forumnju z rachunkiemusługibrak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2015-07-21 10:33)

Posiadam modem Alcatel Onetouch x230l.
http://www.morele.net/modem-gsm-alcatel-one-touch-x230l-534830/
Po włożeniu do niego karty sim NJU oraz jego instalacji wykrywa kartę sim NJU, ale nadal nie ma  połączenia z internetem.
Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji modemu bym mógł łączyć się z siecią NJU na laptopie.

windows7 64-bit
laptop samsung r540

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2015-07-21 17:02)

Ważne, aby APN ustawić jako "internet", czyli analogicznie jak np. w Play i powinno śmigać.

 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~flashek

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2015-08-07 11:27)

Dlaczego moja odpowiedź nie została zamieszczona? Dziwne, że NJU nie chce pomóc mi bym korzystał z internetu w ich sieci

~flashek

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2015-08-10 12:17)

pisz jako zalogowany to wtedy nie ma problemu z ukrywaniem odpowiedzi.
Nju nie oferuje wsparcia IT, problem jest w Twojej konfiguracji i musisz sobie poradzić sam.

Wcześniej w jakiej sieci ten modem działał? Sprawdzałeś jaki masz ustawiony APN jak pisałem wcześniej? Jeśli masz włączone żądanie PIN to czy masz monit o podanie PIN-u na modemie i czy modem łapie zasięg Orange?

Jeśli wszystko jest dla Ciebie czarną magią to poproś kumatego kolegę.
Zdalnie raczej mało kto Ci pomoże bez fizycznego dostępu do sprzętu, chyba, że ktoś ma identyczny model z tym samym softem to poprowadzi Ciebie krok po kroku.

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2017-08-28 21:10)

Modem innego moderatora: należy dodać nowy profil: nju mobile w zakładce zarządzanie profilami, przy APN zmień na statyczny i wpisz internet. Zapisz, powinno działać.

~agnieszka

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2017-11-08 14:49)

Witam,
posiadam taki sam problem.
Modem Alcatel X602D, nowy nigdy nie używany, po wstadzeniu karty sim i ustawieniu na wiele sposobów APN, nazwy użytkownika i hasła jak zaleca nju nie mam połączenia z internetem. Posiadam Windows 10, czy ktoś wie czy trzeba coś przestawiać w połączeniu telefonicznym bądź jaki numer trzeba wpisać w ustawieniach modemu.

 

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie (2019-08-20 12:21)

to jest odpowiedź na post:

Modem innego moderatora: należy dodać nowy profil: nju mobile w zakładce zarządzanie profilami, przy APN zmień na statyczny i wpisz internet. Zapisz, powinno działać.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1566296476113

odpowiedź

brak połączenia z internetem przez modem usb w laptopie | nju_klient (21.07.2015, 17:02)

Ważne, aby APN ustawić jako "internet", czyli analogicznie jak np. w Play i powinno śmigać.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

28 gości i 0 zalogowanych użytkowników