forumnju z rachunkiemusługinju internetowy - jaki modem?czy warto?

nju internetowy - jaki modem?czy warto?

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-19 09:27)

Potrzebuję informacji i dobrych rad od użytkowników nju internetowy :) 
mam kulka pytań:
1) Chcę kupić tylko internet 40gb, komórkę z której dzwonię mam w innej sieci i tego nie chcę zmieniać. Czy za te 40gb internetu będę płaciła 29 zł czy 29+9 czyli 38 zł?
2) Jaki modem możecie polecić w miarę tani ale dobry?Czy każdy z allegro z opisem ze nadaje się do nju mobile będzie ok?
3) Czy w ogóle da radę korzystać z tego internetu jako z podstawowego internetu w domu?Raczej 40gb nie zużyję ale chodzi mi o stabilność połączenia, szybkość, itp.


Każda rada będzie dla mnie niezwykle cenna :)

~milka

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-19 12:21)

1) maksymalnie 29 zł przy czym przez 1-sze 3 miesiące minimum 9 zł nawet jak nie używasz, z usługą "im dłużej tym lepiej" po 3 miesiącach jak nie używasz nie płacisz nic + po 6 m-cach masz 80 GB, po 12 m-cach już 100 GB...
2) Huawei E3372 lub mobilny np. Huawei E5372
<span >3) najlepiej jak sprawdzisz to u siebie na żywo nawet na jakimś starterze Orange.

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-19 12:38)

dzięki za odpowiedzi. 
Co do routera/modemu to zapomniałam dodać,ze potrzebne mi coś stacjonarnego bo np.  do ipada usb nie podlacze. Ten drugi fajny ale 5 stówek? :( 

~milka

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-19 13:06)

Poszukaj na znanym portalu, można kupić coś podobnego w rozsądnej cenie. Ostatnio widziałem też w fajnej cenie Alcatela Y901 z LTE-A.
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">PS. z ciekawości, siedzę od rana jakieś 30 km od Warszawy i mam podłączony nju przez starszy Huawei E3276 i mam cały czas stabilne down/up 50/20 
</font>

[edytowane przez gregmar o 13:11 w dniu 2016-10-19]
 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-19 18:01)

@~milka
Jeśli ma to być internet jako zamiennik stałego łącza to tylko w grę wchodzi router stacjonarny.
Rozejrzyj się za czymś w stylu Huawei B593-s22 (150/50Mb) bądź B593-u12 (100/50Mb) albo Huawei B315. Z drugiej ręki do dostania za ok. 300zł.

Ważne, aby router był sprawny i bez simlocka.
Unikałbym wynalazków sprowadzanych z Rosji i innych krajów.
Lepiej kupić wersję pochodzącą od polskiego operatora np. Plus-a, bo wiadomo, że bez simlocka i że będzie działać, a te z importu to nie wiadomo co tam będzie namieszane z oprogramowaniem.

Co do prędkości internetu to należy brać od uwagę, że dzisiaj będzie np. 50/20Mb ale za miesiąc może być już dużo mniej.
To w końcu transmisja radiowa i może się ona zmieniać z minuty na minutę ale największa zaleta Nju to brak cyrografu, czyli jeśli coś nie pasuje to wypowiadasz umowę i po sprawie.

Jak masz cyrograf w innej sieci to nawet jeśli łącze działa do d... to musisz zostać z operatorem do końca zwykle 2-letniej umowy.
Umowy nie można zerwać, bo żaden operator nie daje gwarancji na minimalny transfer, a tylko jest regułka DO, więc mając LTE np. do 100Mb to uzyskując w praktyce 2Mb też jest to zgodne z umową.

[EDIT]
@gregmar
Nie jest ważne, że jesteś 30km od Warszawy ale ważne jest, że musisz być blisko przekaźnika tzw. BTS, który dodatkowo nie jest obciążony dlatego masz dobry transfer.
Nie każdy będzie miał takie warunki, bo czasem bez zewnętrznej anteny możę być ciężko uzyskać dobre transfery ale jak na LTE uzyskamy transfer rzędu 20/10Mb to też uznałbym go za dobry, bo i tak lepiej niż na Neostradzie :)
Poza tym potrzeby są różne i co dla mnie jest OK dla kogoś innego może być słabe.

