forumnju na kartęusługiPrzeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą

 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-14 21:58)

Cześć, 
Może ktoś miał podobną sytuację i zna rozwiązanie. Zauważyłem problemy z kartą SIM i chciałbym ją wymienić (póki co jest aktywna) - problem polega na tym, że jestem za granicą (dokładniej w Austrii, jeśli może to mieć znaczenie). Czy jeśli zostanie mi wysłany starter będę w stanie aktywować nową kartę? Próbowałem np. zadzwonić z obecnej karty pod numer *620 odpowiadający za połączenie z infolinią, jednak od razu połączenie zostało odrzucone z informacją, że nie ma takiego numeru (co wnioskuję może być spowodowane faktem, że aktualnie polski numer jest w roamingu). Czy może zamówienie duplikatu przez formularz, z konieczną aktywacją SMSem pod numerem 1201 by się powiódł? 
Z góry dzięki jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat. 

~molpmc

 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-15 19:35)

Hej :) Wymiana karty SIM z użyciem startera działa w oparciu o numery skrócone, a operator nie zagwarantuje Ci działania SMS-ów skróconych w roamingu. Nawet z tego, że nie możesz połączyć się z nr skróconym *620 wynika, że wymiana może się nie powieść. Pewniejszą, choć droższą opcją jest wysyłka karty kurierem, bo wtedy możesz ją aktywować wysyłając zgłoszenie do BOK, gdyby samodzielna aktywacja pod 1201 się nie powiodła. Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 19:38 w dniu 2024-01-15]
 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-15 21:04)

Dlatego właśnie mam wątpliwości w powodzenie pomysłu ze starterem. Dziękuję za informację o możliwości aktywacji przez BOK duplikatu karty, chyba zdecyduję się na ten wariant.  Dzięki! 

~molpmc

 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-16 19:58)

to jest odpowiedź na post:

Hej :) Wymiana karty SIM z użyciem startera działa w oparciu o numery skrócone, a operator nie zagwarantuje Ci działania SMS-ów skróconych w roamingu. Nawet z tego, że nie możesz połączyć się z nr skróconym *620 wynika, że wymiana może się nie powieść. Pewniejszą, choć droższą opcją jest wysyłka karty kurierem, bo wtedy możesz ją aktywować wysyłając zgłoszenie do BOK, gdyby samodzielna aktywacja pod 1201 się nie powiodła. Pozdrawiam :)




A jest może jakiś limit czasowy na aktywację duplikatu karty SIM po jej otrzymaniu? 

~molpmc

 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-16 21:34)

Nigdzie nie jest to opisane, teoretycznie do czasu ważności karty, ale nie zwlekałabym zbyt długo, góra 3 miesiące, zwłaszcza, że  jesteś za granicą, a nju wysyła tylko na terenie Polski, więc jest z tym troszkę zachodu, bo ktoś musi Ci tę kartę przesłać.

[edytowane przez pilotka o 21:35 w dniu 2024-01-16]
 

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą (2024-01-16 21:51)

to jest odpowiedź na post:

Nigdzie nie jest to opisane, teoretycznie do czasu ważności karty, ale nie zwlekałabym zbyt długo, góra 3 miesiące, zwłaszcza, że  jesteś za granicą, a nju wysyła tylko na terenie Polski, więc jest z tym troszkę zachodu, bo ktoś musi Ci tę kartę przesłać.




Stąd właśnie moje pytanie, bo to chwilę potrwa :) Dzięki raz jeszcze za pomoc :) 

~molpmc

odpowiedź

Przeniesienie numeru na nową kartę SIM będąc za granicą | ~molpmc (14.01.2024, 21:58)

Cześć, 
Może ktoś miał podobną sytuację i zna rozwiązanie. Zauważyłem problemy z kartą SIM i chciałbym ją wymienić (póki co jest aktywna) - problem polega na tym, że jestem za granicą (dokładniej w Austrii, jeśli może to mieć znaczenie). Czy jeśli zostanie mi wysłany starter będę w stanie aktywować nową kartę? Próbowałem np. zadzwonić z obecnej karty pod numer *620 odpowiadający za połączenie z infolinią, jednak od razu połączenie zostało odrzucone z informacją, że nie ma takiego numeru (co wnioskuję może być spowodowane faktem, że aktualnie polski numer jest w roamingu). Czy może zamówienie duplikatu przez formularz, z konieczną aktywacją SMSem pod numerem 1201 by się powiódł? 
Z góry dzięki jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat. 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 0 zalogowanych użytkowników