forumnju z rachunkiemusługiLimit transferu danych w UE

Limit transferu danych w UE

 

Limit transferu danych w UE (2017-09-15 15:44)

Witam, 


Posiadam opcję z rachunkiem nie więcej niż 29 zł plus numer dodatkowy za 9 zł. W parametrach oferty jest napisane, ze posiadam 1,46 GB danych do wykorzystania w UE a w zakładce w profilu mam 1,96 GB oraz w Smsach które do mnie przychodzą. 

Tak wiec ile jest faktycznie ? Jest to błąd wskazania czy jeśli faktycznie przekroczę 1,46 GB to zacznie mi nabijać dodatkowe opłaty za korzystanie z internetu w UE ? 

Dziękuje i czekam na odp. 

 

Limit transferu danych w UE (2017-09-15 16:29)

Jeśli czekasz na oficjalną odpowiedź, tu się nie doczekasz. Najlepiej napisz/zadzwoń do supportu Nju. 
Mam dokładnie tę samą sytuację, i chyba także wielu użytkowników. Zaraz napiszę zgłoszenie, dobrze, że przypomniałeś. Co innego piszą w ofercie i regulaminach, co innego widać na koncie - niech się wreszcie określą. Możemy potem skonfrontować odpowiedzi ;)


P.S. No chyba, że jest jakiś bonus za nr dodatkowy...


EDIT wysłałem zgłoszenie.

[edytowane przez stanley99 o 16:45 w dniu 2017-09-15]
 

Limit transferu danych w UE (2017-09-15 20:35)


<font color="#185d68">No i sprawa się wyjaśniła. Przynajmniej w moim przypadku ;) Otrzymałem już odpowiedź, oto fragment:</font>
<font color="#185d68">"Informujemy, że w ramach usługi "Wszystko - nie więcej niż 29 zł" pakiet danych w roamingu w strefie I wynosi 1,46GB, jednak obecnie przyznaliśmy Panu większy pakiet 1,96 GB, z którego może Pan oczywiście korzystać. Pozdrawiamy Nju mobile"</font>
<font color="#185d68">
</font>
<font color="#185d68">Zatem u mnie nie jest to błąd w systemie - ale jak jest u innych, tego nie wiem... ;) Trzeba się po prostu pytać...</font>

[edytowane przez stanley99 o 20:38 w dniu 2017-09-15]
 

Limit transferu danych w UE (2017-09-16 10:42)

W ofercie z rachunkiem za 19zł też dają 1,96GB w roamingu i wygląda to komicznie, bo masz 1024MB z czego 1,96GB w roamingu.
Nie wiem, czy to celowe działanie, czy mają jakiś błąd w systemie z powodu którego nie mogą różnicować darmowego pakietu roamingowego ale wygląda, że wszystkim w rachunku dali prawie 2GB na roaming UE.

 

Limit transferu danych w UE (2017-09-16 21:29)

Chyba po prostu w pewnym miesiącu przekroczę specjalnie limit 1,48 GB i sprawdzę jaki przyjdzie rachunek :D  

~oczko

 

Limit transferu danych w UE (2017-09-18 21:36)

@nju_klient: może w opcji za 19zł właśnie tak to działa - w kraju pakiet ma 1GB, a w roamingu 2GB... Z tego wniosek, że można więcej surfować za granicą ;) 
To trochę jak z dzwonieniem na nr zagraniczny. Jeśli robimy to w będąc w roamingu (cały czas mówimy oczywiście o UE), płacimy jak za poł. krajowe. A jeśli z Polski zalogowani do macierzystej sieci operatora, bulimy za międzynarodowe...

