forumnju z rachunkiemofertaprzeniesienie numeru firmowego

przeniesienie numeru firmowego

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-08-15 13:49)

czy mogę przenieść numer firmowy orange abonament/osoba fizyczna prowadząca działalność/ na abonament w nju mobile?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~barakuda

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-08-15 14:13)

W Nju nie ma ofert biznesowych, numer możesz przenieść, ale po przeniesieniu będzie to numer w ofercie indywidualnej na osobę prywatną.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

przeniesienie numeru firmowego (2013-08-17 19:51)

A co na to urząd skarbowy ? Mogę rządać by fakture wystawiono na takie dane jakie chce, a chce na "Nazwa Firmy"

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~przemek

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-08-22 18:18)

Podpisuję się pod pytaniem. Mam bliźniaczą sytuację tylko numerów więcej.
Dodatkowo Orange chce ode mnie jakieś 120zł per numer za wykupienie tychże - w przeciwnym wypadku mam zimować kilka miesięcy na ofertach tymczasowych (Go czy jak to się tam teraz zwie) tak by numer wyleciał z systemu...coś takiego słuyszałem od konsultantów sieci).
Zatem jak najprościej, najszybciej i najtaniej zmigrować numery między tymi sieciami no i co z FV jak napisane wyżej?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~djluke

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-09-06 19:25)

A ja chciałbym tylko dopisać NIP do faktury, czy można?
Bo moja JDG nazywa się tak samo jak ja.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~ireksa

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-09-09 17:03)

Jeśli chcecie odliczyć Fakturę z nju to polecam konsultację z księgową albo zapytać w Urzędzie Skarbowym (sam będę rozmawiał o tym z księgową). Popatrzcie tutaj: http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/13386-faktura-numer-identyfikacji-podatkowej-prawo-do-odliczenia-uslugi-telekomunikacyjne.html


Generalnie na fakturach m.in za usl. telekomunikacyjne, energie cieplną, elektryczną nie musi widnieć numer NIP (ale mimo wszystko można odliczyć zaplacony VAT). Jesli firma jest na osobe fizyczna (jednoosobowa dzialalnosc) to chyba nie bedzie problemu jesli nie bedzie nazwy firmy tylko imie i nazwisko. Nie wiem jak w przypadku spolek ale tak na chlopski rozum wtedy musza byc dane firmy na Fakturze. Nie jestem ksiegowym/prawnikiem wiec zawsze lepiej zapytac ksiegową lub w US.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~sda

 

przeniesienie numeru firmowego (2013-10-11 21:58)

Tu chodzi o rzecz podstawową:osobę fizyczną, która jest prawnym (Kodeks Cywilny) określeniem człowieka od chwili urodzenia do śmierci np. Jan Kowalski. A osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, to ta sama osoba Jan Kowalski z tym, że w rejestrze działalności gospodarczej można dopisać dodatkową nazwę np. Firmex, ale nie ma żadnego znaczenia. Firmex Jan Kowalski, a Jan Kowalski to to samo. Np. na fakturach VAT żąda się jedynie imienia i nazwiska osoby fizycznej, a nie skrótu jak w tym wypadku Firmex. Cała różnica z osobą prowadząca, a nieprowadzącą działalność, dostępność różnych ofert u operatorów np. Orange dla firm - nieprowadzący nie będzie mógł jej kupić.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~bokoh2

 

przeniesienie numeru firmowego (2014-07-13 12:01)

Nie można.

 

przeniesienie numeru firmowego (2021-01-18 18:39)

Można zrobić nju na kartę, doładowywać telefon a za doładowanie brać faktury

~grzegorz

odpowiedź

przeniesienie numeru firmowego | ~barakuda (15.08.2013, 13:49)

czy mogę przenieść numer firmowy orange abonament/osoba fizyczna prowadząca działalność/ na abonament w nju mobile?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

44 gości i 0 zalogowanych użytkowników