forumnju na kartęusługiBlokada na sieci Zewnętrzne

Blokada na sieci Zewnętrzne

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-05-30 08:50)

Czy NJU Mobile stosuje blokady na korzystanie z internetu Zewnętrznego i HOT SPOTów?
W poprzedniej sieci jak wybierałem w telefonie "Internet" to wyszukiwało dostępne sieci zewnętrzne, a odkąd mam SIMa NJU Mobile co bym nie wybrał to i tak łączy się z GPRS coś tam.
Ew. Czy ten wybór ma wpływ na jakość połączeń i koszty w NJU Mobile, czy jest to bez znaczenia, co wybiorę?

Mam dość stary telefon, który nie jest w stanie wykorzystać pełnej prędkości LTE, a nawet 3G, w zasadzie działa on mniej więcej z taką prędkością jak jest na lejku czyli 32kb/s.
Internet pożera najwięcej $, dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie ma możliwości stałego włączenia lejka i posiadania całkowicie bezpłatnego internetu?
Internet zjada najwięcej $ i to by było logiczne, ale nieuczciwe wobec konsumentów.
W Vergin Mobile by to wyszło korzystniej dla mnie bo tam jest stały lejek bez wykupienia pakietu.

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-05-30 11:23)

Nie ma sieci Vergin tylko jak już to Virgin. Myślałem, że to literówka ale napisałeś tak kolejny raz.
Nju nie ma stałego lejka.
Standardowo płacisz za net zgodnie z cennikiem, czyli 0,19zł/MB. Aby mieć lejek to musisz aktywować pakiet i gow  całości wykorzystać przed upływem jego ważności (chyba 30 dni), po wygaśnięciu ważności pakietu lejek też wygasa.

Chcesz mieć całkowicie darmowy net na tzw. wiecznym lejku to zmień operatora.

[EDIT]
Nju nie oferuje dostępu do tzw. HotSpotów, chyba, że Ty wiesz coś o czym ja nie wiem ;)

[edytowane przez nju_klient o 11:25 w dniu 2016-05-30]
 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-06-04 13:17)

Nie chodzi mi o hotspoty NJU tylko normalne połączeni internetowe nie poprzez SIM.

 

Blokada na sieci Zewnętrzne (2016-06-04 16:46)

to jest odpowiedź na post:

Blokada na sieci Zewnętrzne | Klient_NJU (04.06.2016, 13:17)
Nie chodzi mi o hotspoty NJU tylko normalne połączeni internetowe nie poprzez SIM.


Właśnie nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
Najpierw piszesz o Hot Spotach, potem o wyszukiwaniu innych sieci, potem o lejkach, a na końcu stwierdzasz, że chodziło Ci o internet "nie poprzez SIM", czyli z pominięciem operatora sieci GSM. Całość nie ma dla mnie sensu i jest bez składu i ładu.

Do wyboru masz internet przez sieć komórkową ale skoro ten Ciebie nie interesuje to inne opcje w zasadzie zależą od posiadanego przez Ciebie telefonu i dodatkowych urządzeń. Wtedy możesz skorzystać np. z WiFi będąc niezależnym od sieci GSM.

[EDIT]
Teraz mnie oświeciło.
Skoro miałeś Virgin i pisałeś o wyszukiwaniu innych sieci to zapewne miałeś na myśli roaming krajowy, który w zasadzie jest dostępny tylko w Play i wirtualnych sieciach korzystających z infrastruktury Play jak np. Virgin, MobileVikings.

Skoro Twój prosty telefon oferuje tylko 2G to wątpię, abyś mógł łączyć się po WiFi dlatego w praktyce mogłeś używać tylko internetu od operatora sieci GSM, którym był rodzimy Play lub inna sieć w ramach roamingu krajowego.
Jak kojarzę to Virgin korzystał kiedyś chyba z Orange, a jak jest obecnie to nie śledzę tematu, więc nie wiem, które sieci są dostępne dla "Dziewicy".
Nju nie oferuje roamingu krajowego, więc nie połączysz się z inną siecią niż Orange.

[edytowane przez nju_klient o 19:58 w dniu 2016-06-04]

odpowiedź

Blokada na sieci Zewnętrzne | nju_klient (30.05.2016, 11:23)

Nie ma sieci Vergin tylko jak już to Virgin. Myślałem, że to literówka ale napisałeś tak kolejny raz.
Nju nie ma stałego lejka.
Standardowo płacisz za net zgodnie z cennikiem, czyli 0,19zł/MB. Aby mieć lejek to musisz aktywować pakiet i gow  całości wykorzystać przed upływem jego ważności (chyba 30 dni), po wygaśnięciu ważności pakietu lejek też wygasa.

Chcesz mieć całkowicie darmowy net na tzw. wiecznym lejku to zmień operatora.

[EDIT]
Nju nie oferuje dostępu do tzw. HotSpotów, chyba, że Ty wiesz coś o czym ja nie wiem ;)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

25 gości i 0 zalogowanych użytkowników