forumnju z rachunkiemusługiblokada niechcianych smsów

blokada niechcianych smsów

 

blokada niechcianych smsów (2016-01-17 21:44)


Witam.Mam aktywne następujące blokady: 
blokada SMS MT, blokada MMS MT, zawieszenie subskrypcji MMS MT, zawieszenie subskrypcji SMS MT. 
Proszę mi powiedzieć, dlaczego jednak przychodzą do mnie smsy z numerów: 7218, 79280 i innych. Dość mocno mnie zaczęło ostatnio irytować otrzymywanie takiego smsowego spamu w godzinach 21.00 + :/
Co zrobić, aby można było zablokować te konkretne smsy?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

blokada niechcianych smsów (2016-01-19 11:10)

Jeżeli nie chcesz otrzymywać smsów od numerów premium (71**, 72**, 73** itp) musisz "znaleźć" serwis wysyłający Ci informacje. Ty jedynie blokujesz wysyłanie od siebie takich smsów, a nie odbieranie. Tam gdzie się rejestrowałeś zawsze powinien być regulamin. Czy to konkursy radiowe, telewizja, wróżby, czaty towarzyskie, pomoc, loterie itp.
Podałeś nr 7218. Tutaj jest ich regulamin (szukanie Google nie "boli"): http://www.wapster.pl/regulamin_czat_towarzyski.pdf
W punkcie 17. niniejszego regulaminu jest wszystko wyjaśnione.


Co do kolejnego podanego przez Ciebie numeru 79280:
Tutaj regulamin:
http://www.wapster.pl/RegulaminPremiumWapSter.pdf
I punkt 4, paragraf 4. Ci wytłumaczy co musisz zrobić.


Jeżeli chcesz sprawdzić jakie jeszcze masz aktywne numery - musisz wysłać sms pod bezpłatny sms 6000 o treści LISTA
Jezeli Ci przyjdzie sms o treści: "Brak aktywnych subskrypcji Przychodzący SMS Specjalny." lub "Brak aktywnych subskrypcji Przychodzący MMS Specjalny." - Gratuluję. Jesteś wolny od tego typu sms.

Pamiętaj - nikt za Ciebie jednym kliknięciem nie wyrejestruje usług. Sam pytałeś np. Wróżki o przepowiednie - sam musisz od niej wyjść.
Musisz się liczyć z tym.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

blokada niechcianych smsów (2016-01-20 23:45)

Jeśli dałeś zawieszenie subskrypcji, to zapewne dlatego dochodzą.
Jednym ze sposobów - pod warunkiem że telefon obsługuje taką funkcjonalność - jest dodanie konkretnych numerów do listy Spam. Wtedy sms-y / mms-y nadchodzące z takich numerów, automatycznie są przekierowane do folderu spam i użytkownik nie jest nękany dźwiękami czy innymi powiadomieniami o nadejściu takich wiadomości z niechcianych numerów.
Nie pokazują się takie wiadomości również w skrzynce odbiorczej.
Jeśli chodzi o producentów, to na pewno Samsung ma taką opcję.


pozdrawiam,
Piotr

 

blokada niechcianych smsów (2016-01-21 01:06)

Kwestia spamu nie zależy od aktywnych blokad. Na mój numer od czasu do czasu też przychodzi spam z numerów 7* choć nie korzystam z żadnych serwisów na SMSy premium i nie zamawiam tego typu usług. Być może spamują numery jak leci albo firmy którym podaliśmy kiedyś dane osobowe i numer telefonu handlują tymi danymi.
Można próbować deaktywować dane usługi jak pisał pdmit albo skorzystać z opcji blokady numerów w telefonie. W moim przypadku pomogła opcja pierwsza.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

blokada niechcianych smsów (2016-11-09 22:07)

to jest odpowiedź na post:


Witam.Mam aktywne następujące blokady: 
blokada SMS MT, blokada MMS MT, zawieszenie subskrypcji MMS MT, zawieszenie subskrypcji SMS MT. 
Proszę mi powiedzieć, dlaczego jednak przychodzą do mnie smsy z numerów: 7218, 79280 i innych. Dość mocno mnie zaczęło ostatnio irytować otrzymywanie takiego smsowego spamu w godzinach 21.00 + :/
Co zrobić, aby można było zablokować te konkretne smsy?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1478725671878

 

blokada niechcianych smsów (2016-11-28 18:29)

