

co do aktywacji to numer można aktywować ręcznie natychmiast po otrzymaniu karty SIM przez stronę:
www.njumobile.pl/aktywacja
Jak nic nie zrobisz to jak pisał ciajus operator automatycznie aktywuje Tobie kartę po potrzymaniu potwierdzenia, że kurier dostarczył Tobie kartę i podpisałeś umowę.

Okres rozliczeniowy jest przyznawany automatycznie według jakiegoś algorytmu i zależy od daty złożenia zamówienia.
Z mojego doświadczenia wynika, że składając zamówienie ok. 20 dnia miesiąca to okres będzie liczony od ok. 1 dnia miesiąca.
Jeśli przyznany okres Tobie nie odpowiada to możesz zlecić jego zmianę ale wtedy trzeba się liczyć, że górny limit kwotowy (np. 29/39zł) można zapłacić już za 1 dzień korzystania z usług.
Dlatego w tym okresie przejściowym warto wstrzymać się i nie korzystać z usług bez ograniczeń, dopiero po uruchomieniu nowego okresu z nową datą możemy korzystać na maxa.

odpowiedź

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? | ~tuhajbej (04.12.2016, 17:41)

Kiedy przy przenoszeniu numeru do Nju zostaje aktywowany numer tymczasowy i rozpocznie się okres rozliczeniowy?
Dzieje się to w momencie, a raczej powinienem napisać od dnia , kiedy dotarł do mnie kurier i podpisałem umowę? Czy też w dniu kiedy po podpisaniu takiej umowy po raz pierwszy włożę do telefonu kartę, którą powiedzmy, tak dla przykładu, kurier wraz z umową dostarczył powiedzmy 10 dni wcześniej?
Innymi słowy. Powiedzmy, że umowa i karta dotarły, np: 22.12 a fizycznie po raz pierwszy włożona została do telefonu 01.01. Od kiedy operator liczy i rozpoczyna okres rozliczeniowy ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

39 gości i 0 zalogowanych użytkowników