forumnju z rachunkiemofertaPobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą.

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą.

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-08-23 21:49)

 Będąc w Turcji z mojego konta zostało pobierane 2.02 zł za każdą rozmowę nieodebraną . Dodam, że nie mam aktywnej poczty głosowej. Na moje pytanie (reklamację) dlaczego zostają pobierane pieniądze choć nie odbierałem tych rozmów odpisali ??W związku z nadaniem sygnału na numer znajdujący się poza granicami naszego kraju następuje logowanie do zagranicznego nadajnika. W efekcie nawet krótki sygnał (tzw. strzałka) jest taryfikowany, jako zrealizowane połączenie Międzynarodowe, które nie podlega naliczaniu sekundowemu??
Bardzo to dziwne gdyż np żonie która ma telefon w play nikt nie pobiera pieniędzy za tzw strzałki.
Poza tym nigdzie w regulaminie roamingu nie ma wzmianki bym miał płacić także za rozmowy które nie odebrałem.

~anddna

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-08-24 07:24)

Bardzo dziwna sprawa. Myślę, że chyba w żadnej innej sieci nie ma czegoś takiego jak miało miejsce w Twojej sytuacji. W każdym razie nigdy nie słyszałem żeby pobierano opłatę za coś takiego. W sumie to za nic. Sam nie mam pojęcia co Ci doradzić .. skoro reklamacje pisałeś .. może jeszcze raz spróbuj. Z Polsatem miałem też mały problem i pierwsza reklamacja nic nie dała dopiero następna pomogła. Ew może zwrócić się do Rzecznika bo wydaje mi się, że nie powini za takie coś pobierać opłat. Ciekawe czy jeszcze ktoś miał podobną sytuację Na forum raczej nie czytałem o tym

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-08-24 11:26)

@anddna

Opłata może być naliczona za odebrane połączenie, bądź przekierowanie na inny numer np. Pocztę Głosową.
Jeśli faktycznie taką dostałeś odpowiedź od obsługi Nju na swoją reklamację to daruj sobie kolejną reklamację do Nju i od razu pisz skargę do UKE.
Formularz kontaktowy na stronie UKE jest "ukryty" i trzeba się nieco naklikać, aby samemu na niego trafić ale poszukałem i masz tu bezpośredni link:
https://www.uke.gov.pl/kontakt/

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-09-12 15:22)

Dziękuję za pomoc.  Skontaktowałem się z UKE. Byli b/zdziwieni, że każą mi płacić za nieodebrane rozmowy za granicą  - zaproponowali bym zgłosił ponownie reklamację a jeżeli to nie pomoże to bym zgłosił oficjalną skargę do UKE.  Na moją drugą reklamację NJU odpowiedział "...
W odpowiedzi na zgłoszenie informuję, że z uwagą zapoznałam się z opisanym problemem. Sprawę przekazałam do Działu Technicznego. Wykonana diagnostyka wykazała nieprawidłowości w naliczaniu opłat za połączenia odebrane w roamingu.
W związku z powyższym do faktury wystawionej w dniu .......2015 r. wystawiłam fakturę korygującą ? zmniejszenie o ....... zł. Saldo do zapłaty na dzień .......2015 r. wynosi ....... zł.
Jednocześnie pragnę przeprosić za wszelkie kłopoty i niedogodności związane ze zgłoszoną przez Pana sytuacją.
...".
Ciekawy jestem ile osób odpuściło sobie, albo nie kapnęli się i zapłaciło.

~anddna

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-09-13 13:39)

Czasem warto walczyć o swoje i nie odpuszczać po pierwszej negatywnej odpowiedzi. Warto również weryfikować faktury, które się opłaca, czy mniej więcej są zgodne z rzeczywistością.
Najważniejsze, że sprawa załatwiona i zwrócą Ci kasę :)

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-09-22 13:19)

mnie również po wyjeździe do niemiec zaczęły rosnąć rachunki mimo zmniejszania przeze mnie ilości rozmów rachunki nie zmniejszały się okazało się że naliczano mi rozmowy nie odebrane napisałam reklamację i dostałam odpowiedź w której napisano że rozpatrzą sprawę i dadzą odpowiedź w ciągu 30 dni minęło więcej i nic złożyłam wypowiedzenie z jednym okresem wypowiedzenia na rachunek w nju mobile 

~grazyk64

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2015-09-22 20:05)

Skoro po upływie 30 dni nie masz odpowiedzi w sprawie reklamacji to wydaje mi się, że w świetle naszego prawa,  jest uznana  na Twoją korzyść i uznają Twoje roszczenia.

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2018-02-14 09:44)

Bylam na Kubie. Wylaczona poczta glosowa. W czasie pobytu nie odebralam 5x polaczen. I faktura przyszla wieksza o 25.2 zl (5x5.04zl). Zlozylam reklamacje. Zobaczymy co dalej. Zastanawia mnie ile ludzi placi mimo wszystko i olewa sprawe... 

~dorota111

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2018-03-06 21:39)

ostatni urlop rachunek na ponad 100 zł przy niby darmowym roaming ;) nie miałem czasu sprawdzać faktur ale jestem przekonany, że zostałem oszukany. 
Już nie wspomnę o polityce numerów specjalnych jak Link 4. Niestety ta siec sie powoli kończy

~kamil3453543

 

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. (2018-03-06 22:57)

to jest odpowiedź na post:

ostatni urlop rachunek na ponad 100 zł przy niby darmowym roaming ;) nie miałem czasu sprawdzać faktur ale jestem przekonany, że zostałem oszukany. 
Już nie wspomnę o polityce numerów specjalnych jak Link 4. Niestety ta siec sie powoli kończy




Rachunek to fakty, a nie niczym nie poparte insynuacje o oszustwie. Jeżeli przebywałeś poza strefą 1 (UE) to obowiązują Cię opłaty zgodne z Cennikiem usług, z którym warto się zapoznać przed urlopem. Tak samo, jak warto w ustawieniach aparatu telefonicznego wybrać ręczny wybór operatora, by telefon automatycznie nie logował się do nadajnika o silniejszym zasięgu, np. poza strefą 1. Co do numerów specjalnych czy infolinii w regulaminie usługi, z której korzystasz jest informacja, że do limitu takie połączenia nie są wliczane. Zatem dopóki nie będziesz czytał regulaminów, cenników, to każda sieć w Twojej ocenie oczywiście "powoli będzie się kończyć?.

odpowiedź

Pobierane opłaty za nieodebrane rozmowy za granicą. | ~anddna (23.08.2015, 21:49)

 Będąc w Turcji z mojego konta zostało pobierane 2.02 zł za każdą rozmowę nieodebraną . Dodam, że nie mam aktywnej poczty głosowej. Na moje pytanie (reklamację) dlaczego zostają pobierane pieniądze choć nie odbierałem tych rozmów odpisali ??W związku z nadaniem sygnału na numer znajdujący się poza granicami naszego kraju następuje logowanie do zagranicznego nadajnika. W efekcie nawet krótki sygnał (tzw. strzałka) jest taryfikowany, jako zrealizowane połączenie Międzynarodowe, które nie podlega naliczaniu sekundowemu??
Bardzo to dziwne gdyż np żonie która ma telefon w play nikt nie pobiera pieniędzy za tzw strzałki.
Poza tym nigdzie w regulaminie roamingu nie ma wzmianki bym miał płacić także za rozmowy które nie odebrałem.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

24 gości i 0 zalogowanych użytkowników