forumnju z rachunkiemofertaBlokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-04 14:15)

Witam czy jest możliwość włączenia ograniczenia/blokady internetu w UE po osiągnięciu limitu ? Bo lecę do UK i nie chciałbym zastać rachunku 1000 zł jak wrócę ;)

~kamiloxl

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-04 14:42)

W usługach jest "blokada transferu danych w roamingu", która za czasów pakietów roamingowych blokowała dane po ich wykorzystaniu. Być może działa to też po wykorzystaniu pakietu FUP, ale w BOK raz usłyszałem że muszę to wyłączyć żeby z niego korzystać, raz że nie... jak to w BOK.

Tak czy inaczej jeśli nie włączyłeś usługi "nie chcę antybilszoka" to dane w roamingu i tak powinny zostać wyłączone przy osiągnięciu określonej kwoty. Domyślnie jest to bodajże 240zł, ale można ten limit zmienić w BOK.

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-11 19:22)

Zamiast liczyć na BOK wystarczy zerknąć do regulaminu:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/regulamin%20blokady%20transferu%20danych%20w%20roamingu.pdf



Tam masz opisane też jak włączyć usługę. 
Po aktywacji możesz wykorzystać przyznany Ci bezpłatny transfer w UE - gdy go zużyjesz, blokada zostanie automatycznie włączona

~najduch

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-11 22:07)

Usługa nie działa w przypadku posiadania przez Abonenta aktywnych usług: 
- pakiet Internet w UE 
- Travel Data Daily.


W przypadku korzystania z jednej z usług wskazanych powyżej, transfer danych odbywa się na zasadach określonych w regulaminach tych usług. Po wyczerpaniu środków dostępnych w ramach usługi Internet w UE lub Travel Data Daily, blokada płatnego transferu danych zostanie automatycznie przywrócona. 



Pakietów Internet w UE już nie ma, czy z tego wynika z tego że bezpłatny transfer w UE też temu podlega?

~gość1499803623279

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-12 07:16)

Ja pytałem o to chyba w 1 dniu nowych zasad więc może jeszcze obsługa nie była pewna tego co mówi. Teraz nawet na stronie z ofertą jest info:

Działanie usługi w roamingu w Stefie 1 - (Unia Europejska):
Usługa nie blokuje korzystania z internetu do osiągnięcia limitu wydatków w Twojej ofercie oraz internetu w ramach przyznanego limitu GB. Blokada internetu w roamingu włączy się po wykorzystaniu limitu GB.

[edytowane przez martinezcb o 07:28 w dniu 2017-07-12]
 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-19 19:39)

Witajcie, prosze o pomoc bo jestem sina ze stresu. 
Jestem w Niemczech, miałam przyznane bezpłatnie jakos prawie 2 GB Internetu w Roamingu. 
Wykorzystałam. Dostałam SMS ze od teraz za 1mb płace 4 grosze.
Trochę korzystałam, ale niedużo, przez pare dni.
W telefonie mam ze ilośc wykorzystanych danych to 10GB! Aż nie chce mi sie wierzyć 
Boje sie ze przyjdzie mi faktura na 5<span > Tysięcy ??
<span >

<span >Jak moge sprawdzić stan zużycia Mb? ?? Prosze prosze o pomoc! 

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-20 07:26)

za 10GB to mniej więcej za 400 zł a nie 5000. Mnożenie nie jest takie trudne.

~gość1500528416151

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-20 21:01)

A ja mam pytanie, czy jest tu mowa o NJU z rachunkiem, czy na kartę?
Kupiłem kilka dni temu starter za 20zł i chcę mieć maksymalny transfer w UE.
Przestudiowałem oferty na kartę, gdzie jest mowa o przydzielanych limitach MB/GB zarówno w kraju jak i w UE, a w załączonych regulaminach (z 2015 roku !!!) kilka razy stwierdza się, że oferta progów nie dotyczy roamingu! Albo jestem idiotą, albo NJU robi z nas idiotów.

P.S. Studiowanie ofert na stronie NJU zajęło mi kilka godzin, aby wyłuskać oferty aktualne od nieaktualnych. To jest kpina z klienta, żeby takich informacji nie uporządkować.

 

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE (2017-07-21 07:53)

Wątek jest w dziale "nju z rachunkiem" i dotyczy obaw o wysokie rachunki, więc raczej dotyczy to nju z rachunkiem. Dlaczego wywołuje u Ciebie oburzenie że regulaminy są z 2015 roku, jeśli nie było zmian wymagających ich aktualizacji? Popatrz jakie stabilne warunki :) Napisałeś ten post tak ogólnie że poza pytaniem o jakie usługi chodzi (z rachunkiem czy na kartę) nie bardzo wiadomo czego ma dotyczyć. Jeśli coś jest niezrozumiałe lub uważasz że coś się gdzieś wyklucza, to podaj konkret, przyda się innym i będzie można się do tego odnieść.

P.S.
Zerknij na stronę z regulaminami w plusie, jeśli tu studiowanie zajęło Ci kilka godzin, tam kilka dni masz murowane. Wszystko o roamingu jest w cenniku roamingowym, jest nowiutki. To że na stronie są oferty których nie możesz teraz włączyć nie oznacza że nie korzystają z nich klienci którzy w nju są od kilku lat i mogą je mieć aktywne.

[edytowane przez martinezcb o 08:47 w dniu 2017-07-21]

odpowiedź

Blokada internetu po osiągnięciu limitu MB w UE | ~kamiloxl (04.07.2017, 14:15)

Witam czy jest możliwość włączenia ograniczenia/blokady internetu w UE po osiągnięciu limitu ? Bo lecę do UK i nie chciałbym zastać rachunku 1000 zł jak wrócę ;)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

34 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies