forumnju z rachunkiemusługiIm dłużej, tym lepiej?

Im dłużej, tym lepiej?

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 17:38)

Powiedzcie mi jak to jest z tym super programem. W listopadzie włączyłem tę usługę i dostałem info, że mój staż wynosi 27m-cy i przysługuje mi 9GB na pełnej prędkości miesięcznie.
Włączyłem więc transmisję danych przekonany że mam 9GB limitu miesięcznie a tu dziś przychodzi rachunek z wyliczeniem 19zł za internet gdy nie wykorzystałem nawet 0,5GB.
To jak to w końcu jest?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 17:58)

Przeczytaj regulamin swojej usługi obniżającej koszty to zrozumiesz. Standardowo w Twojej ofercie było 3GB za 19zł. W ramach "Im dłużej tym lepiej" limit ten zmienił się z 3GB na 9GB za 19zł. Sposób rozliczania pakietu pozostał taki sam czyli 0.19zł/1MB aż do osiągnięcia pułapu 19zł, reszta transferu aż do osiągnięcia 9GB jest darmowa. Jak łatwo policzyć 19zł to pobrane/wysłane 100MB danych. Więc szybko można osiągnąć pułap.


Polecam zapoznać się z tymi regulaminami bo najwidoczniej nie wiesz za co płacisz i jak to jest rozliczane.

[edytowane przez ciajus o 18:02 w dniu 2016-12-21]
 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 20:00)

@etaks
dostałeś info, że masz 9GB no i tyle masz, a że z tych 9GB wykorzystałeś tylko 500MB to już Twój problem.

Jeśli w innej sieci masz np. pakiet 5GB za 20zł to jak wykorzystasz tylko 500MB to płacisz tylko 2zł, czy może jednak 20zł, że tak zdziwiony jesteś?

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę ale nie przypominam sobie żadnej sieci w Polsce, która by stosowała proporcjonalne naliczanie, aby chociaż mieć przykład na którym można by się wzorować.

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 20:49)

O ludzie co za złośliwości od razu...
Zadałem proste pytanie bez żadnych pretensji a Wy atak na mnie jakbym co najmniej chciał z widłami iść na orange bo mi zrobili kuku.
Opamiętajcie się!

Wiadomość od nju po prostu wprowadziła mnie w błąd. "... w ramach Twojej oferty przysługuje Ci 9,0 GB na pełnej prędkości miesięcznie..."
Zrozumiałem, że te 9GB jest limitem naliczania opłaty - że niby taki bonus za trzeci rok w nju. Jak się okazuje aż tak dobrze to nie ma.

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 21:24)

"Wy"? Nie odczuwam bym w jakikolwiek sposób Cię zaatakował, odpowiedziałem na Twoje pytanie najdokładniej jak potrafię i zaleciłem zapoznanie się z regulaminem usługi, który wyjaśni wszystkie wątpliwości i ustrzeże przed podobnymi problemami w przyszłości. Jeśli odpowiedź na pytanie uznajesz za atak, to nie umiem Ci pomóc.

[edytowane przez ciajus o 21:27 w dniu 2016-12-21]
 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 21:44)

To raczej było skierowane do kolegi nju_klient. A "Wy" wyszło jakoś tak  - bez urazy.

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 21:45)

To raczej było skierowane do kolegi nju_klient. A "Wy" wyszło jakoś tak  - bez urazy.

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-21 23:18)

@~etaks
Ja Ciebie też nie zaatakowałem jak to sam określiłeś jakbyś szedł z widłami.

Wyraziłem swoje zdziwienie z Twojego toku rozumowania, bo dla mnie jest on zupełnie niezrozumiały.
Skoro w standardzie przysługują Ci 3GB, które nie są jak to nazwałeś "limitem opłaty" to nie rozumiem dlaczego oczekiwałeś tego w odniesieniu do 9GB po aktywacji "Im dłużej tym lepiej".
Wygląda, że samodzielnie dorobiłeś teorię, która nie istnieje w Nju, ani w żadnej innej sieci, żebyś chociaż miał podobny przykład jako wzór, co by mogło tłumaczyć Twoje zaskoczenie.

Pomimo Twojego dodatkowego wyjaśnienia nie widzę nic wprowadzającego w błąd w treści, SMS-a którą zacytowałeś.
Mam inne zdanie niż Ty ale nie znaczy to, że Ciebie atakuję jakbyś szedł z widłami.

Podałem konkretne argumenty podkreślające, że Twoje uwagi były dla mnie bezpodstawne. Wtedy oczekuję, że rozmówca poda równie konkretne argumenty na obronę swojej tezy albo przyzna się do swojej pomyłki itp.

Spoko ja nie mam żadnej urazy, bo nie ma o co :)

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-22 09:44)

Słuchajcie, ja nigdy internetu w nju nie używałem. Od tych ponad 2 lat nigdy nie miałem włączonej komórkowej transmisji danych bo po prostu potrafiłem bez tego żyć. Kiedyś przypadkiem trafiłem na info o "im dłużej..." a po aktywacji dostałem sms o treści podanej powyżej. Spróbowałem, włączyłem, dostałem rachunek i teraz już wiem, że więcej tego nie włączę.
Kolegom dziękuję za sprowadzenie na ziemię :)
Wesołych Świąt!

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-22 17:18)

OK już rozumiem, że jesteś nieświadomym klientem ale lepiej późno niż wcale poznać to z czego się korzysta, a ta nauka kosztowała Ciebie póki co tylko 19zł :)

Nigdy nie mów nigdy.
Jak masz goły Nju buzz to masz następujące limity:
- 29zł na komórki + stacjonarki
- 9zł na SMS/MMS
- 19zł na internet do 3GB potem lejek 64kb/s

Po aktywacji usługi DO KOMÓRKOWYCH to w/w limit 29zł na połączenia głosowe ulega podzieleniu na dwa osobne limity:
- 19zł na komórki
- 10zł na stacjonarki
reszta limitów jak wyżej i zakładam, że właśnie z tej opcji DO KOMÓRKOWYCH aktualnie korzystasz.

W obu powyższych wariantach za internet płacisz dodatkowo ale nie więcej niż 19zł za pierwsze 100MB, potem "gratis" na pełnej prędkości do określonego limitu 3GB, a potem lejek 64kb/s.

Jeśli wydajesz co miesiąc 19zł na komórki to wtedy warto aktywować usługę ROZMOWY I INTERNET za 19zł.
Wówczas w ramach wspólnego limitu 19zł masz tzw. no limit na komórki + internet 1GB (3GB za staż).
Reszta limitów jest jak wyżej w DO KOMÓRKOWYCH.
W DO KOMÓRKOWYCH rachunek za no limit na komórki + internet 3GB (9GB za staż) wyniósłby 38zł.
Kosztów nie obniżasz ale w usłudze ROZMOWY I INTERNET dostajesz gratis internet i niwelujesz ryzyko przypadkowego nabicia w przyszłości dodatkowych 19zł za pierwsze 100MB internetu w telefonie. Zużywając obecnie tylko ok. 500MB to Tobie bez różnicy, czy dostaniesz 1GB, czy 30GB ale z czasem apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Ewentualnie masz do wyboru usługę WSZYSTKO KOMÓRKOWE za 29zł wtedy górny limit 29zł obejmuje wspólnie rozmowy na komórki, SMS/MMS i 10GB.
Za staż dostaniesz 3x więcej, czyli 30GB.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile średnio miesięcznie płacisz teraz i za co konkretnie, a potem liczysz ile byś za to samo płacił po zmianie na inną ofertę.
W ten sposób możesz wybrać usługę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.
Nawet jeśli finalnie nie obniżysz kosztów to w podobnej cenie możesz mieć więcej usług "gratis", które może dzisiaj są Tobie obojętne ale jutro może będą dla Ciebie standardem.

Również Wesołych Świąt :)

[EDIT]
Ja kiedyś wydawałem na telefon w Nju ok. 20-24zł bawiąc się w kupowanie pakietu internetu bez lejka, czyli z ryzykiem nabicia sobie dodatkowych 19zł za pierwsze 100MB.
Potem wybrałem Wszystko komórkowe za 29zł, bo choć dopłacałem kilka złotych to zyskałem święty spokój, bo limit danych jest z lejkiem, czyli wiedziałem, że nie dzwoniąc na stacjonarki zapłacę 29zł i nie muszę pilnować terminów ani ilości zużytych danych z obawą, że nabiję sobie dodatkowe opłaty.
Teraz z Nju Dodatkowy wychodzi mi średnio 19zł/mc za jeden numer. Drugi numer praktycznie nie korzysta z netu, więc mam niemal cały pakiet dla siebie, choć z reguły starcza mi i tak kilkaset MB, wyjątkowo zużywam kilka GB.
Koszty oscylują ciągle na podobnym poziomie ale zyskałem więcej usług w tej samej cenie i święty spokój.
Jak ktoś chce się bawić w pakiety itd. to może znaleźć i tańsze oferty w innych sieciach, bo każdemu według potrzeb, kwestia wyboru.

[edytowane przez nju_klient o 20:42 w dniu 2016-12-22]

odpowiedź

Im dłużej, tym lepiej? | etaks (21.12.2016, 17:38)

Powiedzcie mi jak to jest z tym super programem. W listopadzie włączyłem tę usługę i dostałem info, że mój staż wynosi 27m-cy i przysługuje mi 9GB na pełnej prędkości miesięcznie.
Włączyłem więc transmisję danych przekonany że mam 9GB limitu miesięcznie a tu dziś przychodzi rachunek z wyliczeniem 19zł za internet gdy nie wykorzystałem nawet 0,5GB.
To jak to w końcu jest?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

41 gości i 0 zalogowanych użytkowników