Witam
do mnie zaczęły przychodzi sms z 92581  i 73307
telefon jest wiekowy nie mam opcji niechcianych - spam
również mam pozakładane blokady
Czy nasz operator robi coś dla nas byśmy nie byli  męczeni  podobnymi sms
np. w naszym koncie założyć opcje blokowanych byśmi sami mogi blokować niechciane coś  jak mamy w poczcie na pececie.
Do mnie sms potrafią przyjść o 22:19  i stają się coraz częstsze.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Jeżeli nie chcesz otrzymywać smsów od numerów premium (71**, 72**, 73** itp) musisz "znaleźć" serwis wysyłający Ci informacje."
a jak ktoś korzysta tylko z odbierania rozmów i nawet nie wie co to internet - bo takich osub nie brakuje za razem łatwo im się pomylić i kliknąć tam gzie nie chciały ?
To co zgłaszać na policję że jakiś nr. telefonu (osoba stojąca za nim), sms  ,
nas nęka  czy   naszemu operatorowi ?
Jak myślicie ?

[edytowane przez p4p o 18:41 w dniu 2016-11-28]
 

blokada niechcianych smsów (2016-12-01 07:48)

Poszukaj w necie do kogo należy numer, zadzwoń i poproś o usunięcie danych z bazy. W moim przypadku pomogło

 

blokada niechcianych smsów (2017-08-29 13:04)

to jest odpowiedź na post:

Jeżeli nie chcesz otrzymywać smsów od numerów premium (71**, 72**, 73** itp) musisz "znaleźć" serwis wysyłający Ci informacje. Ty jedynie blokujesz wysyłanie od siebie takich smsów, a nie odbieranie. Tam gdzie się rejestrowałeś zawsze powinien być regulamin. Czy to konkursy radiowe, telewizja, wróżby, czaty towarzyskie, pomoc, loterie itp.
Podałeś nr 7218. Tutaj jest ich regulamin (szukanie Google nie "boli"): http://www.wapster.pl/regulamin_czat_towarzyski.pdf
W punkcie 17. niniejszego regulaminu jest wszystko wyjaśnione.


Co do kolejnego podanego przez Ciebie numeru 79280:
Tutaj regulamin:
http://www.wapster.pl/RegulaminPremiumWapSter.pdf
I punkt 4, paragraf 4. Ci wytłumaczy co musisz zrobić.


Jeżeli chcesz sprawdzić jakie jeszcze masz aktywne numery - musisz wysłać sms pod bezpłatny sms 6000 o treści LISTA
Jezeli Ci przyjdzie sms o treści: "Brak aktywnych subskrypcji Przychodzący SMS Specjalny." lub "Brak aktywnych subskrypcji Przychodzący MMS Specjalny." - Gratuluję. Jesteś wolny od tego typu sms.

Pamiętaj - nikt za Ciebie jednym kliknięciem nie wyrejestruje usług. Sam pytałeś np. Wróżki o przepowiednie - sam musisz od niej wyjść.
Musisz się liczyć z tym.

Mam nadzieję, że pomogłem.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~piotrlesnik

 

blokada niechcianych smsów (2017-12-07 00:04)

to jest odpowiedź na post:


Witam.Mam aktywne następujące blokady: 
blokada SMS MT, blokada MMS MT, zawieszenie subskrypcji MMS MT, zawieszenie subskrypcji SMS MT. 
Proszę mi powiedzieć, dlaczego jednak przychodzą do mnie smsy z numerów: 7218, 79280 i innych. Dość mocno mnie zaczęło ostatnio irytować otrzymywanie takiego smsowego spamu w godzinach 21.00 + :/
Co zrobić, aby można było zablokować te konkretne smsy?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~zuga

 

blokada niechcianych smsów (2017-12-19 17:18)

to jest odpowiedź na post:


Witam.Mam aktywne następujące blokady: 
blokada SMS MT, blokada MMS MT, zawieszenie subskrypcji MMS MT, zawieszenie subskrypcji SMS MT. 
Proszę mi powiedzieć, dlaczego jednak przychodzą do mnie smsy z numerów: 7218, 79280 i innych. Dość mocno mnie zaczęło ostatnio irytować otrzymywanie takiego smsowego spamu w godzinach 21.00 + :/
Co zrobić, aby można było zablokować te konkretne smsy?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

odpowiedź

blokada niechcianych smsów | ~zuga (07.12.2017, 00:04)

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników