forumnju z rachunkiemusługiCzy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu?

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu?

 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2023-12-13 20:04)

<div bis_skin_checked="1">Witam, jest takie coś jak sim-swaping (czyli skopiownie naszego numeru na swoją kartę i podszywanie się pod nas) .</div><div bis_skin_checked="1">I moje pytanie brzmi czy jeżeli by ktoś tego dokonał z moim numerem to czy u mnie dalej karta sim by działała?</div><div bis_skin_checked="1">Miałem dzisiaj taką sytuację że dostałem sms o treści:" Proszę podać imię i nazwisko oraz nazwę firmy" oczywiście odpisałem że nic nie podam bo nie wiem w jakim celu i komu to potrzebne. Po kilku minutach zadzwonił jaki\s typ twierdząc że z mojego nr telefonu ktoś do niego dzwonił z próbą oszustwa i akcent miał rosyjski/ukraiński , oczywiście jak odebrałem to chciał żebym się przedstawił. Na szczęście mam w zwyczaju że jak ktoś do mnie dzwoni i pyta z kim rozmawia to nigdy tego nie robię( bo skoro dzwoni do mnie to powinien wiedzieć do kogo chce się dodzwonić)
</div>

 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2023-12-14 15:52)

to jest odpowiedź na post:

<div bis_skin_checked="1">Witam, jest takie coś jak sim-swaping (czyli skopiownie naszego numeru na swoją kartę i podszywanie się pod nas) .</div><div bis_skin_checked="1">I moje pytanie brzmi czy jeżeli by ktoś tego dokonał z moim numerem to czy u mnie dalej karta sim by działała?</div><div bis_skin_checked="1">Miałem dzisiaj taką sytuację że dostałem sms o treści:" Proszę podać imię i nazwisko oraz nazwę firmy" oczywiście odpisałem że nic nie podam bo nie wiem w jakim celu i komu to potrzebne. Po kilku minutach zadzwonił jaki\s typ twierdząc że z mojego nr telefonu ktoś do niego dzwonił z próbą oszustwa i akcent miał rosyjski/ukraiński , oczywiście jak odebrałem to chciał żebym się przedstawił. Na szczęście mam w zwyczaju że jak ktoś do mnie dzwoni i pyta z kim rozmawia to nigdy tego nie robię( bo skoro dzwoni do mnie to powinien wiedzieć do kogo chce się dodzwonić)
</div>

Uważaj na utratę sygnału. Objawem tego, że karta SIM została zduplikowana, jest całkowita utrata sygnału komórkowego. Dzieje się tak, ponieważ po sklonowaniu stara karta SIM traci swoją funkcjonalność, a urządzenie nie jest w stanie odbierać lub wysyłać połączeń i SMS-ów. Jeśli doświadczysz czegoś takiego, to koniecznie powinieneś skontaktować się z operatorem komórkowym, aby dezaktywować kartę SIM i rozpocząć proces odzyskiwania danych.

~gość1702565549097

 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2023-12-15 16:10)

to jest odpowiedź na post:

<div bis_skin_checked="1">Witam, jest takie coś jak sim-swaping (czyli skopiownie naszego numeru na swoją kartę i podszywanie się pod nas) .</div><div bis_skin_checked="1">I moje pytanie brzmi czy jeżeli by ktoś tego dokonał z moim numerem to czy u mnie dalej karta sim by działała?</div><div bis_skin_checked="1">Miałem dzisiaj taką sytuację że dostałem sms o treści:" Proszę podać imię i nazwisko oraz nazwę firmy" oczywiście odpisałem że nic nie podam bo nie wiem w jakim celu i komu to potrzebne. Po kilku minutach zadzwonił jaki\s typ twierdząc że z mojego nr telefonu ktoś do niego dzwonił z próbą oszustwa i akcent miał rosyjski/ukraiński , oczywiście jak odebrałem to chciał żebym się przedstawił. Na szczęście mam w zwyczaju że jak ktoś do mnie dzwoni i pyta z kim rozmawia to nigdy tego nie robię( bo skoro dzwoni do mnie to powinien wiedzieć do kogo chce się dodzwonić)
</div><div>

Hej :) Albo to przypadek, ktoś przekręcił numer albo mogłeś paść ofiarą oszustwa polegającego na tym, że  osoba trzecia posługuje się Twoim numerem. Oszust może wykorzystywać Twój numer do sprzedaży własnych usług lub podszywać się pod Twój numer w innym celu. Wówczas Twoja karta SIM nadal jest aktywna i na liście połączeń nie masz takich rozmów, bo ich nie wykonałeś, tylko Twój numer jest fałszowany zazwyczaj w sieciach operatorów zagranicznych i jest to realizowane poza siecią. Pozdrawiam
</div>

[edytowane przez pilotka o 16:12 w dniu 2023-12-15]
 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2024-02-01 14:35)

Witam, mam podobny problem. Od paru dni dzwonią do mnie obcy ludzie, że " oddzwaniają ponieważ do nich dzwoniłam". Oczywiście , żadnego połączenia nie wykonałam. Nawet nie mam w historii połączeń Jest jakiś sposób, żeby to jakoś "zablokować" czy trzeba zmienić nr telefonu?

~edyta

 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2024-02-01 18:18)

to jest odpowiedź na post:

Witam, mam podobny problem. Od paru dni dzwonią do mnie obcy ludzie, że " oddzwaniają ponieważ do nich dzwoniłam". Oczywiście , żadnego połączenia nie wykonałam. Nawet nie mam w historii połączeń Jest jakiś sposób, żeby to jakoś "zablokować" czy trzeba zmienić nr telefonu?

Hej , niestety nie da się tego zablokować, pozostaje tylko zmiana numeru. Pozdrawiam.

 

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? (2024-02-01 22:00)

to jest odpowiedź na post:

Hej , niestety nie da się tego zablokować, pozostaje tylko zmiana numeru. Pozdrawiam.
<div>

</div><div>
</div><div>Ewentualnie zmiana operatora skoro nju nie potrafi zabezpieczyć klientów przed takimi sytuacjami...</div><div>
</div>

~gość1706820763685

odpowiedź

Czy ktoś mógł skopiować mój nr telefonu? | bonz (13.12.2023, 20:04)

<div bis_skin_checked="1">Witam, jest takie coś jak sim-swaping (czyli skopiownie naszego numeru na swoją kartę i podszywanie się pod nas) .</div><div bis_skin_checked="1">I moje pytanie brzmi czy jeżeli by ktoś tego dokonał z moim numerem to czy u mnie dalej karta sim by działała?</div><div bis_skin_checked="1">Miałem dzisiaj taką sytuację że dostałem sms o treści:" Proszę podać imię i nazwisko oraz nazwę firmy" oczywiście odpisałem że nic nie podam bo nie wiem w jakim celu i komu to potrzebne. Po kilku minutach zadzwonił jaki\s typ twierdząc że z mojego nr telefonu ktoś do niego dzwonił z próbą oszustwa i akcent miał rosyjski/ukraiński , oczywiście jak odebrałem to chciał żebym się przedstawił. Na szczęście mam w zwyczaju że jak ktoś do mnie dzwoni i pyta z kim rozmawia to nigdy tego nie robię( bo skoro dzwoni do mnie to powinien wiedzieć do kogo chce się dodzwonić)
</div>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 0 zalogowanych użytkowników