forumnju z rachunkiemusługiDodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu?

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu?

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-14 11:16)

Witam. 
Pracuję za granicą, we Francji. Kontaktuje się z rodziną telefonicznie dzwoniąc na numery komórkowe. Korzystam z podstawowego pakietu nju z rachunkiem za 19zł, ponieważ tylko tyle korzystam z telefonu. 
Teraz do rzeczy.
Dostałem ostatnio wiadomość SMS od nju mobile informująca mnie że nieuczciwie wykorzystuje ich ofertę i że przez 4 ostatnie okresy rozliczeniowe było to tolerowane natomiast teraz będą mi naliczać 16gr za minutę połączenia chyba że wykupie droższy abonament.
Sprawdziłem regulamin usługi. Wyraźnie jest tam napisane że moja oferta obejmuje nielimitowane rozmowy na numery PL i w roamingu w strefie 1 (która obejmuje Francję). 
Proszę o pomoc. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć ? Może faktycznie coś źle rozumiem i nieświadomie działam wbrew regulaminowi usługi. A może to Nju pragnie mnie naciągnąć. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-14 12:57)

Hej :)  Nju mobile, podobnie jak inni operatorzy stosuje Politykę Uczciwego Korzystania (FUP), bo dodatkowe opłaty w roamingu zostały zniesione z myślą o osobach, które wyjeżdżają na wakacje lub w krótką podróż biznesową, a nie mieszkają i pracują za granicą.  Więcej informacji znajdziesz pod linkiem:   https://www.njumobile.pl/roaming i w cenniku usług w roamingu w ofercie nju na abonament: 


http://www.njumobile.pl/b/articles/cennik/Cennik_uslug_w_roamingu_w_ofercie_nju%20na%20abonament_dotyczy_umow_zawartych_od_01012019_obowiazuje_od_01012019.pdf. Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 12:59 w dniu 2019-03-14]
 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-14 21:16)

Dziękuję za odpowiedź i nakierowanie mnie. Faktycznie wychodzi na to że wina leży po mojej stronie. Postaram się aż tak nie wykorzystywać dobroci i cierpliwości operatora ^^
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Pozdrawiam serdecznie :)

~bytustomba

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-15 15:18)

uzupełniając pytaniem, nju z rachunkiem wszystko nielimitowane, po 4 miesiącach za granicą, zostana naliczone dopłaty 0,16zł / 0,04zł / 0,05zł / 
- gdy rozmowy są nielimitowane opłata za nie na fakturze jest zazwyczaj 0,00zł więc za minutę wychodzącą opłaciłbym 0,00 + 0,16zł? za sms wysłany 0,00 + 0,05zł dopłaty? - kwestia jak mam rozumieć pojęcie dopłaty i jak w tym przypadku ona funkcjonuje - czy przestają to być darmowe minuty i nagle opłaty za nie zaczynają obowiązywać

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-15 23:04)

Do osiągnięcia limitu w usłudze obniżającej koszty połączeń, płacisz standardową stawkę + dopłata wynikająca z naruszenia Polityki Uczciwego Korzystania (dopłaty rzecz jasna, nie wpływają na szybsze osiągnięcie limitu), a po osiągnięciu limitu, tylko te dopłaty, czyli 0.16 zł za minutę połączenia wykonanego, 0.04 zł odebranego itd., zgodnie z SMS-em, który otrzymałeś. Pakiet danych do wykorzystania w roamingu w strefie 1 (UE) przepada, czyli po osiągnięciu limitu naliczana jest stawka lekko ponad 0.02 zł za 1 MB. Pozdrawiam :)

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-17 13:00)

właśnie tutaj nie wiem gdzie jest limit przy opcji bez limitu (i tutaj się robi to zbyt zawiłe więc chyba zmienie ofertę na zagranicznego operator mimo większych opłat)

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2019-03-19 17:01)

to jest odpowiedź na post:

właśnie tutaj nie wiem gdzie jest limit przy opcji bez limitu (i tutaj się robi to zbyt zawiłe więc chyba zmienie ofertę na zagranicznego operator mimo większych opłat)




Nie jest to zawiłe, z jakiej usługi korzystasz, sprawdzisz po zalogowaniu na koncie nju mobile, w zakładce USŁUGI.  W aktualnej ofercie są trzy usługi : bez limitu 19 zł, bez limitu 29 zł i bez limitu 39 zł.

 

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? (2020-10-06 20:43)

to jest odpowiedź na post:

uzupełniając pytaniem, nju z rachunkiem wszystko nielimitowane, po 4 miesiącach za granicą, zostana naliczone dopłaty 0,16zł / 0,04zł / 0,05zł / 
- gdy rozmowy są nielimitowane opłata za nie na fakturze jest zazwyczaj 0,00zł więc za minutę wychodzącą opłaciłbym 0,00 + 0,16zł? za sms wysłany 0,00 + 0,05zł dopłaty? - kwestia jak mam rozumieć pojęcie dopłaty i jak w tym przypadku ona funkcjonuje - czy przestają to być darmowe minuty i nagle opłaty za nie zaczynają obowiązywać

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1602009790311

odpowiedź

Dodatkowe opłaty za rozmowy w roamingu? | pilotka (14.03.2019, 12:57)

Hej :)  Nju mobile, podobnie jak inni operatorzy stosuje Politykę Uczciwego Korzystania (FUP), bo dodatkowe opłaty w roamingu zostały zniesione z myślą o osobach, które wyjeżdżają na wakacje lub w krótką podróż biznesową, a nie mieszkają i pracują za granicą.  Więcej informacji znajdziesz pod linkiem:   https://www.njumobile.pl/roaming i w cenniku usług w roamingu w ofercie nju na abonament: 


http://www.njumobile.pl/b/articles/cennik/Cennik_uslug_w_roamingu_w_ofercie_nju%20na%20abonament_dotyczy_umow_zawartych_od_01012019_obowiazuje_od_01012019.pdf. Pozdrawiam :)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

43 gości i 0 zalogowanych użytkowników