forumnju z rachunkiemofertanju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ?

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ?

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 11:29)

Witam

Mam takie pytanko, gdyż otrzymałem fakturę za okres od 06.08.2015 - 05.09.2015 r., i zdziwiło mnie rozliczenie za nju dodatkowy - mianowicie:

Nju dodatkowy został przyłączony do głównego numeru w dniu 21.08.2015  r., w związku z tym przez 11 dni została naliczona opłata (9zł : 31dni) x 11dni = 3,19zł - i z tym się zgadzam.

Natomiast zaskoczyła mnie kolejna pozycja na fakturze w wysokości 9zł tzw. "przedpłaty abonamentowej" za okres od 06.09.2015 do 05.10.2015 r.

Czy aby na pewno naliczenie 9zł tzw. przedpłaty jest słuszne, skoro rozliczenie dotyczy okresu od 06.08.2015 - 05.09.2015 r.?
Czy przypadkiem te naliczenie 9zł nie powinno być dopiero w fakturze tzw. październikowej, skoro dotyczy okresu od 06.09.2015 do 05.10.2015 r.?

Jak w końcu jest naliczany ten abonament 9zł za nju dodatkowy - płatny z góry, czy po danym okresie rozliczeniowym ?

dziękuję za odpowiedź

~mpl

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 14:04)

Dodatkowy naliczają jako przedpłata. Trochę dziwne ale tak jest.

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 15:24)

Dzięki za odpowiedź

Tylko albo ja nie zauważyłem, albo faktycznie nie ma w regulaminie żadnej wzmianki na temat naliczania 9zł w formie przedpłaty. Uważam, że jest to robione bezprawnie - skoro rozliczenie dotyczy poprzedniego okresu to czemu w nim naliczają opłatę za okres następny - dziwne postępowanie o którym nikt w nju mobile podczas rozmów nie wspomniał!

~mpl

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 20:54)

Wydaje mi się, że te 9zł. traktowane jest jak coś w rodzaju "abonamentu". A abonament zawsze i u wszystkich operatorów jest pobierany w ostatniej F-rze na następny okres rozliczeniowy. Przecież nie masz oferty na kartę. 

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 21:42)

O tym, że opłata za Nju dodatkowy jest naliczana z góry było już na forum:
http://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,89800020,title,op-ata-z-gory-za-numer-dodatkowy,watek

Fakt jest taki, że wyszukiwarka na tym forum nie działa, więc bez ręcznego przejrzenia wszystkich "najnowszych" wątków:
http://www.njumobile.pl/obsluga/forum/najnowsze-watki
trudno cokolwiek tutaj znaleźć, a szkoda, bo ludzie piszą ciekawe, rzeczy, które potem znikają w gąszczu nowych wiadomości.

[edytowane przez nju_klient o 21:43 w dniu 2015-09-09]
 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-09 23:47)

Witam
Mam od około msc nowy numer w nju z rachunkiem.
Gdy już go dostałem - kartę sim to poprosiłem o przeniesienie numeru z innej sieci jako nju dodatkowy.
Prędzej - w tym samym czasie nie ma takiej możliwości .
Przysłali mi kartę z tymczasowym numerem (który ten nr zamieni się na właściwy z poprzedniej sieci po zakończeniu umowy.
Karty fizycznie nawet nie rozpakowałem z kartonika , bo po co skoro ona mi jest zupełnie niepotrzebna ,do momentu przeniesienia numeru. który będzie aktywowany na niej.
Dlaczego wiec dostałem opłatę abonamentową (9zł) w mym przypadku 9,87zł ?
Karta przezemnie nie była aktywowana - jak wcześniej napisałem jest jeszcze w kartoniku.
---------------------------
Do przeniesienia mam jeszcze prawie 2 msc   20 zł do tyłu na dzień dobry od dawnej tepsy.
A przecież umowę jak sadziłem zawieram na świadczenie usług powiązanych z przenoszonym nr. a nie jakiegoś technicznego za który jestem zmuszony  płacić.

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-10 00:22)

@p4p
http://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,96500001,title,od-kiedy-nr-nju-dodatkowy-dzia-a-na-zasadach-abonamentu-numeru-g-ownego-,watek

Jak uważasz, że to jest błąd to pisz reklamację, może Ci ją uwzględnią. Ja miałem 2 tygodnie do przeniesienia numeru docelowego, więc 9zł nie robiło mi wielkiej różnicy.

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-10 16:13)

Nie nazwałbym tego przedpłatą. Zgłosiłem reklamację i dostałem wyjaśnienie, że nju ustala okres rozrachunkowy na najbliższy okres po rozpoczęciu umowy. Tylko, że okres rozrachunkowy nie kończy się dowolnego dnia, tylko w dniach określonych w regulaminie (nie wnikałem w przyczyny, ale czasami jest to co 2, a czasami co 4 dni).

Efekt jest taki, że przechodząc do nju, płacisz dodatkowo za okres od podpisania umowy do daty zakończenia/rozpoczęcia najbliższego okresu rozrachunkowego (i może to być sporo więcej niż 9 złotych).

