forumnju z rachunkiemofertaPakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria].

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria].

 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-11 21:41)

Pakiet 1 GB za 50 zł ważny w I strefie UE przez 30 dni. Czy po jego wykorzystaniu w 15-tym dniu mogę za kolejne 50 zł aktywować następne 1 GB?

~adam1

 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-12 10:18)

Przeczytaj regulamin tej usługi:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/Regulamin%20us%C5%82ugi%20Pakiet%20Internet%20w%20UE%20w%20ofercie%20nju%20z%20rachunkiem%2020.06.2016r..pdf
Jak dla mnie punkt 8 nie pozostawia złudzeń.

Ale zawsze możesz spróbować aktywować kolejny pakiet np. za pomocą komendy SMS.

Jeśli system nie pozwoli na aktywację kolejnego pakietu to w ramach ciekawostki sprawdziłbym, czy zadziała SMS na numer 8020 o treści STOP 1GB.
Jeśli (nieoficjalnie) zadziała to wtedy masz drogę wolną i aktywujesz nowy pakiet.

 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-12 19:30)

Pkt. 8 mówi o tym że nie można w tym samym czasie posiadać 2 tych samych pakietów. To pewnie ma związek z tym że uruchamiane są w kolejności od najmniejszego, a jak by były 2 takie same to byłby wyjątek niemożliwy do ogarnięcia przez programistów i padła by cała sieć ;)
W zeszłym roku aktywowałem na wakacjach kolejny 1GB w roamingu bez problemów (przez panel klienta, jak pakiet się skończył to mogłem go wybrać jeszcze raz).

[edytowane przez martinezcb o 19:35 w dniu 2017-03-12]
 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-12 21:07)

@martinezcb
o takim właśnie przypadku mówimy tzn. stary pakiet jest ważny 30 dni, a minęło dopiero pierwsze 15 dni, więc pakiet pozostaje aktywny przez kolejne 15 dni ale z racji wyzerowania to pozostało 0MB do wykorzystania.
Regulamin w teorii, w tym przypadku nie dopuszcza aktywacji drugiego pakietu dlatego pisałem, że nie pozostawia złudzeń.

Ale regulamin jedno, a rzeczywistość co innego, więc warto pokombinować, tak jak pisałem, nic nie tracimy a w razie potrzeby zyskujemy.
Jeśli 1GB nie zadziała to pozostaje włączenie 500MB za 30zł albo można zabrać drugą kartę SIM i na niej aktywować drugi pakiet. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie :-)

[edytowane przez nju_klient o 21:08 w dniu 2017-03-12]
 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-12 21:17)

Ale pakiet aktywny to jest chyba taki który ma dane i działa. Wykorzystany w całości sam się wyłącza i aktywowany jest kolejny, jeśli był kupiony (a może być w kolejce następny, jedyny warunek jest taki że musi być inny niż aktualnie aktywny).  Tak jak napisałem, jak pakiet 1GB skończyłem (po około 10 dniach) to kolejny 1GB mogłem włączyć od razu.

 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-12 22:13)

To już jest Twoja nadinterpretacja nie wynikająca z regulaminu.

Regulamin mówi wprost, że pakiet jest ważny w tym wypadku 30 dni i wyłączy się dopiero po upływie tego okresu o godzinie 23:59.
W przypadku wcześniejszego zużycia limitu będziesz płacił za transfer zgodnie z cennikiem ale nie ma słowa o tym, że automatyczne nastąpi wcześniejsze wyłączenie pakietu.

Wiele zależy od tego jak to rozwiązali programiści ale regulaminowo musisz czekać, aż upłynie pełne 30 dni. Skoro Tobie udało się aktywować nowy pakiet to dobra nowina dla ~adama1.

Ja nie korzystałem z tego pakietu, ale zamiast wydawać 100zł to wolałbym kupić u Turka w Austrii ofertę internetu no limit na 30 dni za doładowanie kwotą 20 EUR, jeśli to dłuższy pobyt i byłaby potrzeba na taki transfer.

 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-13 00:05)

Pytanie było czy się da. Odpowiadam że mnie się udało bez problemów.  Może nie chce mu się szukać Turka, może będzie w więcej niż 1 kraju w tym czasie podróżując samochodem po Europie i Turek jednak będzie nieopłacalny?

[edytowane przez martinezcb o 00:21 w dniu 2017-03-13]
 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-13 12:03)

mam wrażenie, że za wszelką cenę chcesz udowodnić swoją rację albo chcesz rewanżu, bo poczułeś się urażony moją uwagą, że mylisz się co do regulaminu.

