forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru z Plusa do NJU

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU

 

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU (2019-06-02 01:52)

Witam. Chcę przenieść numery z Plusa do NJU. Niestety w Plusie mam stary numer dowodu osobistego i adres zamieszkania. Wiem że przy przenoszeniu ważny jest PESEL ale czy w tym procesie NJU wysyła też do starego operatora adres czy numer dowodu i może to być powodem do odrzucenia wniosku o przeniesienie? Czytałem ustawę i mówi tylko o imieniu, nazwisku i PESEL w przypadku osób fizycznych ale nie wiem jaka jest praktyka. Bardzo proszę o pomoc bo dla mnie zmiana tych danych to wycieczka do Plusa który nie ma salonu w mojej miejscowości a nie da się tego zrobić online. Dzięki!

~panjapa

 

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU (2019-06-02 11:15)

Hej :) Przy przenoszeniu numeru musi się zgadzać imię, nazwisko i PESEL, natomiast nawet drobne różnice w pozostałych danych, takich jak adres zamieszkania czy dowód osobisty mogą być przyczyną odrzucenia wniosku przez dotychczasowego operatora. Informacja ta znajduje się na stronie nju. Inna sprawa, że z reguły nie wymaga to wizyty w salonie, zmiany takiej można zwykle dokonać kontaktując się telefonicznie. Zadzwoń na infolinię Plusa, nie powinno być problemu z aktualizacją danych. Pozdrawiam :)

 

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU (2019-06-02 22:32)

to jest odpowiedź na post:

Hej :) Przy przenoszeniu numeru musi się zgadzać imię, nazwisko i PESEL, natomiast nawet drobne różnice w pozostałych danych, takich jak adres zamieszkania czy dowód osobisty mogą być przyczyną odrzucenia wniosku przez dotychczasowego operatora. Informacja ta znajduje się na stronie nju. Inna sprawa, że z reguły nie wymaga to wizyty w salonie, zmiany takiej można zwykle dokonać kontaktując się telefonicznie. Zadzwoń na infolinię Plusa, nie powinno być problemu z aktualizacją danych. Pozdrawiam :)




Bardzo Ci dziękuję za informacje. Nie wiedziałem że można to zrobić telefonicznie - zadziałało! Teraz mam inny problem - umowa z Plusem kończy mi się 16 października a jak wypełniam formularz na stronie NJU to przy opcji przeniesienia na koniec umowy u dotychczasowego operatora pisze że ją wybierać jak jest 120 dni do końca umowy :( Zwykle inni operatorzy pozwalają 6 miesięcy przed końcem przenieść nie wiem czemu NJU pisze o 120 dniach więc muszę poczekać :(

~panjapa

 

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU (2019-06-03 23:17)

Hej :)  Jest tak dlatego, że wniosek o przeniesienie numeru powinien zostać złożony maksymalnie na 120 dni przed końcem okresu promocyjnego.  Z tego, co się orientuję, to większość operatorów ma zamieszczoną na stronie informację, że w przypadku umów terminowych, wniosek o rozwiązanie umowy z przeniesieniem numeru można złożyć najwcześniej 120 dni przed końcem umowy. Owszem Play ma informację, że 6 miesięcy przed można przenieść numer, natomiast potem klienci na forum piszą, że wniosek jest odrzucany przez dotychczasowych operatorów ze względu na brak zachowania tego terminu. Będziesz niestety musiał jeszcze trochę poczekać. Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 23:19 w dniu 2019-06-03]

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Plusa do NJU | ~panjapa (02.06.2019, 01:52)

Witam. Chcę przenieść numery z Plusa do NJU. Niestety w Plusie mam stary numer dowodu osobistego i adres zamieszkania. Wiem że przy przenoszeniu ważny jest PESEL ale czy w tym procesie NJU wysyła też do starego operatora adres czy numer dowodu i może to być powodem do odrzucenia wniosku o przeniesienie? Czytałem ustawę i mówi tylko o imieniu, nazwisku i PESEL w przypadku osób fizycznych ale nie wiem jaka jest praktyka. Bardzo proszę o pomoc bo dla mnie zmiana tych danych to wycieczka do Plusa który nie ma salonu w mojej miejscowości a nie da się tego zrobić online. Dzięki!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

17 gości i 1 zalogowanych użytkowników