forumnju z rachunkiemofertaProblem z odbiorem karty i dokumentów

Problem z odbiorem karty i dokumentów

 

Problem z odbiorem karty i dokumentów (2020-01-15 21:03)

Dzień dobry,
Wysyłanie kart i dokumentów do klientów za pośrednictwem DPD, to totalna kpina i żart z Waszej strony.
Opisze mój przypadek z wczoraj.
Miałem dostać kartę i dokumenty kurierem DPD, dzwoni do mnie kurier o 8:45.
Kurier  - Czy jest ktoś w domu?
Ja - Co to znaczy ktoś? Chyba ja muszę być, bo muszę pokazać dowód celem weryfikacji, żeby odebrać ta przesyłkę.
Kurier - Nie, musi być tylko ktoś kto poda dwie ostatnie cyfry numeru pesel.
Ja - Że co? Nie, nie ma nikogo w domu, ja jestem w pracy, będę w domu po godzinie 16.
Kurier - Ale o godzinie 16 mnie tam już nie będzie.
Ja - Więc co zrobimy?
Kurier - Nic.
Ja - No to w taki sposób nie mogę odebrać tej przesyłki, a pan jej nie dostarczy.
Koniec rozmowy.
Godzina 16 telefon, dzwoni pani z firmy DPD z oddziału z sąsiedniego miasta.
Pani - Czy kurier umawiał się z panem na osobisty odbiór przesyłki?
Ja - Nie, bo nie chciał przyjechać po 16 kiedy będę w domu.
Pani - Czy kurier proponował panu dostarczenie przesyłki do miejsca pracy?
Ja - Nie. Jak zatem mogę odebrać tą przesyłkę?
Pani - Przesyłka jest w naszym oddziale (tu pada nazwa miasta) i czeka przez 7 dni.
Ja - Chyba pani żartuje, to jest w sąsiednim mieście, kilkanaście kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, w miejscu gdzie nie dojeżdża żaden autobus, ani inny środek komunikacji publicznej. Jak zatem mam do was dotrzeć?
Pani - Nic na to nie poradzę.
Ja - To w takim razie nie jestem w stanie odebrać tej przesyłki. Już dzisiaj może ja pani odesłać do nadawcy, bonie jestem w stanie jej odebrać.
Pani - Będzie u nas 7 dni.
Koniec rozmowy.


Tak o to zaczęła się dla mnie świetna przygoda z usługami sieci NJU. Szkoda, że nie wysyłacie kart do klientów jakąś firmą kurierską z Zimbabwe, albo innego egzotycznego kraju, bo może zrobiliby to lepiej niż najgorsza firma kurierska w Polsce - DPD. Kurier DPD nawet nie spróbował podjąć próby dostarczenia przesyłki, o propozycji przekazania go np. na drugi dzień innemu kurierowi, aby ten dostarczył ją do mnie do miejsca pracy - gdzie firma DPD również dostarcza przesyłki.


Pal licho z kurierem, w moim mieście jest kilka salonów Orange, tam mógłbym bez problemu odebrać kartę i dokumenty NJU, ale nie, nie ma takiej możliwości.


Tylko spróbujcie przysłać mi fakturę, za abonament do karty, której nie potraficie dostarczyć, to taki pozew sądowy przygotuję z prawnikami, że Wam w pięty pójdzie!

~knera

 

Problem z odbiorem karty i dokumentów (2020-01-15 22:54)

A za co ma być niby wystawiona faktura, skoro nie podpisałes umowy i nie aktywowałes simki, bo jej nie dostałeś?


Komu grozisz pozwem, skoro to forum użytkowników nju? Skoro pracujesz to chyba lepiej było podać adres do firmy. W salonach Orange możesz podpisać umowę dotyczącą Orange. To dwie różne marki tego samego operatora. Ja zamiast się wywnetrzać na forum złożyłbym skargę na kuriera, ale co tam kto woli. 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gosc19867543345

odpowiedź

Problem z odbiorem karty i dokumentów | ~knera (15.01.2020, 21:03)

Dzień dobry,
Wysyłanie kart i dokumentów do klientów za pośrednictwem DPD, to totalna kpina i żart z Waszej strony.
Opisze mój przypadek z wczoraj.
Miałem dostać kartę i dokumenty kurierem DPD, dzwoni do mnie kurier o 8:45.
Kurier  - Czy jest ktoś w domu?
Ja - Co to znaczy ktoś? Chyba ja muszę być, bo muszę pokazać dowód celem weryfikacji, żeby odebrać ta przesyłkę.
Kurier - Nie, musi być tylko ktoś kto poda dwie ostatnie cyfry numeru pesel.
Ja - Że co? Nie, nie ma nikogo w domu, ja jestem w pracy, będę w domu po godzinie 16.
Kurier - Ale o godzinie 16 mnie tam już nie będzie.
Ja - Więc co zrobimy?
Kurier - Nic.
Ja - No to w taki sposób nie mogę odebrać tej przesyłki, a pan jej nie dostarczy.
Koniec rozmowy.
Godzina 16 telefon, dzwoni pani z firmy DPD z oddziału z sąsiedniego miasta.
Pani - Czy kurier umawiał się z panem na osobisty odbiór przesyłki?
Ja - Nie, bo nie chciał przyjechać po 16 kiedy będę w domu.
Pani - Czy kurier proponował panu dostarczenie przesyłki do miejsca pracy?
Ja - Nie. Jak zatem mogę odebrać tą przesyłkę?
Pani - Przesyłka jest w naszym oddziale (tu pada nazwa miasta) i czeka przez 7 dni.
Ja - Chyba pani żartuje, to jest w sąsiednim mieście, kilkanaście kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, w miejscu gdzie nie dojeżdża żaden autobus, ani inny środek komunikacji publicznej. Jak zatem mam do was dotrzeć?
Pani - Nic na to nie poradzę.
Ja - To w takim razie nie jestem w stanie odebrać tej przesyłki. Już dzisiaj może ja pani odesłać do nadawcy, bonie jestem w stanie jej odebrać.
Pani - Będzie u nas 7 dni.
Koniec rozmowy.


Tak o to zaczęła się dla mnie świetna przygoda z usługami sieci NJU. Szkoda, że nie wysyłacie kart do klientów jakąś firmą kurierską z Zimbabwe, albo innego egzotycznego kraju, bo może zrobiliby to lepiej niż najgorsza firma kurierska w Polsce - DPD. Kurier DPD nawet nie spróbował podjąć próby dostarczenia przesyłki, o propozycji przekazania go np. na drugi dzień innemu kurierowi, aby ten dostarczył ją do mnie do miejsca pracy - gdzie firma DPD również dostarcza przesyłki.


Pal licho z kurierem, w moim mieście jest kilka salonów Orange, tam mógłbym bez problemu odebrać kartę i dokumenty NJU, ale nie, nie ma takiej możliwości.


Tylko spróbujcie przysłać mi fakturę, za abonament do karty, której nie potraficie dostarczyć, to taki pozew sądowy przygotuję z prawnikami, że Wam w pięty pójdzie!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

36 gości i 1 zalogowanych użytkowników