Napisałem co mówi na ten temat regulamin i dla mnie nie podlega to dyskusji, bo sprawa jest jasna w tej kwestii - może dla Ciebie nie jest to jasne i uważasz, że wiesz lepiej, co nie będzie zaskoczeniem, bo wiele osób nie potrafi czytać regulaminów ze zrozumieniem.
Napisałem też, że można mimo to spróbować aktywować pakiet i zobaczyć jaki będzie efekt w praktyce.

Na co Ty wg mnie próbowałeś kwestionować mojego posta o regulaminie z czego wyszło Tobie tzw. masło maślane.
Podałeś tylko jeden sensowny argument, że Tobie w zeszłym roku udało się aktywować drugi pakiet i OK jest to ważny konkret.
Tylko nie ma gwarancji, że teraz będzie dokładnie tak samo, bo regulamin tego nie gwarantuje, a w międzyczasie było kilka "konserwacji systemu".
Mimo to Adam spokojnie może próbować aktywacji, bo ma spore szanse na sukces.

Na końcu zasugerowałem, że można skorzystać z oferty Turka.
Na co Ty znowu dajesz swoje dziwne kontrargumenty.
Tylko zapominasz, że to Adam podejmuje decyzję, a on napisał, że w grę wchodzi tylko Austria i Czechy, a nie Europa, więc on sam musi stwierdzić, co mu się będzie kalkulowało w zależności od jego potrzeb i możliwości.
Ja uważam, że warto poznawać różne opcje , aby mieć możliwość wyboru, a w razie potrzeby warto próbować różnych metod i nie poddawać się, bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-13 13:20)

Napisałeś:
"Jeśli system nie pozwoli na aktywację kolejnego pakietu to w ramach ciekawostki sprawdziłbym, czy zadziała SMS na numer 8020 o treści STOP 1GB.
Jeśli (nieoficjalnie) zadziała to wtedy masz drogę wolną i aktywujesz nowy pakiet."

Pod tym postem odpisałem że mnie się udało to zrobić bez problemu i przypuszczenie dlaczego. Na tym powinna się ta dyskusja zakończyć, skoro nie masz pewności, a wyskakujesz z nadinterpretacjami regulaminów, już nie mówiąc o kompletnie nie związanej z tematem dygresji o Turkach i o tym co jest opłacalne a co nie. 
"Na co Ty wg mnie próbowałeś kwestionować mojego posta o regulaminie z czego wyszło Tobie tzw. masło maślane." Nie widzę gdzież to tego Twojego posta "próbowałem kwestionować"?
"<span >Tylko zapominasz, że to Adam podejmuje decyzję, a on napisał, że w grę wchodzi tylko Austria i Czechy, a nie Europa" - no to zapomniałeś o Turku w Czechach, jeśli już jesteś tak dokładny, a to już 2 Turków po 20 euro i 2 razy zostawione dane z paszportu, bo w obu tych krajach wymagana jest rejestracja kart.

To samo zresztą robisz w wątku o prędkości internetu, gdzie nt27 pyta o LTE+, i znowu nie odpowiadasz na pytanie bo nie wiesz (tak jak ja zresztą) ale piszesz post w stylu "nie zachwycałbym się znaczkiem LTE+, bo więcej w tym marketingu niż realnej korzyści dla klienta końcowego". Idealnie pasuje tu twoje stwierdzenie "Na co Ty wg mnie próbowałeś kwestionować mojego posta"

To teraz się zastanów kto tu się poczuł urażony, szuka rewanżu i za wszelką cenę musi napisać ostanie, jedyne słuszne słowo (a krytykujesz całkiem pokaźną ilość postów na forum). Miłego dnia, mimo wszystko, pora zakończyć kompletnie pozbawione związku z tematem dyskusje (choć jestem pewien że ten post nie może być ostatni :).

[edytowane przez martinezcb o 13:56 w dniu 2017-03-13]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. (2017-03-13 13:33)


[edytowane przez martinezcb o 13:44 w dniu 2017-03-13]

odpowiedź

Pakiet internetowy 1 GB w 1 Strefie UE [Czechy i Austria]. | ~adam1 (11.03.2017, 21:41)

Pakiet 1 GB za 50 zł ważny w I strefie UE przez 30 dni. Czy po jego wykorzystaniu w 15-tym dniu mogę za kolejne 50 zł aktywować następne 1 GB?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

25 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies