forumstrona www, moje kontomoje kontoOpłata z góry za numer dodatkowy

Opłata z góry za numer dodatkowy

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2015-06-01 09:57)

Dlaczego pobieracie opłatę za numer dodatkowy 9 zł z góry?

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2015-06-01 10:42)

popieram kolegę j.w ?????

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2015-06-01 13:10)

Ooo  Myślałem, że tylko mnie pobrali a tu widzę, że nie jestem sam ;)
Tak na szybko przejrzałem regulamin Nju Dodatkowy i nic na ten temat nie znalazłem.

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2015-06-02 19:28)

he he
1. Na fakturze jak byk napisane:
"Opłaty naliczone w okresie 2015.05.01 - 2015.05.31"
a uwzględnili opłatę 9zł za nju dodatkowy za czerwiec.
2. Załącznik do faktury:
"za okres 2015.05.01 - 2015.05.31"
3. Dopiero w załączniku przy szczegółowym rozliczeniu dla numeru dodatkowego małym drukiem napisali:
"nju dodatkowy przedpłaty za okres 2015.06.01 - 2015.06.30".

Tylko w Orange faktura za maj, z opłatami za czerwiec :D
Kolejny pokaz w wykonaniu korporacyjnych programistów Orange, którzy nie uwzględnili specyfiki Nju i stosują "stary" system Orange.
Jak dla mnie faktura błędnie wystawiona i z miejsca powinna być kara z US, bo pewnie przez kolejne X miesięcy w Orange nikt palcem nie kiwnie.

Zapewne przeciętny przedsiębiorca Kowalski w tym praworządnym kraju w analogicznej sytuacji byłby wleczony po Urzędach Skarbowych jako potencjalny oszust ale taka korporacja może lecieć w kulki i wypuszczać bezkarnie buble.

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2017-03-02 20:47)

nju-klient napisał "Jak dla mnie faktura błędnie wystawiona i z miejsca powinna być kara z US, bo pewnie przez kolejne X miesięcy w Orange nikt palcem nie kiwnie". Niestety do tej pory nikt palcem w tej sprawie nie kiwnął, a minęło już 21 miesięcy!!! Też nie rozumiem Jak można żądać zapłaty za jeszcze niewykonaną usługę. To może w sklepach zaczną żądać zapłaty za to co będziemy chcieli kupić jutro, za tydzień a może za miesiąc ? Prawdę mówiąc szukałem tu jakiejś podpowiedzi.

 

Opłata z góry za numer dodatkowy (2017-03-02 23:34)

@wk...ony
Ja nie kwestionuję samej zasady naliczania opłat z góry.
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo jest to typowe przy zryczałtowanym abonamencie w każdej sieci.

Natomiast tutaj chodzi o coś innego, że system fakturujący działający w Nju nie przewiduje wszystkich wariantów naliczania opłat jakie funkcjonują w praktyce i stąd faktura jest z błędami formalnymi o których pisałem w czerwcu zeszłego roku.
Na początku nie było Nju Dodatkowego i wszystko było OK, po wprowadzeniu tej usługi pojawił się brak kompatybilności, a znając życie zmiana wymagałaby przeorania i zmodyfikowania systemu IT na który pewnie szkoda czasu i kasy.

Jak chcesz to możesz walczyć z wiatrakami dla zasady.
Dla mnie szkodliwość tego jest znikoma, wręcz bliska zeru dlatego zwyczajnie szkoda mojego czasu i ewentualnych nerwów na taki drobiazg.

odpowiedź

Opłata z góry za numer dodatkowy | darek (01.06.2015, 09:57)

Dlaczego pobieracie opłatę za numer dodatkowy 9 zł z góry?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 1 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies