forumnju na kartęusługipakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe)

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe)

 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2016-11-09 22:09)

witam,

jestem nowy w nju . Mam oferte wszystko komórkowe (na karte)
Zauważyłem ,ze strasznie szybko znikaja mi srodki z doładowania na korzystanie z internetu czyli  0,19 zł / MB . W tempie korzystania z intenetu za kilka dni wykorzystam całe 29 zł głownie na internet . Wiem ,ze wtedy bede mial komórki /sms/mms/ internet darmowo . To jest jasne. Jednak chcialbym płacić mniej miesiecznie , bo 1-1,5 GB mi na pewno miesięcznie wystarczy a na rozmowy wydaje czasami 10 zł a czasami 50 zł ( tyle wychodziło jak byłem w orange).  Wpadłem na pomysł by zakupic sobie pakiet internetowy 1,5 GB za 9 zł (to mi wystarczy na internet) i wtedy bede miał  do wykorzystania 29 zł na komórkowe , sms ,mms i na internet do 10 GB.
Jesli bedzie miesiac co  wydam na rozmowy i sms np 10 zł  , do tego wydam 9 zł na pakiet sms to wyjdzie mi 19 zł mięsiecznie a nie 29 zł (co skonsumuje mi internet w ciągu kilku dni jesli nie wykupie pakietu). Czyli zaoszczędze 10 zł . Wiem ,ze punkt opłacalnosci takiego rozwiazania będzie wtedy gdy na rozmowy komórkowe ,sms,mms  wydam nie wiecej jak 20 zł (bo wtedy 20 zł + 9 zł na pakiet internetu = 29 zł czyli to samo co mamy w ofercie wszsytko komórkowe)

pytania jednak są dwa :

1. czy moge kupic pakiet internetu 1,5 GB mając oferte na karte wszystko komórkowe ?
2. czy środki z tego pakietu 1,5 GB bedą wykorzystane najpierw (w pierwszej kolejnosci) do wyczerpania zapasu a potem bede płacił normalnie  0,19 zł/MB z konta głownego aż do wyczerpania limitu 29 zł ? a co z lejkiem po wykorzystaniu pakietu 1,5 GB ?



 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2016-11-10 11:45)

Chyba nikt Ci nie odpisze, więc weź poczytaj regulaminy usług z których masz zamiar skorzystać.
Ja już nie jestem na bieżąco w ofertach na kartę, a nie mam zamiaru czytać specjalnie regulaminów, aby Ci dać odpowiedź.

Generalnie z tego co pamiętam to pakiety schodziły w pierwszej kolejności, a dopiero po wykorzystaniu pakietu masz naliczane opłaty zgodnie z cennikiem.
Ale potem jak kojarzę to w pakietach miał wejść lejek, więc obecnie może to działać nieco inaczej. Musiałbyś doczytać kiedy i w jakich okolicznościach będzie działał ów lejek, abyś nie był zaskoczony.
Ale nie dam ręki jak jest z pakietami w usłudze wszystko komórkowe za 29zł.

Piszesz coś o pakiecie SMS za 9zł ale w ofercie Wszystko komórkowe za 29zł nie ma pakietu SMS, bo w ramach wspólnego limitu wydatków 29zł masz wliczone połączenia na komórki, SMS, internet.
Więc za rozmowy płacisz 0,19zł, za SMS 0,09zł, za internet 0,19/MB, aż do wykorzystania kwoty 29zł, dopiero potem kolejne rozmowy, SMS, internet masz "gratis".

Dlatego w Twoim przykładzie jeśli dałoby radę wykupić pakiet netu to za rozmowy na komórki i SMS płacisz zgodnie z cennikiem, aż do osiągnięcia limitu 29zł, więc w skrajnym przypadku straciłbyś 29zł za rozmowy na komórki i SMS + koszt pakietu internetowego (podane przez Ciebie 9zł), czyli razem = 38zł.

Dodatkowo jak kojarzę w ofercie na kartę nie ma lejka po wykorzystaniu 10GB, za to w Nju z rachunkiem taki lejek jest, co daje większy komfort psychiczny na wypadek jakby ktoś oglądał filmiki na YT itp. i miał obawy, że będzie nabijał dodatkowe koszty poza przyznanym limitem danych.

Moim zdaniem Nju z rachunkiem jest lepszym rozwiązaniem niż Nju na kartę, bo finansowo jest w zasadzie to samo ale rachunek daje większy komfort psychiczny i lejek.
Chyba, że ktoś ma uraz do faktur i woli robić doładowania albo nie ma umiaru i boi się, że w roamingu nabije sobie kilka stówek.

Jak masz jeszcze kogoś w rodzinie to bierzesz Nju Dodatkowy i w cenie 38zł (Nju z rachunkiem z usługą Wszystko komórkowe za 29zł + 9zł za Nju Dodatkowy) czyli średnio po 19zł za numer macie oboje nielimitowa połączenia na komórki, nielimitowane SMS/MMS oraz 10GB wspólnego limitu danych z lejkiem. Po pół roku w sieci dostaniesz 2x większy limit czyli 20GB.
Wtedy mieścisz się w swoim limicie 20zł i nie musisz liczyć ile to już minut wygadałeś, czy aby przypadkiem nie przekroczyłeś jakiejś kwoty i pamiętać o aktywacji pakietu danych itp.

 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2016-11-10 15:49)

wezmę w nowym okresie rozliczeniowym ten pakiety za 9 zł i zobaczymy jak to działa , doczytam też . Gdzies pisało ,ze w pierwszej kolejnosci schodzi pakiet a potem lejek sie robi . Ja i tak 1,5 GB nie wykorzystam w miesiąc , wiec byłoby to dla mnie ok . Wtedy na rozmowy,sms,mms mialbym 29 zł do wygadania a pewno wygadam z 10-15 zł max. W rezultacie byłoby 9 +10 lub +15 zł czyli razem ok 20-25 zł.

pozdrawiam,

~helmut

 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2016-11-10 23:47)

20-25zł/mc, a Nju z rachunkiem w tandemie wyjdzie Tobie średnio 19zł za jeden numer i 10GB do podziału, więc warto rozważyć tę opcję. Chyba, że wykorzystujesz co najmniej 52 min. na stacjonarki to wtedy ze stacjonarkami wyjdzie 24zł na numer za pełen no limit.
Ostatecznie Ty decydujesz co jest dla Ciebie najlepsze.

 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2016-11-10 23:55)

tak , masz racje , tak jest najtaniej , jednak na chwile obecna nie mam kogo podpiąć jako drugi numer

~helmut

 

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) (2017-01-17 14:26)

Cześć mam pytanie wykorzystałem całe 10 GB w ofercie wszystko komórkowe na kartę i chciałbym dokupić internet. Czy są jakieś opcje? I ile tego Internetu za jaką kasę?

~pytek

odpowiedź

pakiety internetowe na karte (wszystko komórkowe) | helmut (09.11.2016, 22:09)

witam,

jestem nowy w nju . Mam oferte wszystko komórkowe (na karte)
Zauważyłem ,ze strasznie szybko znikaja mi srodki z doładowania na korzystanie z internetu czyli  0,19 zł / MB . W tempie korzystania z intenetu za kilka dni wykorzystam całe 29 zł głownie na internet . Wiem ,ze wtedy bede mial komórki /sms/mms/ internet darmowo . To jest jasne. Jednak chcialbym płacić mniej miesiecznie , bo 1-1,5 GB mi na pewno miesięcznie wystarczy a na rozmowy wydaje czasami 10 zł a czasami 50 zł ( tyle wychodziło jak byłem w orange).  Wpadłem na pomysł by zakupic sobie pakiet internetowy 1,5 GB za 9 zł (to mi wystarczy na internet) i wtedy bede miał  do wykorzystania 29 zł na komórkowe , sms ,mms i na internet do 10 GB.
Jesli bedzie miesiac co  wydam na rozmowy i sms np 10 zł  , do tego wydam 9 zł na pakiet sms to wyjdzie mi 19 zł mięsiecznie a nie 29 zł (co skonsumuje mi internet w ciągu kilku dni jesli nie wykupie pakietu). Czyli zaoszczędze 10 zł . Wiem ,ze punkt opłacalnosci takiego rozwiazania będzie wtedy gdy na rozmowy komórkowe ,sms,mms  wydam nie wiecej jak 20 zł (bo wtedy 20 zł + 9 zł na pakiet internetu = 29 zł czyli to samo co mamy w ofercie wszsytko komórkowe)

pytania jednak są dwa :

1. czy moge kupic pakiet internetu 1,5 GB mając oferte na karte wszystko komórkowe ?
2. czy środki z tego pakietu 1,5 GB bedą wykorzystane najpierw (w pierwszej kolejnosci) do wyczerpania zapasu a potem bede płacił normalnie  0,19 zł/MB z konta głownego aż do wyczerpania limitu 29 zł ? a co z lejkiem po wykorzystaniu pakietu 1,5 GB ?



wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

11 gości i 1 zalogowanych użytkowników