forumnju z rachunkiemofertaPrzejście z "Jeden na wszystko" na "Rozmowy i internet"

Przejście z "Jeden na wszystko" na "Rozmowy i internet"

 

Przejście z "Jeden na wszystko" na "Rozmowy i internet" (2017-03-11 11:23)

Witam,

Za staż w sieci mam obecnie 39GB internetu. Zastanawiam się nad przejściem do planu "Rozmowy i internet". Czy stracę wtedy te 39 GB i będę miał jedynie 1GB?

Rozważam przejście gdyż dzwonię tylko i wyłącznie z komórki służbowej. Numer prywatny w NJU używam jedynie do smsów i internetu. Jak kształtowałyby się wtedy koszta? Smsy 9zł, rozmowy 0zł (skoro nie dzwonię)? A jak byłby rozliczany ten 1 GB?

Reasumując - obecnie płacę co miesiąc 39 zł, czy zmiana taryfy będzie dla mnie korzystniejsza?

Pozdrawiam

 

Przejście z "Jeden na wszystko" na "Rozmowy i internet" (2017-03-11 12:48)

Mnożnik za staż zostaje, więc nie będziesz miał to co jest w wybranym pakiecie pomnożone przez twój staż (x3 jak wynika z twojej ilości danych, więc będziesz miał 3GB). 

Skoro maż już taki staż to chyba już wiesz jak są rozlicza pakiety, jak przekroczysz 153MB to zapłacisz 19 zł do 3GB. Jeśli zakładasz że zużyjesz sms za 9 zł to rachunek będziesz miał na 19+9 zł. To jest pakiet dla osób właśnie głownie tylko rozmawiających.

Nie lepiej "wszystko komórkowe" za 1 zł więcej i internetu mieć 30 GB i no limit poza rozmowami z numerami stacjonarnymi?

[edytowane przez martinezcb o 12:56 w dniu 2017-03-11]
 

Przejście z "Jeden na wszystko" na "Rozmowy i internet" (2017-03-11 15:19)

Nie wiem, czy kiedykolwiek zrozumiem ludzi korzystających z sieci typu Nju, która z założenia wymaga większego obycia i znajomości tematu, a pomimo stażu ponad 2 lata zadają pytanie, czy zmiana oferty będzie dla nich korzystniejsza.
Chyba, że pierwotny wybór Nju to był impuls zainspirowany reklamą zamiast świadomą analizą oferty.

Martinezcb wstępnie wyjaśnił zasady naliczania opłat w Nju z rachunkiem, a na forum ten temat był wielokrotnie wałkowany, również przeze mnie.

To Ty sam musisz wiedzieć co konkretnie potrzebujesz i ile mniej więcej chcesz za to płacić.
Niektórzy dla oszczędności rzędu 10zł gotowi byli bić się i tratować o zgrzewkę cukru ;-)
Jak ustalisz co konkretnie potrzebujesz to weź kalkulator do ręki i policz ile zapłacisz w danej ofercie/sieci i czy ewentualne oszczędności są dla Ciebie warte zmiany.
Mam wrażenie, że sam nie wiesz czego do końca potrzebujesz i chcesz, aby ktoś za Ciebie zdecydował i przedstawił Ci gotowca.

odpowiedź

Przejście z " | Jeden na wszystko" ( na ")

Witam,

Za staż w sieci mam obecnie 39GB internetu. Zastanawiam się nad przejściem do planu "Rozmowy i internet". Czy stracę wtedy te 39 GB i będę miał jedynie 1GB?

Rozważam przejście gdyż dzwonię tylko i wyłącznie z komórki służbowej. Numer prywatny w NJU używam jedynie do smsów i internetu. Jak kształtowałyby się wtedy koszta? Smsy 9zł, rozmowy 0zł (skoro nie dzwonię)? A jak byłby rozliczany ten 1 GB?

Reasumując - obecnie płacę co miesiąc 39 zł, czy zmiana taryfy będzie dla mnie korzystniejsza?

Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

31 gości i 0 zalogowanych użytkowników