forumnju z rachunkiemusługinju internet dodatkowy

nju internet dodatkowy

 

nju internet dodatkowy (2016-12-28 19:38)

Witam,
rozumiem, że dokupując pakiet nju internet dodatkowy za 19 pln do obecnego konta abonenckiego otrzymam drugą kartę sim. Czy wobec tego mogę taką kartę wykorzystać np. w modemie LTE jako internet mobilno-stacjonarny?

Ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Jakie są wady i zalety?

Przepłacam za internet stacjonarny (marna prędkość po kablu ADSL) i chętnie bym się pozbył starego modemu dzięki czemu mógłbym zaoszczędzić miesięcznie do 30 pln.

~karel

 

nju internet dodatkowy (2016-12-28 21:05)

tak możesz to w ten sposób wykorzystać.
Nju internetowy dodatkowy daje Ci dodatkowo 20GB/mc, tyle, że ten limit może wykorzystać także numer główny, więc jeśli ostro korzystasz z netu w telefonie to możesz zużyć cały limit i nju internet dodatkowy będzie korzystał z lejka, ponoć 1Mb/s, więc może być problem ale na przeglądanie stron www wystarczy.

Musisz pamiętać, że LTE w żadnej sieci nie zastąpi w pełni łącza kablowego, bo masz limity, prędkości maksymalne ani minimalne nie są w żaden sposób gwarantowane, łącze nie jest stabilne jak skała, mogą być zbyt duże opóźnienia, z reguły nie ma adresu publicznego itd.
Dla niektórych są to wady, które powodują, że LTE nie może być zamiennikiem stałego łącza kablowego, a co najwyżej łączem awaryjnym lub w sytuacji wyjątkowej.

W dwóch przypadkach doradziłem znajomym rezygnację z Neostrady na rzecz LTE, bo sama Neostrada była słaba jakościowo, a nie było w tamtych lokalizacjach innej alternatywy jak LTE.
Ale te osoby nie mają dodatkowych potrzeb dlatego przeglądanie www oraz sporadycznie jakieś filmiki na YT wystarczają, więc limit kilkadziesiąt GB miesięcznie spełnia wszystkie ich potrzeby, bo nie zależy im na stabilności łącza, na niskich opóźnieniach, publicznym IP itd.

Najlepiej kup sobie kartę i przetestuj, czy ta usługa spełni Twoje oczekiwania jako zamiennik łącza stacjonarnego i dopiero wtedy jeśli będziesz przekonany na 100% to składaj rezygnację na ADSL.
Pamiętaj, że łącze LTE dzisiaj działa OK, a jutro może być już inaczej.
Jeśli akceptujesz wszystkie za i przeciw to do dzieła.

 

nju internet dodatkowy (2016-12-29 12:28)

Dzięki za obszerne wyjaśnienia - wezmę pod uwagę takie rozwiązanie, zwłaszcza, że w miejscu zamieszkania nigdy nie miałem problemów z LTE od Nju (Orange), co prawda nie są to zawrotne prędkości - wczoraj sprawdzałem to przy podłączonym telefonie do komputera w trybie modemu osiągnąłem 20Mb (co mi zupełnie wystarcza).

Pozostaje kwestia wyboru pomiedzy modemem a droższym routerem ;)

~karel

 

nju internet dodatkowy (2016-12-29 22:37)

Jeśli ma to być zamiennik internetu kablowego to moim zdaniem szkoda kasy na modem USB dlatego sugeruję, abyś poszukał router stacjonarny klasy B596-s22, B315, wtedy masz WiFi, LAN i VoIP.
Swego czasu z drugiej ręki były do kupienia za ok. 300zł, więc cena akceptowalna.

Jeśli ma to być net mobilny to warto popatrzeć w stronę routera mobilnego.
Modem USB oceniam jako najgorsze rozwiązanie, bo masz wtedy system zamknięty, w zasadzie bez możliwości późniejszej rozbudowy.

 

nju internet dodatkowy (2017-01-06 13:32)

Ok, dzięki za kolejne wskazówki, raczej to ma być na zasadzie routera stacjonarnego, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oprzeć to na modelach przenośnych. Modem USB wykluczam, gdyż chciałbym jednak mieć WI-Fi na kwadracie (ewentualnie opcja modem USB + router).

Zastanawiam się jednak czy simlock orange pozwala na korzystanie z kart nju?

~karel

 

nju internet dodatkowy (2017-01-06 15:38)

Router mobilny ma zasilanie bateryjne dlatego jeśli ma to być sprzęt działający z założenia przez 24h na dobę to jest to słabe rozwiązanie.
Jeśli masz kasę to sugeruję kupić router stacjonarny na codzienny użytek i dodatkowo mobilny na wypadek jakiegoś wyjazdu.
Albo w sytuacji awaryjnej zamiast routera mobilnego możesz użyć swojego smartfona jako router WiFi i udostępnić internet na laptopie, tablecie itp.
Wybór należy do Ciebie.

Natomiast nie polecam tandemów router + modem USB. Z mojego doświadczenia nie zapewnia to stabilnej pracy. Znaczenie może mieć używany router oraz modem USB, a z racji posiadania różnych sprzętów przez różne osoby to jeden będzie zadowolony, a drugi będzie psioczył.
Montowałem ludziom routery stacjonarne te co wymieniałem wcześniej i one po pierwotnym skonfigurowaniu działają bez zastrzeżeń od miesięcy, czy nawet kilku lat i w tym czasie w zasadzie nie musiałem ani razu interweniować.

Router stacjonarny pozwala na podpięcie do sieci urządzeń po sieci LAN, więc w dzisiejszych czasach możesz podpiąć do sieci TV, tuner TV-SAT, serwer NAS, drukarkę sieciową, komputer stacjonarny itp. Połączenie przewodowe zapewnia większą prędkość, stabilność niż WiFi. W przypadku połączenia kablowego w zasadzie nie ma ryzyka zakłóceń z zewnątrz, co przy wszędobylskim WiFi może być problematyczne w dużych blokach z wieloma sieciami WiFi blisko siebie.
A z TV, czy tunerem satelitarnym, drukarką sieciową, czy komputerem stacjonarnym to mało kto biega po mieszkaniu, bo z założenia te sprzęty stoją w jednym i tym samym miejscu, dlatego są idealne do połączenia kablowego.

 

nju internet dodatkowy (2017-09-09 13:11)

to jest odpowiedź na post:

Witam,
rozumiem, że dokupując pakiet nju internet dodatkowy za 19 pln do obecnego konta abonenckiego otrzymam drugą kartę sim. Czy wobec tego mogę taką kartę wykorzystać np. w modemie LTE jako internet mobilno-stacjonarny?

Ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Jakie są wady i zalety?

Przepłacam za internet stacjonarny (marna prędkość po kablu ADSL) i chętnie bym się pozbył starego modemu dzięki czemu mógłbym zaoszczędzić miesięcznie do 30 pln.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~seqd

 

nju internet dodatkowy (2020-01-02 00:55)

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1577922917968

 

nju internet dodatkowy (2020-03-20 15:57)

<div>Witam podłączę się z pytaniem do tego wątku.</div><div>Czy do oferty nju abonament w parze można dokupić numer nju internet dodatkowy?</div>

~jarek75

 

nju internet dodatkowy (2020-03-20 18:15)

Hej :) Jak najbardziej, wystarczy złożyć zamówienie na stronie nju. Pozdrawiam :)

odpowiedź

nju internet dodatkowy | ~karel (28.12.2016, 19:38)

Witam,
rozumiem, że dokupując pakiet nju internet dodatkowy za 19 pln do obecnego konta abonenckiego otrzymam drugą kartę sim. Czy wobec tego mogę taką kartę wykorzystać np. w modemie LTE jako internet mobilno-stacjonarny?

Ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Jakie są wady i zalety?

Przepłacam za internet stacjonarny (marna prędkość po kablu ADSL) i chętnie bym się pozbył starego modemu dzięki czemu mógłbym zaoszczędzić miesięcznie do 30 pln.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

21 gości i 0 zalogowanych użytkowników