forumnju z rachunkiemofertaekstremalnie wysoka opłata za roaming

ekstremalnie wysoka opłata za roaming

 

ekstremalnie wysoka opłata za roaming (2023-12-18 16:43)


Witam, 

Piszę do Was prośbą o pomoc. Ostatnio tuż po wylądowaniu w Egipcie, jeszcze na pasie startowym mój telefon zalogował się do lokalnej sieci i zanim zdążyłam interweniować, w tle nabił mi rachunek na około 180 pln, bez uruchamiania żadnych aplikacji. Gdy tylko przyszedł SMS informujący o tym, przełączyłam tel. w tryb samolotowy, ale było za późno. Okazuje się stawki NJU dla roamingu w Egipcie są absurdalne - transfer telefonu w tle wyniósł 11,4 MB dając kwotę >180PLN, co oznacza że za 1GB zapłaciłabym ponad 16 000PLN. 

Chciałabym to reklamować, wymagając zwykłej przyzwoitości wobec klienta - rozumiem, że stawka może być wysoka za egzotyczny roaming ale ponad 16k PLN za 1GB wydaje się jakimś ponurym żartem. Czy miał tutaj ktoś podobne doświadczenie i jeśli tak to jak załatwialiście? Jeśli nie, to jak byście się za to zabrali?

 

ekstremalnie wysoka opłata za roaming (2023-12-18 17:35)

Hej :) Trzeba wysłać zgłoszenie przez formularz kontaktowy w sprawie anulowania opłat, myślę, że jak wcześniej nie miałaś reklamacji w analogicznej sprawie to jednorazowo powinni uznać. Nie zapłaciłabyś ponad 16000 zł za 1 GB, dlatego, że przy kwocie 240 zł operator zakłada automatycznie blokadę tzw. antybillszok, żeby rachunek nie był kosmiczny, chyba że byś ją wyłączyła, ale to już licząc się z kosztami. Aby uniknąć dodatkowych opłat w przyszłości możesz założyć przez konto nju mobile bezpłatną blokadę transferu danych w roamingu, która zabezpieczy Twój nr przed przypadkowym połączeniem z internetem w strefach 2-5 (Egipt to najdroższa strefa 5) oraz po wykorzystaniu dostępnego w ramach abonamentu limitu w strefie 1 (UE). Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 17:36 w dniu 2023-12-18]
 

ekstremalnie wysoka opłata za roaming (2023-12-19 09:49)

<h4 >Witam<o:p></o:p></h4> <h4 ><a href="https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/profil?forumProfileId=205900384&_gl=1*5n2y3d*_up*MQ..&dclid=CMmx_oeFm4MDFdGT_QcdWN0Jpg" >marlena111 , pilotka wskazała ci drogę do ewentualnych roszczeń, co do zwrotu ewentualnej kasy. Ja trochę jestem zdziwiony ze wyjeżdżając do egzotycznego kraju nie zasięgnęłaś informacji, co do ewentualnych dodatkowych kosztów w tym kraju. I jeszcze jedno, lecąc samolotem trzeba mieć włączony tryb samolotowy, a to uchroniłoby po wyładowaniu od dodatkowych kosztów ( chyba ze po wyładowaniu od razu go wyłączyłaś). Podobne opłaty jak w egipcie sa tez w szwajcarii i będąc w jakimś kraju UE graniczącym z szwajcaria trzeba uważać żeby nie złapać ich nadajników.<font face="Helvetica"><span ><o:p></o:p></font></h4>

~gość1702975776876

odpowiedź

ekstremalnie wysoka opłata za roaming | marlena111 (18.12.2023, 16:43)


Witam, 

Piszę do Was prośbą o pomoc. Ostatnio tuż po wylądowaniu w Egipcie, jeszcze na pasie startowym mój telefon zalogował się do lokalnej sieci i zanim zdążyłam interweniować, w tle nabił mi rachunek na około 180 pln, bez uruchamiania żadnych aplikacji. Gdy tylko przyszedł SMS informujący o tym, przełączyłam tel. w tryb samolotowy, ale było za późno. Okazuje się stawki NJU dla roamingu w Egipcie są absurdalne - transfer telefonu w tle wyniósł 11,4 MB dając kwotę >180PLN, co oznacza że za 1GB zapłaciłabym ponad 16 000PLN. 

Chciałabym to reklamować, wymagając zwykłej przyzwoitości wobec klienta - rozumiem, że stawka może być wysoka za egzotyczny roaming ale ponad 16k PLN za 1GB wydaje się jakimś ponurym żartem. Czy miał tutaj ktoś podobne doświadczenie i jeśli tak to jak załatwialiście? Jeśli nie, to jak byście się za to zabrali?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników