forumnju na kartęusługiOdliczenie internetu w PIT - czy mozna w NJU z rachunkiem?

Odliczenie internetu w PIT - czy mozna w NJU z rachunkiem?

 

Odliczenie internetu w PIT - czy mozna w NJU z rachunkiem? (2018-04-22 17:47)

Czy mozna dodac do ulgi internetowej oplaty za internet w NJU? Mam pakiet 'wszystko za 29zl' i widze ze to 29 zl jest naliczane jako uslugi internetowe, a nadwyzka (polaczenia na stacjonarne) sa jako uslugi telekomunikacyjne:

Opłaty naliczone w okresie 2017.01.16 - 2017.02.15
Wartość netto /Stawka VAT /Kwota VAT/Wartość brutto
Usługi telekomunikacyjne /2,98 /23% /0,69/ 3,67
Usługi internetowe /23,26 /23% /5,35 /28,61
Razem faktura VAT

W VECTRA (internet stacjonarny) mam na fakturze po prostu 'Internet' zawsze 14.90zl wiec *12 = mam kwote na caly rok.
Pytanie czy moge doliczyc do tego sume pól 'uslugi internetowe' z nju? Chodzi o to glownie czy US moglby sie do tego przyczepic, czy jak najbardziej mozna tak zrobic bo jest to brane jak po prostu internet.

Pozdrawiam

 

Odliczenie internetu w PIT - czy mozna w NJU z rachunkiem? (2018-04-23 07:16)

Teoretycznie da się odpisać, bo przepisy mówią, ze może być wspólna faktura z innymi usługami telekomunikacyjnymi, pod warunkiem, ż einternet jest oddzielna pozycją.
W praktyce o wszysrtkim decyduje US, więc najbezpieczniej będzie przejść sie do skarbówki z przykładowym rachunkiem i dopytać

[edytowane przez jacp11 o 07:17 w dniu 2018-04-23]

odpowiedź

Odliczenie internetu w PIT - czy mozna w NJU z rachunkiem? | jacp11 (23.04.2018, 07:16)

Teoretycznie da się odpisać, bo przepisy mówią, ze może być wspólna faktura z innymi usługami telekomunikacyjnymi, pod warunkiem, ż einternet jest oddzielna pozycją.
W praktyce o wszysrtkim decyduje US, więc najbezpieczniej będzie przejść sie do skarbówki z przykładowym rachunkiem i dopytać
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

31 gości i 1 zalogowanych użytkowników