forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru z Play do nju

Przeniesienie numeru z Play do nju

 

Przeniesienie numeru z Play do nju (2014-01-22 13:57)

Witam serdecznie,


Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przeniesienia numeru w mojej sytuacji. Otóż moja roczna umowa z Play właśnie dobiega końca, został właściwie jeden okres rozliczeniowy. Nie zamierzam jej przedłużać. I teraz pytanie - czy aby przenieść numer do Nju muszę poinformować Play o tym, że nie przedłużę z nimi tej umowy i proszę o zostawienie mi mojego numeru z przejściem na prepaid, czy można po prostu kliknąć tutaj na przeniesienie oferty, a nju załatwi już wszystko za mnie. Z góry dzięki za szybką odpowiedź.


Pozdrawiam,
Adrian

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~adrian

 

Przeniesienie numeru z Play do nju (2014-01-29 00:36)

Jeśli chcemy pożegnać dotychczasowego operatora to składamy wypowiedzenie umowy i zgodnie z okresem wypowiedzenia umowa ulega rozwiązaniu.
Ewentualnie zamiast tego możemy zlecić przeniesienie numeru do innego opa i nowy op w naszym imieniu załatwi sprawę wypowiedzenia.

Jeśli mamy aktywny cyrograf to przeniesienie numeru musi nastąpić z końcem okresu promocyjnego i wtedy nie będziemy płacić żadnej kary, bo nie będzie przedterminowego zerwania umowy.
Jeśli ktoś chce zrywać umowę przed terminem jej końca to musi się liczyć, że będzie płacił ekstra ale to raczej nie powinno budzić żadnych wątpliwości.

Jeśli nie masz już cyrografu to musisz zobaczyć w umowie jaki masz okres wypowiedzenia, jeśli standardowo 30 dni ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego to składając wniosek o przeniesienie numeru w okresie od 09-01 do 08-02 to umowa ulegnie rozwiązaniu 08-03 i od 09-03 będziesz wolna.
Od tego dnia nowy operator może świadczyć usługę.

Podpisując nową umowę np. 28-01-2013 zazwyczaj dostajesz kartę sim z numerem tymczasowym od nowego operatora, a właściwe świadczenie usługi przez nowego operatora nastąpi z dniem 8-9 marca, w zależności od tego jaką datę oddania numeru poda dotychczasowy operator, czyli po zakończeniu umowy z dotychczasowym operatorem i po przeniesieniu numeru do nowego opa.
Także nie ma konieczności płaceniu dwóch abonamentów w okresie przejściowym.
Powyższa zasada obowiązuje jeśli od daty zawarcia umowy z nowym opem do dnia faktycznego przeniesieniu numeru nie upłynie więcej niż 6 miesięcy.
Chyba że komuś zależy, aby płacić podwójny abonament to na jego życzenie tak może być ;)

Ogólnie jeśli mamy cyrograf to wybieramy przeniesienie na koniec okresu promocyjnego, jeśli cyrograf już nie obowiązuje (umowa abonamentowa na czas nieokreślony) to przenosimy numer zgodnie z okresem wypowiedzenia przewidzianym umową.

 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~scynrfxg

 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~mdm

 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~spi

 

Przeniesienie numeru z Play do nju (2014-07-13 11:55)

Nju wszystko załatwi za Ciebie.

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Play do nju | ~adrian (22.01.2014, 13:57)

Witam serdecznie,


Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przeniesienia numeru w mojej sytuacji. Otóż moja roczna umowa z Play właśnie dobiega końca, został właściwie jeden okres rozliczeniowy. Nie zamierzam jej przedłużać. I teraz pytanie - czy aby przenieść numer do Nju muszę poinformować Play o tym, że nie przedłużę z nimi tej umowy i proszę o zostawienie mi mojego numeru z przejściem na prepaid, czy można po prostu kliknąć tutaj na przeniesienie oferty, a nju załatwi już wszystko za mnie. Z góry dzięki za szybką odpowiedź.


Pozdrawiam,
Adrian
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

48 gości i 1 zalogowanych użytkowników