forumnju z rachunkiemofertaDlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz?

Dlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz?

 

Dlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz? (2020-05-16 12:33)

<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Dzień dobry, korzystam z nju w parze (39 zł+9 zł).
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Za każdym razem podsumowanie całego rachunku wynosi =48 zł, a do zapłacenia wisi kwota 48,01 zł. Dlaczego, co jest nie tak?
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Dostałem w ciągu 3 ostatnich lat dwukrotnie odsetki za zwłokę (4 i 6 groszy), które zapłaciłem. System ewidentnie pilnuje moich należności. Dlaczego jednak nie pilnuje swoich? To irytujące...
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Pisać napisać reklamację? Czy miałbym wskazać numer klienta?

~roman

 

Dlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz? (2020-05-16 15:39)

Dzień dobry :) Pewnie wynika to z zaokrąglania kwot do pełnych groszy - końcówki poniżej 0.5 grosza pomija się, a końcówki 0.5 grosza i wyższe zaokrągla się do pełnego grosza. Można wysłać zgłoszenie w tej sprawie przez formularz kontaktowy. Pozdrawiam :)

 

Dlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz? (2020-05-16 16:49)

Pięknie dziękuję za odpowiedź.


Informuję że pełna kwota należności wynosi 48,00 zł. (39+9)
<span >Kwota do zapłaty wynosi 48,01 zł.

<span >Gdzie tutaj logika?





Zupełnie podobnie było w sytuacji, gdy płaciłem tylko 9,00 zł.
<span >Raz należało zapłacić: 9,00 zł a raz: 9,0 1 zł, przy czym należność zawsze wynosiła 9 zł.



Kosmos, czy co?

~romek

odpowiedź

Dlaczego na każdym rachunku dolicza mi +1 grosz? | ~roman (16.05.2020, 12:33)

<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Dzień dobry, korzystam z nju w parze (39 zł+9 zł).
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Za każdym razem podsumowanie całego rachunku wynosi =48 zł, a do zapłacenia wisi kwota 48,01 zł. Dlaczego, co jest nie tak?
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Dostałem w ciągu 3 ostatnich lat dwukrotnie odsetki za zwłokę (4 i 6 groszy), które zapłaciłem. System ewidentnie pilnuje moich należności. Dlaczego jednak nie pilnuje swoich? To irytujące...
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US"> 
<b ><span style="font-size:10.0pt;font-family:"Tahoma",sans-serif;letter-spacing:-.2pt; mso-ansi-language:EN-US" lang="EN-US">Pisać napisać reklamację? Czy miałbym wskazać numer klienta?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

17 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies