forumnju z rachunkiemusługiIm dłużej, tym lepiej?

Im dłużej, tym lepiej?

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-22 19:38)

Dzięki za tak dokładne wyłożenie tematu :)
Teraz mam opcję nju buzz + do komórkowych. Do tej pory średnie rachunki wynosiły u mnie max 15zł i chyba zostanę przy takiej opcji po prostu rezygnując z internetu komórkowego bo właściwie nie jest on mi niezbędny.
Ewentualnie zastanowię się nad "Wszystko komórkowe" lub "rozmowy i internet":

"w miesiącu nie zapłacisz więcej niż 19zł za nielimitowane rozmowy do komórkowych oraz 1 GB internetu."


Tylko powiedzcie mi czy w tej opcji z 1GB również będzie to wyglądać tak, że po wykorzystaniu 100MB od razu naliczy 19zł i do końca miesiąca mam ten 1GB (pozostałe 0,9GB + powyżej lejek) i nielimitowane rozmowy na kom?


 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-22 21:19)

Jest tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu.

W Nju płacisz za usługi zgodnie z cennikiem, czyli:
- minuta połączenie kosztuje 0,19zł
- SMS kosztuje 0,09zł
- internet 0,02zł/100KB inaczej licząc 0,19zł/MB
ale nie więcej niż kwota X określona w danym górnym limicie dla danej usługi obniżającej koszty.

Jeśli nie planujesz korzystać z netu to i w usłudze ROZMOWY INTERNET za 19zł z limitem 1GB, będziesz płacił tyle samo co wcześniej, bo sposób rozliczania połączeń głosowych oraz SMS/MMS nie ulega zmianie ale na wypadek takiej sytuacji jak Ty miałeś z tym transferem 500MB to zapłaciłbyś wtedy 19zł za komórki wraz z internetem, zamiast 15zł za komórki + osobno 19zł za internet, czyli razem 34zł.

Za staż przysługuje Ci 3x więcej danych, czyli zamiast 1GB będziesz miał limit 3GB.

Dlatego u Ciebie korzystając z DO KOMÓRKOWYCH warto zmienić na ROZMOWY I INTERNET nawet jeśli nie będziesz korzystał z netu, bo jeśli kiedyś przypadkiem skorzystasz to nie doznasz szoku przy fakturze ;)
Ewentualnie możesz zastanawiać się, czy zamiast ROZMOWY I INTERNET za 19zł warto wybrać droższą usługę jak np. WSZYSTKO KOMÓRKOWE za 29zł.

[edytowane przez nju_klient o 21:21 w dniu 2016-12-22]
 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-23 09:30)

Ok, zmienię w takim razie na próbę na "rozmowy i internet" i przygotuję się na stałe rachunki w kwocie ok 20zł.
Jeśli za staż będę miał, jak piszesz, 3GB to w zupełności mi to wystarczy.

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-23 14:23)

pamiętaj, że nowa usługa wejdzie w życie dopiero od nowego okresu rozliczeniowego po dniu aktywacji.

Jeśli przygotujesz się na rachunki na minimum 19zł to masz wtedy no limit na komórki + internet do 3GB + po 9 groszy za każdego SMS-a.
Jeśli wyślesz w miesiącu 100SMS to doliczą Tobie 9zł, czyli rachunek wyniesie razem 28zł.
Gdybyś docelowo tyle minimum miał płacić co miesiąc to wtedy warto brać Wszystko komórkowe za 29zł.
Za dodatkowe 1zł będzie to samo w kwestii połączeń na komórki i SMS/MMS ale w kwestii netu masz wtedy limit 30GB zamiast 3.

Jeśli akceptujesz 20zł/mc to docelowo możesz rozważyć Nju Dodatkowy z kimś z rodziny i wtedy średnio wyjdzie po 19zł/numer w ramach Wszystko komórkowe za 29zł (no limit na komórki i no limit na SMS/MMS) z transferem 30GB za staż
+ ewentualnie 0,19zł/min na stacjonarki ale nie więcej niż 10zł/mc, co daje średnio dodatkowe 5zł na numer.

Bierzesz np. matkę, ojca, siostrę, brata który nie korzysta z netu i całe 30GB jest Twoje za 19zł ;)

Już teraz wiesz chyba wszystko, to powodzenia w wyborze najlepszej dla Ciebie oferty :)

[EDIT]
Z ciekawości sprawdziłem grudniowy stan wykorzystania usług na swoim numerze i wyszło mi:
- 35 minut na komórki * 0,19 = 6,65
- 14 SMS * 0,09 = 1,26
- 2,2 GB.
Transfer danych mógłby wynieść ok. 5MB, czyli ok. 1zł, bo tylko tyle potrzebowałem poza domem, a resztę mógłbym wykorzystać używając swojego WiFi, więc realnie nabiłem sobie niecałe 9zł, choć średnio płacę 19zł/numer
Dzięki temu płacę niejako stały ryczałt i nie myślę ile to już wydzwoniłem i ile wysłałem SMS. Po prostu jak mam potrzebę to dzwonię, bo teraz mam tylko połączeń i SMS za niecałe 8zł, a innym razem mam tego za kilkadziesiąt złotych.
Święty spokój ma dla mnie większą cenę niż liczenie wszystkiego co miesiąc co do grosza dla kilku złotych oszczędności.
To nie te czasy, gdzie warto było tak kombinować i skrupulatnie liczyć, bo w grę wchodziło kilkadziesiąt złotych miesięcznie i gdy inni wydawali np. po 100zł na telefon to mnie to samo lub więcej kosztowało np. 50zł.

[edytowane przez nju_klient o 14:44 w dniu 2016-12-23]
 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-23 20:50)

Zainteresowałeś mnie ta opcją z dodatkowym i kosztami na pół. Akurat teściowa myśli o nowym numerze :)

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-25 15:31)

he he, odważny jesteś, skoro myślisz o spółce z teściową ;-)

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-31 00:32)

Ja proponuję zmianę oferty obniżającą koszty:
* Wszystko komórkowe za 29zł
* Jeden na wszystko za 39 zł
Internet w obu usługa wliczony w limity. Też w tym przypadku ma znaczenie usługa Im dłużej tyl lepiej też zwięszka się ilość internetu.
pozdrawiam

 

Im dłużej, tym lepiej? (2016-12-31 01:27)

@ktoś

ewidentnie nie czytasz postów i wątków.
Przeczytaj całość to może zauważysz bezsensowność swojego postu i polecenia, zwłaszcza usługi za 39zł/mc
Chcesz pomóc ale robisz to na siłę i nieudolnie.

 

Im dłużej, tym lepiej? (2017-01-14 19:54)

to jest odpowiedź na post:

Jeśli akceptujesz 20zł/mc to docelowo możesz rozważyć Nju Dodatkowy z kimś z rodziny i wtedy średnio wyjdzie po 19zł/numer w ramach Wszystko komórkowe za 29zł (no limit na komórki i no limit na SMS/MMS) z transferem 30GB za staż
+ ewentualnie 0,19zł/min na stacjonarki ale nie więcej niż 10zł/mc, co daje średnio dodatkowe 5zł na numer.

Bierzesz np. matkę, ojca, siostrę, brata który nie korzysta z netu i całe 30GB jest Twoje za 19zł ;)



Wracając do tematu, bo chwilowo został odłożony, załóżmy że wybieram do mojego obecnego numery nju dodatkowy.

Czyli tak:
- zmieniam opcję na wszystko komórkowe - 29zł/mc
- nju dodatkowy - 9zł/mc
- stacjonarne (bo teściowa na pewno wydzwoni) - 10zł/mc

Za to dostanę połączenia komórkowe wszędzie + stacjonarne, no limit na sms/mms, 30GB internetów.

Więc dzieląc koszty wg użycia ja płacę 14,50zł/mc a teściowa 33,50zł/mc

Zgadza się?

I to już wszystkie koszty?

~etaks

 

Im dłużej, tym lepiej? (2017-01-14 20:24)

Skoro wiesz, że teściowa wydzwoni na stacjonarne to weź Jeden na wszystko za 39zł. Wtedy będziesz miał łącznie 39GB internetu a rachunek wyjdzie tak samo.

odpowiedź

Im dłużej, tym lepiej? | etaks (21.12.2016, 17:38)

Powiedzcie mi jak to jest z tym super programem. W listopadzie włączyłem tę usługę i dostałem info, że mój staż wynosi 27m-cy i przysługuje mi 9GB na pełnej prędkości miesięcznie.
Włączyłem więc transmisję danych przekonany że mam 9GB limitu miesięcznie a tu dziś przychodzi rachunek z wyliczeniem 19zł za internet gdy nie wykorzystałem nawet 0,5GB.
To jak to w końcu jest?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

52 gości i 1 zalogowanych użytkowników