forumnju z rachunkiemofertaPrzenosiny numeru to jakiś dramat!!

Przenosiny numeru to jakiś dramat!!

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-06 23:39)

31.10 zakończyła się moja przygoda z PLAY. Umowa była dawno temu wypowiedziana, więc usługa przestała byc świadczona właśnie 31.10. Umowa z NJU została podpisana 14.10. Mieli więc ponad 2 tygodnie na przygotowanie procedury migracji numeru. Dziś mija praktycznie siódmy dzień, a ja dalej mam numer w PLAYu-na szczęście, dzięki ich uprzejmości numer nie został zablokowany, ale został przeniesiony na kartę. Gdyby nie to, zostałbym bez niego. Dzwoniłem do PLAYAa i tam mi powiedziano, ze numer juz dawno jest przygotowany do migracji i w zasadzie tylko czeka na nowego operatora. NJu olewa sprawe już tydzień. Nie wiem o co chodzi - czyżby liczyli na to, że z musu zacznę używać ich numeru tymczasowego z niekorzystnymi stawkami? Pewnie ta, ale się nie doczekają. Moje pytanie o zadziwiająco ślamazarne tempo przenosin numeru od 3 dni pozostaje bez echa. Pewnie tu też liczą na telefon na infolinie i kolejny zarobek po barbarzyńskiej stawce. Jakoś pozostałe sieci z przenosimani potrafią wyrobic się w czasie do 24h. Tu jest jakas niespotykana masakra i totalne olewanie klienta. Jeżeli nic tu się nie zmieni to ta firma zniknie z rynku szybciej niż im się wydaje. Ja poczekam jeszcze jeden dzień. Jeżeli nic się w mojej sprawie nie zmieni, wysyłam pismo o wypowiedzenie świadczenia usług. 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-07 20:01)

zwykli naciagacze

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-07 20:10)

kupiłem dzisiaj ich starter na kartę włączyłem usługę ,,do komórkowych,,i po wykonaniu 3 połączeń do rodziny łącznie na ok.35min zablokowali mi konto podając jakiś punkt 5.2 regulaminu który mniej więcej mówi żeby nie dzwonić zarobkowo itd call center czy coś takiego ,więc dzwonię do nich ale dodzwonienie graniczy chyba z cudem zobaczymy jutro,więc jak jeszcze nie przeniosłeś tego numeru to zostań play. pozdrawiam

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-08 09:26)

witaj,
nie martw się przeniesie numeru drugą stronę czyli z nju do play to dopiero jest dramat. Play czeka oczywiście bo wszystko zrobili a nju to chyba leni, którym nie chce się nic zrobić. czekam już 3 tygodnie na załatwienie sprawy i się chyba nie doczekam. u mnie działa nawet ten ich śmieszny panel zapytań, bo jedna zakładka się nie rozwija więc wysłać pytania też nie mogę. aaaaaaaaaa chyba będę musiała złamać kartę i pożegnać się ze stary numerem bo skończyła mi się już cierpliwość...

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-08 09:26)

witaj,
nie martw się przeniesie numeru drugą stronę czyli z nju do play to dopiero jest dramat. Play czeka oczywiście bo wszystko zrobili a nju to chyba leni, którym nie chce się nic zrobić. czekam już 3 tygodnie na załatwienie sprawy i się chyba nie doczekam. u mnie działa nawet ten ich śmieszny panel zapytań, bo jedna zakładka się nie rozwija więc wysłać pytania też nie mogę. aaaaaaaaaa chyba będę musiała złamać kartę i pożegnać się ze stary numerem bo skończyła mi się już cierpliwość...

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-11 10:55)


EDYCJA:
Słuchajcie - muszę napisać małe sprostowanie, a przy okazji może Wam przyda się informacja, którą zamieszczę. Otóż okazało się, że całemu zamieszaniu nie jest winne NJu, ale PLAY! Pomimo tego, że umowa z Play kończyła się 30.10 i była wypowiedziana na ponad 30dni wczesniej, Play ustaliło termin zakończenia świadczenia usług na...10 grudnia!!! Zapytacie DLACZEGO?? Odpowiedzią sa tak idiotyczne przepisy obowiązujące w PLAY jakich świat nie widział. Ale po kolei: na 3 dni przez zakończeniem umowy (27.10) NJu dostarczyło do PLAYA wniosek o przeniesienie numeru do swojej sieci. To chyba logiczne, że miało to miejsce jeszcze przed zakończeniem świadczenia usług, aby PLAY było poinformowane, że numer jest już zarezerowany w innej sieci i zostanie wyemigrowany 31.10. Zawsze wychodzę z założenia, że coś warto zrobić wcześniej niż za późno. Jakże naiwny byłem w tym przypadku. Nie przewidziałem, że mam do czynienia z firmą, która posługuje się idiotycznymi procedurami. Otóż okazało się, że PLAY potraktowało informację z NJU jako wezwanie do natychmiastowego przeniesienia numeru dnia 27.10, a jako że było to w okresie rozliczeniowym trwającym do 10.11 to musiało ten okres dopełnić do końca i dodatkowo zwiększyć go o dodatkowe 30 dni okresu wypowiedzenia. I tak mimo, że umowa była wypowiedziana zgodnie z procedurami zrobiło się 10.12. Masakra. Wyobraźcie sobie, że gdybym poczekał 3 dni (!!!) i wysłał informację o przeniesieniu numeru PO wygaśnięciu umowy, to numer wyemigrowałby do NJU w 24h. A że chciałem być dobry i poinformować PLAY o przenoszeniu numeru wcześniej, aby zawczasu wiedzieli co dalej z tym numerem robić, to zostałem pokarany przymusowym pozostaniem w PLAY na kolejne 1,5 miesiąca. Brak słów. Pamiętajcie, jak przenosicie numer z PLAYA abonamentowego, to wniosek o przeniesienie składajcie dopiero po wygaśnięciu umowy, a nie w trakcie. Play nie lubi być zawczasu informowane o waszych zamiarach i surowo karze za nadgorliwość.

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-11 18:14)

Czyli jednak nie takie te Nju straszne.

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-12 18:54)

Witam, bardzo pomocna wypowiedź, ponieważ właśnie chcę przenieść nr tyle ,że z orange do nju a umowa kończy mi się 28 listopada. Byłam dziś w salonie orange i Pan poinformował mnie ,że im prędzej to zrobię tym lepiej. Jednak po przeczytaniu powyższej wypowiedzi wstrzymam się do 29 listopada.


 Mam też pytanie czy ktoś się orientuje przy przenoszeniu z orange na karte (gdy jest doładowana  za 100zł) do nju na kartę te pieniążki przepadną, czy zostaną na koncie mojej córki do wykorzystania w nju?

~izis

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-13 16:36)

>Pamiętajcie, jak przenosicie numer z PLAYA abonamentowego, to wniosek o przeniesienie składajcie dopiero po wygaśnięciu umowy, a nie w trakcie.

Ależ wcale nie, i wynika to z Twojej sytuacji. Wniosek o przeniesienie złożony w trakcie umowy skutkuje wygaśnięciem tej umowy w Play w trybie regulaminowym.
Po prostu niepotrzebnie wypowiadałeś umowę. Mogłeś wszystko załatwić kontaktując się tylko z nju.

A na Play możesz się skarżyć, wszak nie zastosowali się do Twojego oświadczenia woli.

 

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! (2013-11-15 15:06)

to jest odpowiedź na post:

Mam też pytanie czy ktoś się orientuje przy przenoszeniu z orange na karte (gdy jest doładowana  za 100zł) do nju na kartę te pieniążki przepadną, czy zostaną na koncie mojej córki do wykorzystania w nju?




Po przeniesieniu do Nju wszystkie środki na koncie przepadną.

odpowiedź

Przenosiny numeru to jakiś dramat!! | sese (06.11.2013, 23:39)

31.10 zakończyła się moja przygoda z PLAY. Umowa była dawno temu wypowiedziana, więc usługa przestała byc świadczona właśnie 31.10. Umowa z NJU została podpisana 14.10. Mieli więc ponad 2 tygodnie na przygotowanie procedury migracji numeru. Dziś mija praktycznie siódmy dzień, a ja dalej mam numer w PLAYu-na szczęście, dzięki ich uprzejmości numer nie został zablokowany, ale został przeniesiony na kartę. Gdyby nie to, zostałbym bez niego. Dzwoniłem do PLAYAa i tam mi powiedziano, ze numer juz dawno jest przygotowany do migracji i w zasadzie tylko czeka na nowego operatora. NJu olewa sprawe już tydzień. Nie wiem o co chodzi - czyżby liczyli na to, że z musu zacznę używać ich numeru tymczasowego z niekorzystnymi stawkami? Pewnie ta, ale się nie doczekają. Moje pytanie o zadziwiająco ślamazarne tempo przenosin numeru od 3 dni pozostaje bez echa. Pewnie tu też liczą na telefon na infolinie i kolejny zarobek po barbarzyńskiej stawce. Jakoś pozostałe sieci z przenosimani potrafią wyrobic się w czasie do 24h. Tu jest jakas niespotykana masakra i totalne olewanie klienta. Jeżeli nic tu się nie zmieni to ta firma zniknie z rynku szybciej niż im się wydaje. Ja poczekam jeszcze jeden dzień. Jeżeli nic się w mojej sprawie nie zmieni, wysyłam pismo o wypowiedzenie świadczenia usług. 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

33 gości i 1 zalogowanych użytkowników