forumnju z rachunkiemofertanaliczanie opłat

naliczanie opłat

 

naliczanie opłat (2015-09-25 15:57)

kto mi wytłumaczy jak są naliczane opłaty w ty nju, mam ofertę 39 za wszystko do tego drugi numer za 9 więc powinienem płacić max 48 a tu rachunki ponad np 55-59 jakim cudem?

 

naliczanie opłat (2015-09-25 18:36)

mam podobną sytuację. 39+9 a tu rachunek 54,31

 

naliczanie opłat (2015-09-27 08:39)

To samo! 69,02
Pięknie. Wyszło mi, że mój numer wygadał 15 zł a dodatkowy 54zł. Tylko przecież niby korzystają z tego samego abonamentu więc niech mi ktoś wyjaśni jak w ogóle FV może przekraczać 38+9.
 Brak jakiegokolwiek kontaktu, doradcy, obsługi klienta - czegokolwiek. Ja nie zamierzam opłacać ten FV dopóki ktoś nie skontaktuje się ze mną i wyjaśni krok po kroku


Na stronie w zakładce stan konta jest zupełnie coś innego!!!

[edytowane przez bogumił o 09:31 w dniu 2015-09-27]
 

naliczanie opłat (2015-09-29 21:10)

U mnie to samo. 19 do komórkowych + 9 za nju dodatkowy w sumie 28zł, wygadałem parę groszy na stacjonarne, wysłałem kilka smsów w sumie całe 78gr czyli jak by nie liczyć i patrzeć w bilingi nie powinno wyjść więcej niż 28,78zł, a fakturę dostałem 32,84zł czyli 4,06zł więcej. Pytanie za 100 punktów - ZA CO ta dodatkowa opłata? Niby mało ale chyba nie o to tu chodzi.
Pozdrawiam.

~xii

 

naliczanie opłat (2015-09-29 23:05)

sprawdźcie billingi, które dostaliście razem z fakturą. Pierwsza faktura z Nju dodatkowy zawiera opłatę 9zł za numer dodatkowy z góry za nowy okres i proporcjonalną opłatę za pierwszy niepełny okres (zwykle kilka złotych). Potem kolejne faktury będą na typową kwotę czyli np. 39+9=48zł dla usługi Jeden na wszystko za 39zł.

 

naliczanie opłat (2015-09-30 07:09)

to jest odpowiedź na post:

Pierwsza faktura z Nju dodatkowy zawiera opłatę 9zł za numer dodatkowy z góry za nowy okres i proporcjonalną opłatę za pierwszy niepełny okres (zwykle kilka złotych).



OK, zgadza się, ale nie było tego mowy o tym wcześniej.
A poza tym (wg mojej f-ry)
- 9pln za okres m-c do przodu
- 8,71 za rozliczeniowy okres
-10,02 za wykonane połączenia !!!!!!
Dlaczego płacę za wykonane połączenia skoro jest to numer "dodatkowy za 9pln" ????

Oczywiście kwota opłaty za numer główny to 28,98 za m-c rozliczeniowy .
Mam NJU Buzz + "jeden na wszystko za 39pln"
Czyli 39+9 = 48 , a tu f-ra na 56,71pln.

~gh1

 

naliczanie opłat (2015-09-30 11:34)

@gh1 na forum o tym była mowa już w maju, że opłata za Nju dodatkowy jest pobierana z góry, a nie z dołu. Ale fakt dla wszystkich było to zaskoczeniem.

Weź kalkulator do ręki i policz, bo masz dane przed nosem ale nie umiesz z nich korzystać.
Masz usługę Jeden na wszystko za 39zł, więc pytanie retoryczne, czy zapłaciłeś za połączenia więcej niż 39zł.
Oczywiście, że nie, bo sam podałeś, że masz 28,98zł za jeden numer + 10,02 za drugi numer co daje razem 39zł i ani grosza więcej + 9zł za Nju dodatkowy z góry za nowy okres + 8,71zł za Nju dodatkowy z dołu za pierwszy niepełny okres (w Twoim wypadku niemal pełny okres, bez 3 dni) = 56,71zł.
Ja widzę, że kwota z faktury zgadza się co do grosza i nie widzę w niej błędu.

Kolejna faktura będzie już na 48zł, chyba, że nabijesz dodatkowe opłaty poza pakietem.

Zapewne analogicznie jest w pozostałych przypadkach tych co krzyczą, że zostali oszukani, a wystarczyło wziąć kalkulator do ręki i policzyć, że suma kwot jest zgodna z wybranymi usługami :)

 

naliczanie opłat (2015-10-02 11:44)

to jest odpowiedź na post:

sprawdźcie billingi, które dostaliście razem z fakturą. Pierwsza faktura z Nju dodatkowy zawiera opłatę 9zł za numer dodatkowy z góry za nowy okres i proporcjonalną opłatę za pierwszy niepełny okres (zwykle kilka złotych). Potem kolejne faktury będą na typową kwotę czyli np. 39+9=48zł dla usługi Jeden na wszystko za 39zł.



Witam ponownie,
Zgadza się. WSZYstko jest OK :)

Pozdrawiam.

~blob

 

naliczanie opłat (2015-10-03 11:04)

Masakra jak ludzie szybko się złoszczą i wylewają swoje żale na internecie. A potencjalny klient czyta i rezygnuje bo myśli że coś jest nie tak. Dla tego NJU jeszcze nie ma tylu klientów

 

naliczanie opłat (2015-10-09 12:31)

<span >To ja opiszę swój przypadek. mam 39 zł za wszystko +nju dodatkowy dołączyłem go w połowie sierpnia. Rachunek za sierpień wydawał się OK. Ale gdy przyszedł rachunek za wrzesień złapałem się za głowę ponad 150 zł ! Oczywiście sprawdzam biling nju podstawowy 39 zł a dodatkowy prawie 120 zł. Oczywiscie szybki telefon do nju i informacja, że system ma błąd i wszystkie połączenia z dodatkowego były liczone normalnie bez żadnego limitu do max 39 , mimo ze mam ustalony limit należności (sami ustalili) 100zł. Rozumiem, że sami powinni sprawdzić i nawet zablokować ten nr. Złożyłem reklamację i już drugi tydzień mija a tu nic. Teraz patrzę na stan konta na dodatkowym a tam już 50 zł dodatkowo naliczone. To jest dopiero MASAKRA!!!

odpowiedź

naliczanie opłat | krzysio (25.09.2015, 15:57)

kto mi wytłumaczy jak są naliczane opłaty w ty nju, mam ofertę 39 za wszystko do tego drugi numer za 9 więc powinienem płacić max 48 a tu rachunki ponad np 55-59 jakim cudem?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

68 gości i 0 zalogowanych użytkowników