[edytowane przez nju_klient o 18:14 w dniu 2016-10-19]
 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-20 09:19)

Dzięki za rady. Powoli dociera do mnie, że to będzie większy wydatek :) do tej pory korzystałam z neostrady przez wiele wiele lat więc jestem kompletnie zielona w tym temacie :)
ale skoro rezygnacja nie jest jakaś problematyczna to spróbuję.

~milka

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-20 12:45)

Ja powiem Ci tak... miałem neostradę do końca zeszłego miesiąca.
Jakieś pół roku postanowiłem przetestować u siebie LTE i wyszło mi, że Play działa najlepiej.
Kupiłem więc w celach testowych za około 110 zł nowy router TP-Linka TL-MR3420 i do tego używany modem Huawei E3372 za jakieś 100 zł. (ten co miałem z Plusa E3276 był zbyt prądożerny).

Pół roku całą domową sieć + WiFi miałem podłączoną właśnie do tego routera, a router z neostradą całkowicie wyłączony - i tak już zostało do dziś.

W międzyczasie orange odpaliło LTE na nadajniku T-Mobila i zamówiłem sobie nju, które teraz używam "w terenie" zamiast Plusa bo działa zdecydowanie lepiej, a po dłuższym czasie będzie na nim ponad 100 GB więc będzie zastępczo w routerze.

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-20 12:51)

@<a href="http://www.njumobile.pl/obsluga/forum/profil?forumProfileId=119500018" ><strong>nju_klient</strong>
Zgadza się, ale mi chodziło bardziej o prędkość i stabilność niż o lokalizację.

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-20 19:09)

Ja bym nie brał mobilnego internetu jako głównego łącza do domu. Ja od dłuższego czasu korzystam z mobilnego neta w domu z braku innych możliwości i jak jeszcze z pół roku temu jakoś to w miarę działało. To teraz kiedy nju podłącza więcej i więcej użytkowników, sieć jest tak zapchana że popołudniami i wieczorami internet po prostu nie działa. A nju twierdzi że wszystko jest w porządku.
LTE działa trochę lepiej, więc jeśli masz zasięg LTE to napewno bierz modem z LTE. Natomiast HSPA+ jest tak zapchane że się nie da nic zrobić przez większość dnia. Na LTE w "godzinach szczytu" będę miał ze 2-3MB prędkość i częste spadki do poniżej 1MB. W tym samym czasie na HSPA+ jest 0.35-1 MB albo internetu nie ma w ogóle.

Tutaj link do speedtestu z przed pół godziny. I tak jest codziennie a w weekendy jeszcze gorzej.
http://www.speedtest.net/result/5731244607.png


~zygfryd

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-20 20:49)

Nie lubie sie wiązać kilkuletnimi umowami, w dodatku nie wiem gdzie bede za pół roku i z jakiego internetu korzystać wiec siła rzeczy musiało paść na nju mobile ;) co do lte to np. korzystając z internetu na mieście mam znaczek lte, w domu niestety lte znika i mam bodajże h+ a mieszkam w Warszawie. Mam nadzieje, ze niedługo i w domu mi sie lte pojawi ;) dlatego wole juz router z lte zeby nie wydawać co chwila kasy. 


A powiedzcie mi tak na marginesie jeszcze czy jesli kupie router i bede podłączać modem usb to wpłynie jakos na szybkość internetu?w sensie ze szybciej działać będzie na routerze z wejściem na kartę sim niz na routerze z podłączanym modemem?

~milka

odpowiedź

nju internetowy - jaki modem?czy warto? | ~milka (19.10.2016, 09:27)

Potrzebuję informacji i dobrych rad od użytkowników nju internetowy :) 
mam kulka pytań:
1) Chcę kupić tylko internet 40gb, komórkę z której dzwonię mam w innej sieci i tego nie chcę zmieniać. Czy za te 40gb internetu będę płaciła 29 zł czy 29+9 czyli 38 zł?
2) Jaki modem możecie polecić w miarę tani ale dobry?Czy każdy z allegro z opisem ze nadaje się do nju mobile będzie ok?
3) Czy w ogóle da radę korzystać z tego internetu jako z podstawowego internetu w domu?Raczej 40gb nie zużyję ale chodzi mi o stabilność połączenia, szybkość, itp.


Każda rada będzie dla mnie niezwykle cenna :)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

43 gości i 0 zalogowanych użytkowników