Wyjaśnienie z nju:
"okres rozliczeniowy ustalany jest na najbliższy od momentu aktywacji usługi. W związku z tym, że wybrał Pan możliwośść korzytania z numeru tymczasowego do czasu przeniesienia numeru docelowego, aktywacja nastąpiła xxxxxxx r. Najbliższym cylklem rozliczeniowym jest okres przypadający na 4 dzień miesiąca następujący po aktywacji usługi i trwa do 3 dnia kolejnego miesiąca"

Niby jest to zgodne z regulaminem, ale moim zdaniem sprzeczne z udzielanymi informacjami, sugerującymi, że okres rozrachunkowy to jest zawsze miesiąc.

Liczą na to, że nikt nie będzie się o te kilkanaście złotych sądził, ale moim zdaniem, jest to sprawa dla UKE.

Daję nju żółtą kartkę.

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-10 18:13)

@pcs
o czym Ty w ogóle piszesz?? Zaczynam wątpić czy kiedykolwiek wcześniej miałeś abonament i sądzę, że ten w Nju jest chyba Twoim pierwszym w życiu.

Przedpłaty mają to do siebie, że pierwsza faktura zawiera pełen abonament za przyszły miesiąc i częściową, proporcjonalną opłatę za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, który właśnie się skończył.
Jest to normalne i tak to działa we wszystkich innych sieciach, także zakładam, że żółte kartki dajesz wszystkim operatorom :P

Kolejne faktury będziesz już miał na pełną kwotę 9zł za Nju Dodatkowy, bo będziesz miał tylko opłatę za jeden pełny okres rozliczeniowy, który zawsze trwa miesiąc.

W przypadku Nju Dodatkowy wątpliwości budzą tylko 2 fakty:
1. Pobierania opłaty z góry, choć faktura jest za okres przeszły, a nie za przyszły
2. W przypadku przenoszenia numeru trzeba płacić od dnia podpisania umowy, czyli za okres gdy działa numer tymczasowy, a nie od faktycznego przeniesienia numeru docelowego. Nie ma Nju buzz zerowego do czego klienci zostali przyzwyczajeni przy Numerze Głównym (pierwszym).

 

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? (2015-09-11 15:13)

@nju_klient - nie bardzo interesują mnie Twoje rozważania na temat ilości moich umów (czyżbyś miał kompleks krótkiej umowy?)


Moja wypowiedź dotyczy problemu poruszonego przez @p4p, który moim zdaniem nie dotyczy przedpłaty, tylko ustalania okresu rozliczeniowego.


Spróbuj ze zrozumieniem przeczytać wyjaśnienia nju, które wkleiłem. Wbrew temu co piszesz, cykl rozliczeniowy nie zawsze trwa miesiąc. W wypadku przenoszenia numeru do nju, pierwszy cykl trwa od podpisania umowy do dnia najbliższego okresu.


Zgodnie z informacją na stronie: <i style="mso-bidi-font-style: normal">?W nju mobile w sumie jest 10 okresów rozliczeniowych. Rozpoczynają się one odpowiednio 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 dnia miesiąca. Każdy numer abonencki w nju mobile jest przypisany do jednego z tych okresów.?


W żadnym regulaminie nie znalazłem tych informacji. Jest tylko definicja: <i >?<i ><span style="font-size:10.0pt;line-height: 107%">?Okres rozliczeniowy? ? okres, za który dokonywane są na koncie abonenckim rozliczenia zobowiązań Abonenta wobec Operatora z tytułu świadczonych usług telekomunikacyjnych, rozpoczynający i kończący się we wskazanych przez Operatora w rachunku telefonicznym dniach miesięcy kalendarzowych;?


Czyli jasne jest dla mnie, że nju arbitralnie wskazuje 10 dni w miesiącu i każdy przenoszący się do tego operatora, dostanie pierwszą fakturę za pierwsze 1 do 5 dni korzystania z usługi. Bez względu na to, czy w ogóle wykona jakieś połączenie. Dlatego @p2p, nawet jeżeli nie użyłeś karty, dostałeś fakturę na 9zł.

odpowiedź

nju dodatkowy - abonament 9zł kiedy naliczany ? | ~mpl (09.09.2015, 11:29)

Witam

Mam takie pytanko, gdyż otrzymałem fakturę za okres od 06.08.2015 - 05.09.2015 r., i zdziwiło mnie rozliczenie za nju dodatkowy - mianowicie:

Nju dodatkowy został przyłączony do głównego numeru w dniu 21.08.2015  r., w związku z tym przez 11 dni została naliczona opłata (9zł : 31dni) x 11dni = 3,19zł - i z tym się zgadzam.

Natomiast zaskoczyła mnie kolejna pozycja na fakturze w wysokości 9zł tzw. "przedpłaty abonamentowej" za okres od 06.09.2015 do 05.10.2015 r.

Czy aby na pewno naliczenie 9zł tzw. przedpłaty jest słuszne, skoro rozliczenie dotyczy okresu od 06.08.2015 - 05.09.2015 r.?
Czy przypadkiem te naliczenie 9zł nie powinno być dopiero w fakturze tzw. październikowej, skoro dotyczy okresu od 06.09.2015 do 05.10.2015 r.?

Jak w końcu jest naliczany ten abonament 9zł za nju dodatkowy - płatny z góry, czy po danym okresie rozliczeniowym ?

dziękuję za odpowiedź
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 1 zalogowanych użytkowników