forumnju z rachunkiemofertanaliczanie opłat

naliczanie opłat

 

naliczanie opłat (2015-11-02 01:22)

to jest odpowiedź na post:

@gh1 na forum o tym była mowa już w maju, że opłata za Nju dodatkowy jest pobierana z góry, a nie z dołu. Ale fakt dla wszystkich było to zaskoczeniem.

 + 9zł za Nju dodatkowy z góry za nowy okres + 8,71zł za Nju dodatkowy z dołu za pierwszy niepełny okres.



Przeczytałem dokładnie regulamin i umowę - w którym punkcie jest zapis że 9zł jest pobierane z góry?

 

naliczanie opłat (2015-11-03 00:24)

Wyłącz wszystkie usługi dodatkowo płatne. Pod żadnym pozorem nie dzwoń do konsultanta.
Innej opcji nie ma żeby móc utrzymać reżim wydatków  na poziomie 48zł.
Każdą fakturę ponad 48zł będziesz mógł skutecznie "reklamować".

 

naliczanie opłat (2015-11-03 18:42)

to jest odpowiedź na post:

@gh1 na forum o tym była mowa już w maju, że opłata za Nju dodatkowy jest pobierana z góry, a nie z dołu. Ale fakt dla wszystkich było to zaskoczeniem.

Weź kalkulator do ręki i policz, bo masz dane przed nosem ale nie umiesz z nich korzystać.
Masz usługę Jeden na wszystko za 39zł, więc pytanie retoryczne, czy zapłaciłeś za połączenia więcej niż 39zł.
Oczywiście, że nie, bo sam podałeś, że masz 28,98zł za jeden numer + 10,02 za drugi numer co daje razem 39zł i ani grosza więcej + 9zł za Nju dodatkowy z góry za nowy okres + 8,71zł za Nju dodatkowy z dołu za pierwszy niepełny okres (w Twoim wypadku niemal pełny okres, bez 3 dni) = 56,71zł.
Ja widzę, że kwota z faktury zgadza się co do grosza i nie widzę w niej błędu.

Kolejna faktura będzie już na 48zł, chyba, że nabijesz dodatkowe opłaty poza pakietem.

Zapewne analogicznie jest w pozostałych przypadkach tych co krzyczą, że zostali oszukani, a wystarczyło wziąć kalkulator do ręki i policzyć, że suma kwot jest zgodna z wybranymi usługami :)




Podobno jest tak tylko za pierwszym razem, że pobierana jest ta opłata o czym nue było mowy w umowie. Dziwne jest to że mijają kolejne miesiące i cały czas jest to samo ... Płacę zamiast 9zl ponad 25zl ....

 

naliczanie opłat (2015-11-15 16:09)

to jest odpowiedź na post:

krzysiek_d4 (2015-11-02 01:22)
Przeczytałem dokładnie regulamin i umowę - w którym punkcie jest zapis że 9zł jest pobierane z góry?



Hmm i pytasz się o poradę tego "średnio-rozgarniętego eksperta przygłupa", koniec świata, jak szybko ludzie się zmieniają :P
W regulaminie nie ma nic o opłacie z góry dlatego w maju było to dla wszystkich zaskoczeniem, bo każdy spodziewał się opłaty z dołu.
Zawsze możesz dokopać się do wątku z maja i poczytać jak to wtedy było, bo wyszukiwarka na tym forum nie działa i trzeba ręcznie przeglądać wątki.

Teraz wiesz jak to działa ale zawsze możesz próbować walki z wiatrakami, że nie godzisz się na opłatę z góry i domagasz się opłaty z dołu ;) Sumarycznie i tak kwotowo się zgadza, więc ja przyjąłem to do wiadomości, że naliczają z góry, choć nie ma ku temu podstawy regulaminowej i faktury też są z błędem formalnym.

[edytowane przez nju_klient o 16:16 w dniu 2015-11-15]
 

naliczanie opłat (2015-11-15 16:13)

to jest odpowiedź na post:

kasia21 (2015-11-03 18:42)
Podobno jest tak tylko za pierwszym razem, że pobierana jest ta opłata o czym nue było mowy w umowie. Dziwne jest to że mijają kolejne miesiące i cały czas jest to samo ... Płacę zamiast 9zl ponad 25zl ....



O jakiej opłacie piszesz? Opłata za usługę Nju Dodatkowy jest doliczana co miesiąc przez cały okres umowy. Sprawdź czy sumarycznie za oba numery płacisz za połączenia tyle ile wynika z Twojej oferty np. Jeśli korzystasz z oferty Wszystko komórkowe za 29zł to za połączenia na komórki, SMS/MMS i transfer danych nie zapłacisz łącznie więcej niż 29zł.

Opłata 9zł nie jest za konkretnie ten drugi numer lecz za to, że masz podpięte dwa numery do jednego konta billingowego. Opłaty za połączenia są naliczanie równocześnie dla obu numerów aż do chwili osiągnięcia określonych wspólnych limitów dla danej oferty dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój drugi numer jako Nju Dodatkowy nabił w ofercie Wszystko komórkowe za 29zł aż 29zł za połączenia komórkowe.

Podsumowując patrzcie na to ile nabiło Wam sumarycznie za wszystkie połączenia niezależnie od numeru, a nie ile nabiło na danym konkretnym numerze.
Jak chcecie rozliczać każdy numer z osobna to trzeba było wziąć dwie osobne oferty zamiast Nju Dodatkowy i tyle w temacie.

[edytowane przez nju_klient o 16:16 w dniu 2015-11-15]
 

naliczanie opłat (2016-10-07 18:06)

A ja mam jeszcze lepiej - jestem na rachunku, wiec powinno byc max 39zl. A dostaje 59, wlasciwie od kilku miesiecy, dopiero sobie to uswiadomilem. 
A informacja na stronie widnieje jasna i wyrazna: NIE ZAPLACISZ WIECEJ NIZ 39zl ZA NILIMITOWANE POLACZENIA NA KOM I STACJO., SMSY I MMS, I 13GD DANYCH'.
 Zdaje sie, ze czas ruszyc do Rzecznika Praw Konsumenta....

 

naliczanie opłat (2016-10-07 19:25)

to jest odpowiedź na post:

naliczanie opłat | rygiel (07.10.2016, 18:06)
A ja mam jeszcze lepiej - jestem na rachunku, wiec powinno byc max 39zl. A dostaje 59, wlasciwie od kilku miesiecy, dopiero sobie to uswiadomilem. 
A informacja na stronie widnieje jasna i wyrazna: NIE ZAPLACISZ WIECEJ NIZ 39zl ZA NILIMITOWANE POLACZENIA NA KOM I STACJO., SMSY I MMS, I 13GD DANYCH'.
 Zdaje sie, ze czas ruszyc do Rzecznika Praw Konsumenta....


Akurat "goły" Nju Buzz to 57zł:
- 29zł za połączenia głosowe na komórki i stacjonarki
- 19zł za internet
- 9 zł SMS/MMS

Dopiero aktywując sobie, czy od jakiegoś czasu wybierając przy składaniu zamówienia jedną z usług obniżających koszty możesz mieć inne limity.
Aby było 39zł za wszystko to musisz mieć aktywną usługę "Jeden na wszystko".
Jeśli składając zamówienie takową wybrałeś to jesteś kryty.

Złóż reklamację to się wyjaśni, czy to błąd systemowy i dostaniesz korektę, czy byłeś nieostrożny i złożyłeś zamówienie na "gołego" Nju Buzz bez żadnych dodatkowych usług obniżających koszty.

Dziwne jest to co piszesz, że dopiero po kilku miesiącach zorientowałeś się jakie masz faktury.
To wcześniej zlecałeś przelewy po pijaku i nie czytałeś e-maili, nie logowałeś się do systemu www?
Chyba, że korzystasz z Direct Debit ale to i tak wypada sprawdzać choć raz na miesiąc swoje konto bankowe i konto w panelu www, czy wszystko z grubsza jest OK.
Ale jak sobie pościelesz tak się wyśpisz ;)

[edytowane przez nju_klient o 19:25 w dniu 2016-10-07]
 

naliczanie opłat (2016-10-09 09:19)

to jest odpowiedź na post:

U mnie to samo. 19 do komórkowych + 9 za nju dodatkowy w sumie 28zł, wygadałem parę groszy na stacjonarne, wysłałem kilka smsów w sumie całe 78gr czyli jak by nie liczyć i patrzeć w bilingi nie powinno wyjść więcej niż 28,78zł, a fakturę dostałem 32,84zł czyli 4,06zł więcej. Pytanie za 100 punktów - ZA CO ta dodatkowa opłata? Niby mało ale chyba nie o to tu chodzi.
Pozdrawiam.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1475997556417

 

naliczanie opłat (2016-11-19 11:39)

mam pakiet 29zł+ numer dodatkowy i następujące kwiatki....
(numer Główny) połączenia 13.62 zł, (numer Dodatkowy) abonament z góry 9 zł, wyrównanie 7 dni za okres 2016.11.09 - 2016.11.15 na kwotę 2.03 zł, połączenia 20.38 zł, przesyłanie danych 19 zł.
Razem 64.03
10GB transmisji danych, sms, połączenia miało być w cenie 29+9...zgadzam się z wyrównaniem ale dodatkowe 19zł za przesyłanie danych??? Reklamacja z powodu wprowadzenia mnie w błąd?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

naliczanie opłat (2016-11-19 16:32)

to jest odpowiedź na post:

mam pakiet 29zł+ numer dodatkowy i następujące kwiatki....
(numer Główny) połączenia 13.62 zł, (numer Dodatkowy) abonament z góry 9 zł, wyrównanie 7 dni za okres 2016.11.09 - 2016.11.15 na kwotę 2.03 zł, połączenia 20.38 zł, przesyłanie danych 19 zł.
Razem 64.03
10GB transmisji danych, sms, połączenia miało być w cenie 29+9...zgadzam się z wyrównaniem ale dodatkowe 19zł za przesyłanie danych??? Reklamacja z powodu wprowadzenia mnie w błąd?


Sprawę opisałeś też w innym wątku:
http://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,143000006,title,wszystko-komorkowe-za-29-z-sciema-,watek
i tam napisałem Tobie swoje spostrzeżenia, więc tutaj tę sprawę traktuję jako nieaktualną, bo zdublowaną.

odpowiedź

naliczanie opłat | krzysio (25.09.2015, 15:57)

kto mi wytłumaczy jak są naliczane opłaty w ty nju, mam ofertę 39 za wszystko do tego drugi numer za 9 więc powinienem płacić max 48 a tu rachunki ponad np 55-59 jakim cudem?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

21 gości i 2 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies