forumnju z rachunkiemofertaJakie będęmiał konkretnie koszty?...

Jakie będęmiał konkretnie koszty?...

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 14:16)

Mam jeden numer w NJU od ponad  trzech lat (abonament NJU podstawowy + "nie więcej niż 29" + "im więcej tym lepiej") . Płacę tam koszty = 9-10 zł/mies. (korzystam tylko sms i krótkie rozmowy, bez netu).
Chcę przenieść 2-gi numer z Play jako nju dodatkowy. Wobec tego pytanie: Jakie będę konkretnie koszty na drugim telefonie (przy opcjach wedle pierwszego numeru), jeśli będę korzystał na 2-gim numerze z nielimitowanych rozmów, nielimitowanych sms-ów, oraz ile przypadnie mi internetu do korzystania na 2-gim numerze?

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 16:39)

Opłata miesięczna za dodatkowy to 9 zł. Na obydwu numerach od początku okresu rozliczeniowego nalicza opłaty do kwoty 29 zł, stąd jeżeli nie będziesz korzystał z usług poza limitem, wysokość faktury powinna wynosić 38 zł, z jednym zastrzeżeniem na pierwszej fakturze za dodatkowy będzie wyrównanie za okres od aktywacji numeru w nju do końca okresu rozliczeniowego i przedpłata 9 zł za kolejny miesiąc. Za dodatkowy jest naliczana opłata od podpisania umowy, czyli od aktywacji numeru tymczasowego. Pakiet jest współdzielony przez obydwa numery, czyli taki, jaki masz na numerze podstawowym.

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 17:14)

Dzięki pilotka za info, ale niewiele wyjaśnia. Zatem:
1. czy współdzieląc internet na obydwu numerach mogę na 1-szym nie zużyć nic, a na 2-gim zużyć całość 30 GB?
2.  Jeśli należność za korzystanie "nju w parze" wynosi nie więcej niż = 38 zł (29 zł na 1-szym numerze + 9 zł na dodatkowym), to ILE ZAPŁACĘ OSTATECZNIE MNIEJ za obydwa numery, jeśli na 1-szym wydam tylko ok. 10 zł (500 sms + 5 min. rozmów) a na 2-gim: np. 500 smsów + 500 minut rozmów w kraju + 25 GB? 

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 18:07)

<div>1) Tak, bo jeżeli współdzielą to jeden może wykorzystać całość, czyli 30 GB w Twoim przykładzie, a drugi nic, czyli kto pierwszy uszczknie tego tortu ten lepszy :)  Ewentualnie jakby dodatkowy za bardzo szalał, można założyć całkowitą blokadę, ale wprowadzić jakiegoś limitu się nie da :)
</div><div>
</div>2) W Twoim przykładzie nic mniej nie zapłacisz tylko 38 zł, koszt  jednego SMS to 0.09 zł czyli już  przy 500 SMS-ach masz kwotę  - 45 zł, nie wspominając już o reszcie usług, natomiast licznik zatrzyma się przy 29 zł.  Na początku okresu rozliczeniowego płacisz zgodnie z cennikiem 0.19 zł za minutę połączenia, 0.09 zł za SMS-a, 0.19 zł za MMS-a i 0.19 zł za 1 MB aż do kwoty 29 zł. Czyli NAJPIERW NALĘŻY WYDAĆ 29 zł, by zyskać nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i  pakiet 30 GB do końca okresu rozliczeniowego. Zwykle ten limit 29 zł osiąga się w pierwszych 2 dniach okresu rozliczeniowego. Przykładowo wystarczy pobrać ok 153 MB i już masz limit 29 zł osiągnięty, co dla osoby normalnie korzystającej z transmisji danych jest jak bułka z masłem.  I ile po wydaniu kwoty 29 zł będziesz korzystał to już nie ma znaczenia dla wysokości faktury, oczywiście mam na myśli usługi standardowe, a nie np. SMS-y premium itd. Zapłacić mniej możesz, ale to trzeba by było mało korzystać. Pozdrawiam :)

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 18:13)

Pilotka, super, teraz rozumiem.
Czyli w przypadku osiągnięcia minimalnych kosztów 10 zł (zamiast 29 zł) na pierwszym numerze w parze, następuje dociążenie z drugiego - nju dodatkowego - mimo, że ma on kosztować tylko 9 zł?
Czyli ten drug dociąża do sumy obydwu (29 zł + 9 zł) - o to chodzi?

~gość1546967623392

 

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... (2019-01-08 18:39)

Tak, drugi może dociążyć do 29 zł,  jeżeli skorzysta na kwotę 19 zł (bo Ty na podstawowym wykorzystałeś 10 zł), Jednak gdyby korzystał mniej , czyli np. tylko na kwotę 5 zł , to w Twoim przykładzie finalnie zapłacisz 24 zł, zamiast 38 zł.

odpowiedź

Jakie będęmiał konkretnie koszty?... | gość1546953403059 (08.01.2019, 14:16)

Mam jeden numer w NJU od ponad  trzech lat (abonament NJU podstawowy + "nie więcej niż 29" + "im więcej tym lepiej") . Płacę tam koszty = 9-10 zł/mies. (korzystam tylko sms i krótkie rozmowy, bez netu).
Chcę przenieść 2-gi numer z Play jako nju dodatkowy. Wobec tego pytanie: Jakie będę konkretnie koszty na drugim telefonie (przy opcjach wedle pierwszego numeru), jeśli będę korzystał na 2-gim numerze z nielimitowanych rozmów, nielimitowanych sms-ów, oraz ile przypadnie mi internetu do korzystania na 2-gim numerze?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 0 zalogowanych użytkowników