forumnju z rachunkiemusługiPakiety - blokada portów VPN (1723 PPTP)

Pakiety - blokada portów VPN (1723 PPTP)

 

Pakiety - blokada portów VPN (1723 PPTP) (2018-01-06 21:56)

Hej,


Czy Nju blokuje port 1723 (VPN PPTP)? Od jakiegoś czasu nie mogę się połączyć po tym porcie (usługa VPN działa poprawnie).Dodam że jeszcze z miesiąc temu wszystko działało jak należy.


Pozdrawiam

~xurc

 

Pakiety - blokada portów VPN (1723 PPTP) (2018-01-07 16:55)

Mniej więcej rok temu uruchamiałem serwer VPN PPTP i również miałem problemy z łączeniem się z Nju. Raz łączyło, raz nie łączyło, potem w ogóle przestało. Po wlożeniu do telefonu karty innego operatora było 100/100 OK. Wysłałem nawet pytanie do pomocy technicznej, coś mi próbowali ściemnić, że protokół  nie działa przy tetheringu - a ja łączyłem się (tzn. próbowałem...) bezpośrednio ze smartfona. Koniec końców zainstalowałem OpenVPN, skonfigurowalem serwer na całkiem innym porcie i odtąd zero problemów. 


P.S. Próbowałem też VPN L2TP/IPSec, ten zadziałał od razu bez żadnych oporów. Jednak z pewnych względów zależało mi, żeby VPN używał tylko jednego portu, w dodatku najlepiej innego niż standardowe, stąd wybór OpenVPN.

[edytowane przez stanley99 o 17:00 w dniu 2018-01-07]

odpowiedź

Pakiety - blokada portów VPN (1723 PPTP) | ~xurc (06.01.2018, 21:56)

Hej,


Czy Nju blokuje port 1723 (VPN PPTP)? Od jakiegoś czasu nie mogę się połączyć po tym porcie (usługa VPN działa poprawnie).Dodam że jeszcze z miesiąc temu wszystko działało jak należy.


Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 0 zalogowanych użytkowników