forumnju na kartęusługiBlokada na sieci Zewnętrzne

Blokada na sieci Zewnętrzne

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-05-30 08:50)

Czy NJU Mobile stosuje blokady na korzystanie z internetu Zewnętrznego i HOT SPOTów?
W poprzedniej sieci jak wybierałem w telefonie "Internet" to wyszukiwało dostępne sieci zewnętrzne, a odkąd mam SIMa NJU Mobile co bym nie wybrał to i tak łączy się z GPRS coś tam.
Ew. Czy ten wybór ma wpływ na jakość połączeń i koszty w NJU Mobile, czy jest to bez znaczenia, co wybiorę?

Mam dość stary telefon, który nie jest w stanie wykorzystać pełnej prędkości LTE, a nawet 3G, w zasadzie działa on mniej więcej z taką prędkością jak jest na lejku czyli 32kb/s.
Internet pożera najwięcej $, dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie ma możliwości stałego włączenia lejka i posiadania całkowicie bezpłatnego internetu?
Internet zjada najwięcej $ i to by było logiczne, ale nieuczciwe wobec konsumentów.
W Vergin Mobile by to wyszło korzystniej dla mnie bo tam jest stały lejek bez wykupienia pakietu.

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-05-30 11:23)

Nie ma sieci Vergin tylko jak już to Virgin. Myślałem, że to literówka ale napisałeś tak kolejny raz.
Nju nie ma stałego lejka.
Standardowo płacisz za net zgodnie z cennikiem, czyli 0,19zł/MB. Aby mieć lejek to musisz aktywować pakiet i gow  całości wykorzystać przed upływem jego ważności (chyba 30 dni), po wygaśnięciu ważności pakietu lejek też wygasa.

Chcesz mieć całkowicie darmowy net na tzw. wiecznym lejku to zmień operatora.

[EDIT]
Nju nie oferuje dostępu do tzw. HotSpotów, chyba, że Ty wiesz coś o czym ja nie wiem ;)

[edytowane przez nju_klient o 11:25 w dniu 2016-05-30]
 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-06-04 13:17)

Nie chodzi mi o hotspoty NJU tylko normalne połączeni internetowe nie poprzez SIM.

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-06-04 16:46)

to jest odpowiedź na post:

Blokada na sieci Zewnętrzne | Klient_NJU (04.06.2016, 13:17)
Nie chodzi mi o hotspoty NJU tylko normalne połączeni internetowe nie poprzez SIM.


Właśnie nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
Najpierw piszesz o Hot Spotach, potem o wyszukiwaniu innych sieci, potem o lejkach, a na końcu stwierdzasz, że chodziło Ci o internet "nie poprzez SIM", czyli z pominięciem operatora sieci GSM. Całość nie ma dla mnie sensu i jest bez składu i ładu.

Do wyboru masz internet przez sieć komórkową ale skoro ten Ciebie nie interesuje to inne opcje w zasadzie zależą od posiadanego przez Ciebie telefonu i dodatkowych urządzeń. Wtedy możesz skorzystać np. z WiFi będąc niezależnym od sieci GSM.

[EDIT]
Teraz mnie oświeciło.
Skoro miałeś Virgin i pisałeś o wyszukiwaniu innych sieci to zapewne miałeś na myśli roaming krajowy, który w zasadzie jest dostępny tylko w Play i wirtualnych sieciach korzystających z infrastruktury Play jak np. Virgin, MobileVikings.

Skoro Twój prosty telefon oferuje tylko 2G to wątpię, abyś mógł łączyć się po WiFi dlatego w praktyce mogłeś używać tylko internetu od operatora sieci GSM, którym był rodzimy Play lub inna sieć w ramach roamingu krajowego.
Jak kojarzę to Virgin korzystał kiedyś chyba z Orange, a jak jest obecnie to nie śledzę tematu, więc nie wiem, które sieci są dostępne dla "Dziewicy".
Nju nie oferuje roamingu krajowego, więc nie połączysz się z inną siecią niż Orange.

[edytowane przez nju_klient o 19:58 w dniu 2016-06-04]

odpowiedź

Blokada na sieci Zewnętrzne | Klient_NJU (30.05.2016, 08:50)

Czy NJU Mobile stosuje blokady na korzystanie z internetu Zewnętrznego i HOT SPOTów?
W poprzedniej sieci jak wybierałem w telefonie "Internet" to wyszukiwało dostępne sieci zewnętrzne, a odkąd mam SIMa NJU Mobile co bym nie wybrał to i tak łączy się z GPRS coś tam.
Ew. Czy ten wybór ma wpływ na jakość połączeń i koszty w NJU Mobile, czy jest to bez znaczenia, co wybiorę?

Mam dość stary telefon, który nie jest w stanie wykorzystać pełnej prędkości LTE, a nawet 3G, w zasadzie działa on mniej więcej z taką prędkością jak jest na lejku czyli 32kb/s.
Internet pożera najwięcej $, dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie ma możliwości stałego włączenia lejka i posiadania całkowicie bezpłatnego internetu?
Internet zjada najwięcej $ i to by było logiczne, ale nieuczciwe wobec konsumentów.
W Vergin Mobile by to wyszło korzystniej dla mnie bo tam jest stały lejek bez wykupienia pakietu.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników