forumnju z rachunkiemofertaZamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-01 13:16)


<font color="#185d68">Cześć.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Część I.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Mamy z małżonką dwa numery z abonamentami nju buzz - każdy z nich na inną osobę. Jeden z numerów chcieliśmy potraktować jako "nju dodatkowy", by skorzystać z niższych kosztów w tandemie. Numeru muszą jednak należeć do tej samej osoby. Jako że nie da się dokonać w nju cesji, trzeba to zrobić bardziej pokrętnym sposobem. Rozpocząłem już tę procedurę ponad miesiąc temu, na podstawie instrukcji konsultanta z czatu online na stronie nju. Poniżej zamieszczam listę kroków, według tego, jak zrozumiałem udzielone mi wtedy przez konsultanta instrukcje:</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">1. Dla numeru A: Złożyć wypowiedzenie umowy z prośbą o przeniesienie numeru A na kartę.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">2. Poczekać do końca okresu rozliczeniowego numeru A, kiedy to zakończona zostanie umowa o abonament i numer przejdzie do oferty pre-paid.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">-- od tego miejsca nie jestem pewien swojego zrozumienia --</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">3. Wyrejestrować numer A i zarejestrować go ponownie na osobę posiadającą numer B. (Co to znaczy? Jak to się robi? Czy mogę przeczytać o tym gdzieś więcej?)</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">4. Dodać numer A do numeru B jako "nju dodatkowy".</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Prosiłbym was, byście potwierdzili, jeśli wypisane przeze mnie kroki postępowania są słuszne, lub skorygowali je, jeśli są błędne. Będę również wdzięczny za odpowiedź na pytanie umieszczone w nawiasie.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Część II.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Moja sytuacja jest bardziej skomplikowana. W wyniku nieprecyzyjnej informacji konsultanta na czacie online, złożyłem wniosek o wypowiedzenie umowy, nie zawierając w nim prośby o przeniesienie numeru do oferty na kartę, w związku z czym numer został całkowicie wyłączony. Mam 30 dni, zanim numer trafi do puli numerów wolnych. Aby odzyskać numer (przywrócić go do oferty na kartę), muszę wysłać kolejne pismo pocztą tradycyjną. Dopiero po przywróceniu będę mógł kontynuować zabawę od punktu trzeciego z "Części I".</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Pytanie: Czy sądzicie, że mógłbym wysłać pismo, prosząc o przywrócenie numeru do oferty  na kartę od razu na osobę posiadającą numer B, tak by oszczędzić sobie kroku 3?</font>

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-01 18:10)

W tej chwili Twoim problemem jest odzyskanie numeru, więc go odzyskaj zamiast kombinować z równoczesnym przepisaniem na inną osobę.

Jak numer odzyskasz i będzie w ofercie na kartę to podobno w panelu WWW numer będzie widoczny jako niezarejestrowany i wtedy będziesz mógł podać dane osobowe nowego właściciela, jeśli jednak tak nie będzie to przejdź do innej sieci w jeden dzień roboczy i wróć do Nju jak Nju Dodatkowy.

P.S. W sumie mogłeś na samym początku przejść do innej sieci w 1 dzień roboczy bez pełnego okresu wypowiedzenia i bez przechodzenia do Nju na kartę. Wówczas w ciągu 2 tygodni miałbyś Nju Dodatkowy, a tak minął ponad miesiąc i dodatkowo straciłeś numer.

[edytowane przez nju_klient o 18:10 w dniu 2015-12-01]
 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-01 23:29)

<span >Ja powiem tak pewnie będę zmuszony iść do sądu z tą siecią podpisałem umowę z nimi na dodatkowy za 9 zł i jakoś nie wywiązują się z tego rachunki płace większe niż w innej sieci biorąc pod uwagę samo sim <br ><span >zasady miały być proste 29 zł + 9 zł lub 19 zł x 2 co tak czy inaczej zawsze powinno dać 38 zł a nie 60-<br ><span >tak więc reasumując sprawdzajcie rachunki swoje <br ><span >pozdrawiam<br ><br ><br ><span >ps jak miałem 1 telefon tu było oki teraz mam 2 i same problemy

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-02 09:53)

Ty w pierwszej kolejności sprawdź z czego i w jaki sposób korzystano na tych dwóch numerach.
W takich sprawach Sądy nie rozpatrują spraw za darmo. Będzie jeszcze gorzej  jak się przegra.

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-03 15:47)

to jest odpowiedź na post:

W tej chwili Twoim problemem jest odzyskanie numeru, więc go odzyskaj zamiast kombinować z równoczesnym przepisaniem na inną osobę.

Jak numer odzyskasz i będzie w ofercie na kartę to podobno w panelu WWW numer będzie widoczny jako niezarejestrowany i wtedy będziesz mógł podać dane osobowe nowego właściciela, jeśli jednak tak nie będzie to przejdź do innej sieci w jeden dzień roboczy i wróć do Nju jak Nju Dodatkowy.

P.S. W sumie mogłeś na samym początku przejść do innej sieci w 1 dzień roboczy bez pełnego okresu wypowiedzenia i bez przechodzenia do Nju na kartę. Wówczas w ciągu 2 tygodni miałbyś Nju Dodatkowy, a tak minął ponad miesiąc i dodatkowo straciłeś numer.




Dzięki za precyzyjną odpowiedź. Co do informacji w Post Scriptum - opierałem się na instrukcjach od konsultanta z czatu online. Pewnie dało znaleźć się radę sugerującą przejście w 1 dzień roboczy do innej sieci, tak jak Ty to radzisz, ale znalezienie takiej rady nie byłó kwestią krótkiego wyszukiwania na forum, przynajmniej z moimi umiejętnościami wyszukiwania (które, moim zdaniem, nie są takie złe).

~temporary_nick

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-03 20:15)

do nju_klient
Czy z oferty z rachunkiem, można przejść do innej sieci w 1 dzień bez zakończenia okresu rozliczeniowego?  

~jarema

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-03 22:03)

Witam! Czy jest możliwość zamiany nr tel. który przydzielono mi w nju na nr który posiadałem przed dołączeniem się do nju?

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-03 22:04)

Witam! Czy jest możliwość zamiany nr tel. który przydzielono mi w nju na nr który posiadałem przed dołączeniem się do nju?

 

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy (2015-12-03 22:48)

@~temporary_nick

to forum to jest jedna wielka porażka, bo m.in. wyszukiwarka praktycznie nie istnieje.
Na forum jest bardzo dużo spamu i bardzo dużo cennych informacji ale znalezienie ich graniczy z cudem, a ręczne przeglądanie postów po kolei to dla masochistów ;)
Na przyszłość będziesz już wiedział jak możesz postępować, bo jest to generalna zasada, a nie dotycząca tylko Nju lecz każdej sieci.

@~jarema

przejście z Nju z rachunkiem do innej sieci w tzw. 1 dzień roboczy, bez okresu wypowiedzenia jest możliwe. Tak jak pisałem wyżej jest to generalna zasada, a nie dotycząca tylko Nju lecz każdej sieci w Polsce.

Oczywiście trzeba zapłacić abonament jaki i tak byśmy musieli zapłacić za dany miesiąc ale nie trzeba tracić czasu i czekać co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy na przejście.
A jeśli mamy aktywną umowę promocyjną na czas określony to takie przejście w 1 dzień będzie traktowane jako zerwanie umowy i będzie to wiązało się z karą umowną u danego operatora od którego chcemy uciec prze czasem.

@łukaszor

skontaktuj się z BOK Nju, bo nie wiem jaka jest Twoja sytuacja i jakie masz warianty do wyboru.

Generalnie jeśli przy zamawianiu Nju zleciłeś przeniesienie "starego" numeru do Nju to dopiero z dniem wyznaczonej daty przeniesienia Twój "stary" numer będzie działał w Nju.
Do tego momentu abonent będzie korzystał z numeru tymczasowego nadanego losowo przez Nju, a "stary" numer będzie działał u "starego" operatora.

[edytowane przez nju_klient o 22:52 w dniu 2015-12-03]

odpowiedź

Zamiana dwóch abonamentów nju buzz na nju buzz i nju dodatkowy | temporary_nick (01.12.2015, 13:16)


<font color="#185d68">Cześć.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Część I.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Mamy z małżonką dwa numery z abonamentami nju buzz - każdy z nich na inną osobę. Jeden z numerów chcieliśmy potraktować jako "nju dodatkowy", by skorzystać z niższych kosztów w tandemie. Numeru muszą jednak należeć do tej samej osoby. Jako że nie da się dokonać w nju cesji, trzeba to zrobić bardziej pokrętnym sposobem. Rozpocząłem już tę procedurę ponad miesiąc temu, na podstawie instrukcji konsultanta z czatu online na stronie nju. Poniżej zamieszczam listę kroków, według tego, jak zrozumiałem udzielone mi wtedy przez konsultanta instrukcje:</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">1. Dla numeru A: Złożyć wypowiedzenie umowy z prośbą o przeniesienie numeru A na kartę.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">2. Poczekać do końca okresu rozliczeniowego numeru A, kiedy to zakończona zostanie umowa o abonament i numer przejdzie do oferty pre-paid.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">-- od tego miejsca nie jestem pewien swojego zrozumienia --</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">3. Wyrejestrować numer A i zarejestrować go ponownie na osobę posiadającą numer B. (Co to znaczy? Jak to się robi? Czy mogę przeczytać o tym gdzieś więcej?)</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">4. Dodać numer A do numeru B jako "nju dodatkowy".</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Prosiłbym was, byście potwierdzili, jeśli wypisane przeze mnie kroki postępowania są słuszne, lub skorygowali je, jeśli są błędne. Będę również wdzięczny za odpowiedź na pytanie umieszczone w nawiasie.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Część II.</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Moja sytuacja jest bardziej skomplikowana. W wyniku nieprecyzyjnej informacji konsultanta na czacie online, złożyłem wniosek o wypowiedzenie umowy, nie zawierając w nim prośby o przeniesienie numeru do oferty na kartę, w związku z czym numer został całkowicie wyłączony. Mam 30 dni, zanim numer trafi do puli numerów wolnych. Aby odzyskać numer (przywrócić go do oferty na kartę), muszę wysłać kolejne pismo pocztą tradycyjną. Dopiero po przywróceniu będę mógł kontynuować zabawę od punktu trzeciego z "Części I".</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Pytanie: Czy sądzicie, że mógłbym wysłać pismo, prosząc o przywrócenie numeru do oferty  na kartę od razu na osobę posiadającą numer B, tak by oszczędzić sobie kroku 3?</font>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

51 gości i 1 zalogowanych użytkowników