Tak czy siak u mnie limit wynosi 1,96GB, chociaż wg. regulaminów powinienem mieć 1,46 - i mam to na piśmie ;)

@oczko: nie musisz czekać na rachunek, wystarczy zaglądać do billingu... ;)



[edytowane przez stanley99 o 21:39 w dniu 2017-09-18]
 

Limit transferu danych w UE (2017-09-19 12:49)

@stanley99
Jest podane, że 1GB w kraju, w tym 1,96GB w roamingu, więc po wykorzystaniu 1GB kolejny transfer będzie płatny 0,04zł/MB albo będzie blokada jeśli mamy aktywną blokadę transferu w roamingu.
Analogicznie jak masz 10GB w kraju, w tym cennikowo 1,46GB, a "promocyjnie do odwołania" 1,96GB w roamingu UE. Jeśli w kraju zużyjesz 9,5GB to po wyjeździe za granicę na roaming zostanie tylko 0,5GB, mimo, że w teorii masz 1,96GB.
Co innego, gdyby były to dwa osobne pakiety, a one współdzielą transfer.

Przynajmniej tak to powinno działać w teorii, zgodnie z cennikiem i regulaminem. Natomiast praktyka może być inna. Dlatego zawsze warto znać jak coś powinno działać w teorii, aby w razie potrzeby zweryfikować, czy usługa działa prawidłowo, czy może jest błąd i trzeba składać reklamację.

[edytowane przez nju_klient o 12:52 w dniu 2017-09-19]
 

Limit transferu danych w UE (2017-09-25 14:17)

Tak jako ciekawostka to NJU nie jest jedyne jeśli chodzi o porównanie ilości danych w kraju i w roamingu.
Ja jeszcze przez kilka dni jestem w PLAY i w mojej ofercie mam 250 MB transferu podstawowego plus reszta usług bez limitu za 19,49 zł a w roamingu mam 1,3 GB. Fakt dokuje do tego za 8 zł 1 GB internetu i łącznie jest 1,25 GB ale to nadal jest mniej niż w roamingu. Limit w roamingu jest wyliczany na podstawie kwoty abonamentu (plus ewentualne bonusy operatora) i wychodzą takie kwiatki. Jedyne co to transfer w roamingu pomniejsza transfer krajowy i będzie tak rozliczane jak wyżej napisał @nju_klient. Czyli wykorzystamy maksymalnie tyle ile mamy w podstawie jeśli ta jest mniejsza niż roaming. Tak by można było to zrozumieć.


W przypadku NJU zastanawiałem się czy ta większa ilość danych (1,96 GB) nie jest związana z tym, że jak mamy nr dodatkowy to abonament mamy większy o 9 zł i może taka ilość wychodzi z przeliczenia 38 zł. Trzeba to policzyć.

~grzesk

 

Limit transferu danych w UE (2017-10-02 08:53)

Promocja (albo błąd w systemie) chyba się skończyła. U mnie na koncie już widnieje limit roamingu w UE 1,46GB - czyli zgodnie z tym co powinienem mieć wg oferty, regulaminów, etc.

[edytowane przez stanley99 o 09:01 w dniu 2017-10-02]
 

Limit transferu danych w UE (2017-10-04 09:17)

@stanley99
"Promocja" skończyła się jakoś pod koniec września, chyba od 29 było już wyświetlane zgodnie z cennikiem. Jedni mówią, że to była promocja, a inni, że to był efekt błędu w ich systemie. Ja jestem zwolennikiem teorii o błędzie systemowym, a raczej o jakimś niedopasowaniu systemu do nowego sposobu rozliczeń, a dział IT jak zawsze potrzebuje czasu ;)

odpowiedź

Limit transferu danych w UE | oczko (15.09.2017, 15:44)

Witam, 


Posiadam opcję z rachunkiem nie więcej niż 29 zł plus numer dodatkowy za 9 zł. W parametrach oferty jest napisane, ze posiadam 1,46 GB danych do wykorzystania w UE a w zakładce w profilu mam 1,96 GB oraz w Smsach które do mnie przychodzą. 

Tak wiec ile jest faktycznie ? Jest to błąd wskazania czy jeśli faktycznie przekroczę 1,46 GB to zacznie mi nabijać dodatkowe opłaty za korzystanie z internetu w UE ? 

Dziękuje i czekam na odp. 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

15 gości i 0 zalogowanych użytkowników