forumnju z rachunkiemofertaOd kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY?

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY?

 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-04 17:41)

Kiedy przy przenoszeniu numeru do Nju zostaje aktywowany numer tymczasowy i rozpocznie się okres rozliczeniowy?
Dzieje się to w momencie, a raczej powinienem napisać od dnia , kiedy dotarł do mnie kurier i podpisałem umowę? Czy też w dniu kiedy po podpisaniu takiej umowy po raz pierwszy włożę do telefonu kartę, którą powiedzmy, tak dla przykładu, kurier wraz z umową dostarczył powiedzmy 10 dni wcześniej?
Innymi słowy. Powiedzmy, że umowa i karta dotarły, np: 22.12 a fizycznie po raz pierwszy włożona została do telefonu 01.01. Od kiedy operator liczy i rozpoczyna okres rozliczeniowy ?

~tuhajbej

 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-05 01:36)

Zacznijmy od tego, że NJU zastrzega sobie na aktywację karty 7 dni od podpisania umowy (prawdopodbnie dają sobie zapas w razie jakby coś im poszło nie tak z kurierem).


Jednak rzeczywistość jest inna, karty są aktywowane (i opieram to na 8 numerach, które przenosiłem z różnych sieci w ciągu ostatniego miesiąca) w ok 1-2h po podpisaniu umowy u kuriera. Raz mi się zdarzyło, że karta została aktywowana po 15 minutach. Wszystko tak naprawdę zależy tylko od tego kiedy kurier odznaczy w systemie, że dokumenty zostały zweryfikowane i podpisane. Operator nie czeka, aż dokumenty do niego dotrą.
Aktywacja odbywa się całkowicie automatycznie bez Twojej ingerencji - czasami tylko trzeba zrestartować urządzenie jeśli samo nie złapie zasięgu. Tak więc, nie ma znaczenia czy będziesz używał karty czy nie, zostanie ona aktywowana.




W nju mobile okres rozliczeniowy nie zawsze pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Rozliczenia za usługi dokonywane są w stałych okresach, które rozpoczynają się i kończą konkretnego dnia miesiąca.
W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów. Okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer możesz sprawdzić na fakturze.

Następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura.

[edytowane przez ciajus o 01:37 w dniu 2016-12-05]
 

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? (2016-12-05 13:48)

co do aktywacji to numer można aktywować ręcznie natychmiast po otrzymaniu karty SIM przez stronę:
www.njumobile.pl/aktywacja
Jak nic nie zrobisz to jak pisał ciajus operator automatycznie aktywuje Tobie kartę po potrzymaniu potwierdzenia, że kurier dostarczył Tobie kartę i podpisałeś umowę.

Okres rozliczeniowy jest przyznawany automatycznie według jakiegoś algorytmu i zależy od daty złożenia zamówienia.
Z mojego doświadczenia wynika, że składając zamówienie ok. 20 dnia miesiąca to okres będzie liczony od ok. 1 dnia miesiąca.
Jeśli przyznany okres Tobie nie odpowiada to możesz zlecić jego zmianę ale wtedy trzeba się liczyć, że górny limit kwotowy (np. 29/39zł) można zapłacić już za 1 dzień korzystania z usług.
Dlatego w tym okresie przejściowym warto wstrzymać się i nie korzystać z usług bez ograniczeń, dopiero po uruchomieniu nowego okresu z nową datą możemy korzystać na maxa.

odpowiedź

Od kiedy rozpocznie się OKRES ROZLICZENIOWY? | ciajus (05.12.2016, 01:36)

Zacznijmy od tego, że NJU zastrzega sobie na aktywację karty 7 dni od podpisania umowy (prawdopodbnie dają sobie zapas w razie jakby coś im poszło nie tak z kurierem).


Jednak rzeczywistość jest inna, karty są aktywowane (i opieram to na 8 numerach, które przenosiłem z różnych sieci w ciągu ostatniego miesiąca) w ok 1-2h po podpisaniu umowy u kuriera. Raz mi się zdarzyło, że karta została aktywowana po 15 minutach. Wszystko tak naprawdę zależy tylko od tego kiedy kurier odznaczy w systemie, że dokumenty zostały zweryfikowane i podpisane. Operator nie czeka, aż dokumenty do niego dotrą.
Aktywacja odbywa się całkowicie automatycznie bez Twojej ingerencji - czasami tylko trzeba zrestartować urządzenie jeśli samo nie złapie zasięgu. Tak więc, nie ma znaczenia czy będziesz używał karty czy nie, zostanie ona aktywowana.




W nju mobile okres rozliczeniowy nie zawsze pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Rozliczenia za usługi dokonywane są w stałych okresach, które rozpoczynają się i kończą konkretnego dnia miesiąca.
W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów. Okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer możesz sprawdzić na fakturze.

Następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

40 gości i 0 zalogowanych użytkowników