forumnju z rachunkiemusługiPrzeniesienie dwóch numerów z Play

Przeniesienie dwóch numerów z Play

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-13 09:34)

Witam, chciałbym przenieść dwa numery z Play do nju z rachunkiem.

Pytanie: załóżmy, że obie umowy kończą się w Play 20 maja 2018r. Jeden numer przez nju już przeniosłem i do 20 maja mam numer tymczasowy (główny wciąż jest aktywny w play - przeniesie się 20 maja, zastąpi tymczasowy). Chciałbym przenieść drugi numer (również zarejestrowany na mnie) jako numer dodatkowy za 9zł. Czy mogę złożyć zlecenie przeniesienia nju przed 20 maja i jaki numer podać we wniosku jako swój główny w nju - ten tymczasowo przyznany czy ten, który jest jeszcze w play??


~maybe

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-13 11:41)

Nie rób chociaż tak kolego!

~michal

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-13 12:31)

Możesz tak zrobić ale nie warto. A jak prowadzisz jakieś czaty z konsultantami w nju to zapisuj wszystkie rozmowy (jest tam opcja wyślij czat na mail po zakończeniu rozmowy).
Ale po kolei.
Jestem w identycznej sytuacji. Mam jeszcze formuła "Rodzina w play" (3 karty sim + internetowa)  i jestem na etapie przenoszenia 2 numerów do nju, a z trzeciego numeru i internetu rezygnuję. Byłem w Play zapytać się jak to zrobić oraz pisałem do nju, kazali zrobić tak..
- złożyć pisemną rezygnację w play na ten trzeci numer z którego chcę zrezygnować oraz na kartę internetową i te numeru z końcem okresu rozliczeniowego przestają działać,
- przenieść numer główny do nju z zaznaczeniem, iż numer przejdzie z końcem okresu rozliczeniowego. Przyjechał kurier z dokumentami, wszystko podpisane, dostaję wiadomość, że numer zostanie przeniesiony od 01.04.2018 myślę super.  Opłata za numer tymczasowy nie jest naliczana, naliczanie opłat dopiero od momentu przeniesienia numeru. OK super firma!
- piszę do nju jak załatwić z drugim numerem, no to przemiła Pani z nju odpowiada, że już teraz mogę przenieść drugi numer z Play do tego numeru głównego tymczasowego, który jest na etapie przenoszenia. Mówię ale super! Pytam jeszcze (jestem bardzo dociekliwy) czy będę musiał z z tego tytułu ponosić koszty związane z tym numerem dodatkowym czy opłaty będą naliczane dopiero po przeniesieniu?( myślę nic mi nie umknie) Pani odpowiada, absolutnie wszystkie opłaty dopiero po przeniesieniu numeru. Ciach na drugi dzień kurier, podpisane, zabrane, i to jest firma.
Po czym kilka dni temu przychodzi mi faktura do opłacenia za nju dodatkowy, za kilka dni lutego i za cały marzec. Piszę do nju o co chodzi do cholery? to przemiły Pan mówi, że wszystko jest w porządeczku i opłata jest naliczona prawidłowo, ale jak to? No tak to... owszem opłata za nju dodatkowy nie jest naliczana, ale jest naliczana za nju dodatkowy tymczasowy który jest do momentu przeniesienia numeru. Odpisuję, że Pani taka i taki mi powiedziała, że nie trzeba płacić, a przemiły Pan odpowiada, że on nie jest panią taką i taka i trzeba płacić.
 Także na chwilę obecną mam do zapłacenia za nju dodatkowy tymczasowy z którego nie korzystam, bo jest mi do niczego nie potrzebny.

~michal

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-13 12:37)

Także na twoim miejscu zrobiłbym tak jak chciałem zrobić ja w pierwszej chwili.
Leć  do play i rozwiąż umowę na ten drugi numer, który chcesz przenieść jako dodatkowy z końcem okresu rozliczeniowego, czyli u Ciebie 20 maja 2018. Numer przejdzie automatycznie na kartę i wtedy złóż wniosek na nju dodatkowy do tego już numeru głównego.

~michal

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-13 14:07)

Dzięki za wyczerpującą informację:) gdybym chciał się pobawić wcześniej, to dopytam: jaki numer wpisałeś we wniosku jako główny do drugiego: ten tymczasowy, czy normalny pierwszy?

~maybe

 

Przeniesienie dwóch numerów z Play (2018-03-29 09:43)

wpisałem numer ten główny tymczasowy, gdyż tamten numer który masz w play jeszcze nie jest aktywny więc nie widnieje w bazie danych nju

~michal

odpowiedź

Przeniesienie dwóch numerów z Play | ~maybe (13.03.2018, 09:34)

Witam, chciałbym przenieść dwa numery z Play do nju z rachunkiem.

Pytanie: załóżmy, że obie umowy kończą się w Play 20 maja 2018r. Jeden numer przez nju już przeniosłem i do 20 maja mam numer tymczasowy (główny wciąż jest aktywny w play - przeniesie się 20 maja, zastąpi tymczasowy). Chciałbym przenieść drugi numer (również zarejestrowany na mnie) jako numer dodatkowy za 9zł. Czy mogę złożyć zlecenie przeniesienia nju przed 20 maja i jaki numer podać we wniosku jako swój główny w nju - ten tymczasowo przyznany czy ten, który jest jeszcze w play??


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

55 gości i 0 zalogowanych użytkowników