VoLTE i Iphone 5s

 

VoLTE i Iphone 5s (2017-09-15 15:37)

Witam Czy w Iphonie 5s działa usługa VoLTE ? W ustawieniach sieci w telefonie mam opcje LTE dla danych i połączeń głosowych. 

Druga sprawa czy VoLTE działa tylko w Polsce ? Czy z nadajnikami za granicą w UE możliwa jest ta usługa ? 

Mój problem polega na tym, że pływam na statku. Mam zasięg sieci niemieckich ale zazwyczaj tylko w LTE lub czasami w 2G. Połączenie w 3G jest praktycznie nie osiągalne. Jeśli próbuje zadzwonić mając zasięg LTE to często nie mogę po prostu wykonać połączenia, ponieważ znika zasięg LTE i nagle zero kresek :(


Dziękuje za odp. 

 

VoLTE i Iphone 5s (2017-09-15 16:59)

A na tym statku masz wifi? (czy na statkach w ogóle bywa wifi?...) Jeśli tak, to może Wifi Calling? Chociaż nie wiem jak jest z tym w Ajfonach... Można (już) zainstalować aplikację od Orange na Androidach >=5.0, czyli uruchomić nie tylko na niektórych wybranych modelach. Sprawdzałem - w Nju też działa (na Samsungach S5 i A5). Aczkolwiek nie testowałem za granicą, a tym bardziej na statku ;)


P.S. WiFi Calling dla Nju na kartę działa tylko w kraju. Więc łatwo wydedukować, by działało za granicą trzeba posiadać Nju z rachunkiem.


http://www.rejestracjanju.pl/obsluga/uslugi,wifi-calling

[edytowane przez stanley99 o 17:07 w dniu 2017-09-15]
 

VoLTE i Iphone 5s (2017-09-16 21:25)

Wi-fi mam ale tylko w portach. Potem łącze satelitarne ale zbyt słabe i niestabilne do normalnej rozmowy. 


Internet czasem mam właśnie podłączając się do nadajnika 4G ale pogadać już się niestety nie da. Ewentualnie WhatsApp tylko ze transferek leci szybko :) 

~oczko

odpowiedź

VoLTE i Iphone 5s | oczko (15.09.2017, 15:37)

Witam Czy w Iphonie 5s działa usługa VoLTE ? W ustawieniach sieci w telefonie mam opcje LTE dla danych i połączeń głosowych. 

Druga sprawa czy VoLTE działa tylko w Polsce ? Czy z nadajnikami za granicą w UE możliwa jest ta usługa ? 

Mój problem polega na tym, że pływam na statku. Mam zasięg sieci niemieckich ale zazwyczaj tylko w LTE lub czasami w 2G. Połączenie w 3G jest praktycznie nie osiągalne. Jeśli próbuje zadzwonić mając zasięg LTE to często nie mogę po prostu wykonać połączenia, ponieważ znika zasięg LTE i nagle zero kresek :(


Dziękuje za odp. 

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

12 gości i 0 zalogowanych użytkowników