forumnju z rachunkiemusługiZawrotna prędkość LTE

Zawrotna prędkość LTE

 

Zawrotna prędkość LTE (2016-12-20 09:42)

W dniu dzisiejszym przeszedłem do Nju.
W centrum miasta, w pracy, w biurze, gdzie u konkurencji miałem w telefonie prędkość 30-40Mb downloadu i około 20Mb uploadu, świeżo po włożeniu waszej nowej karty sim (oznaczonej jako usim),
Prędkość internetu jest dosłownie zawrotna!! AŻ 1.5Mb downloadu i 0.15 Mb Uploadu.
Rozumiem, gdybym testował zasięg na zadupiu, ale centrum miasta, gdzie nigdy nie miałem problemem z LTE w innych sieciach?

Wydaje mi się, że przygoda z waszą siecią zakończy się jeszcze szybciej niż się rozpoczęła.

~mertuch

 

Zawrotna prędkość LTE (2016-12-20 16:33)

W BB też to LTE jest do bani. Nawet ba, w Warszawie przy PGE Narodowy też lipa a to Stolyca.


Podobno coś grzebią i mają naprawić sytuację do końca stycznia 2017.

~jackbb

 

Zawrotna prędkość LTE (2016-12-27 16:46)

dokładnie kolego mam takie same odczucia co do nju. dzisiaj właśnie podpisałem papiery w t-mobile i za 29 zł mam prawie to samo co nju tzn. tylko mniej internetu ale akurat na tym mi nie zależało bardzo. po 3 miesiącach żegnam się z tragicznym zasięgiem Orange. byle jaki budynek (nawet zwykły blaszak supermarket) i zasięgu trzeba szukać...
a miało być tak pieknie.... sieć najbardziej wkurwionych klientów ......

~lucas

 

Zawrotna prędkość LTE (2016-12-28 13:25)

lucas pisz za siebie, bo ja nie narzekam i nie póki co nie mam powodów do zmiany Nju na inną sieć z powodu braku zasięgu, czy złej jakości usług.
Natomiast Nju to jedna z dwóch sieci jakie znam, które oferują abonament bez umowy na okres zastrzeżony, co akurat jest dla mnie dużą zaletą.
Póki co nic mnie nie zachęca do podpisania umowy na np. 2 lata w innej sieci, bo cenię sobie wolność wyboru w każdej chwili i jeśli nie abonament to pozostaje pre-paid.
Ale każdy potrzebuje czego innego.

[EDIT]
Co do wolnego LTE to chyba nie korzystaliście z usługi abonamentowej "Internet LTE PLUS" w sieci Plus GSM z limitem 100GB, gdzie niedawno przez dobre kilka miesięcy prędkość download w godzinach szczytu oscylowała na poziomie 3Mb niezależnie, czy była to wiocha, czy miasto wojewódzkie.
W tym samym czasie wystarczyło zamienić w routerze kartę SIM na AERO2 z wykupionym za kilka złotych komercyjnym pakietem i na tych samych przekaźnikach PLUSa net śmigał, że aż miło.
Także każda siec ma coś na sumieniu.

[edytowane przez nju_klient o 13:32 w dniu 2016-12-28]
 

Zawrotna prędkość LTE (2016-12-29 00:16)

Trafiłem tutaj przez przypadek - szukam oferty na zastąpienie NJU ;), ale skoro już tu trafiłem to napiszę: jestem w tej sieci praktycznie od początku, ale ostatnie obciążenie tej sieci sprawia, że myślę nad rozstaniem. Telefonu w domu (Pruszcz Gdański) nie idzie praktycznie używać - w jednym pokoju w czasie 10min rozmowy przełącza mnie między sześcioma BTSami a zasięg skacze od zera do  maxa. Rozmawiać nie idzie, bo co chwilę coś przerywa, albo pojawia się "cyfrowy świergot". Transmisja danych - to zależy w który BTS się trafi - jedne działają "znośnie" (kilka MBit) inne nie przekraczają 0,5MBit. 
Sąsiad którego namówiłem do przejścia już z sieci uciekł, gdy się dowiedział na infolinii: "wiemy o problemach, ale nie wiemy jak naprawić (sic!)". Od wakacji nic się nie zmieniło.
O LTE to nawet nie wspomnę, bo załącza się tylko po to, żeby na 3G przełączyć.



Jeżeli mają to naprawić do końca stycznia, to proponuję taką metodę naprawy: zabrać promocyjne 10GB i wrócić do 3GB - wtedy sieć dawała jeszcze radę.

~xelasty

 

Zawrotna prędkość LTE (2017-07-27 20:14)

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Kupiłem nju internet 40 GB 11.07.2017r. Jestem w zasięgu orange i networksa LTE. Prędkośc uwaga 1 Mb/s w pełnej prędkości. Tragedia to mało. Na infolinii gadają głupoty. Wysłałem odstąpienie od umowy 6 dni po zakupie. Czekam nikt nic nie wie. Musiałem kupic neta w innej sieci bo potrzebuję korzystać. Tragedia nie kupujcie

 

Zawrotna prędkość LTE (2017-07-27 21:43)

to jest odpowiedź na post:

Zawrotna prędkość LTE | wojtek123 (27.07.2017, 20:14)
NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Kupiłem nju internet 40 GB 11.07.2017r. Jestem w zasięgu orange i networksa LTE. Prędkośc uwaga 1 Mb/s w pełnej prędkości. Tragedia to mało. Na infolinii gadają głupoty. Wysłałem odstąpienie od umowy 6 dni po zakupie. Czekam nikt nic nie wie. Musiałem kupic neta w innej sieci bo potrzebuję korzystać. Tragedia nie kupujcie


Mów za siebie, bo ja na prędkość netu nie narzekam.

Tylko na co czekasz. Skoro wysłałeś pisemne odstąpienie od umowy i kupiłeś inną ofertę na net to jak rozumiem z Nju internetowego już nie korzystasz.

Dodam tylko, że 1Mb/s to lejek jaki obowiązuje po wykorzystaniu limitu. Po aktywacji karty masz pierwszy niepełny okres, który zwykle trwa kilka dni, więc do dyspozycji jest tylko kilka GB (proporcjonalna ilość z 40) i potem lejek 1Mb/s. Z kolei pełne 40GB jest dopiero od nowego okresu rozliczeniowego.

Poza tym odstąpienie od umowy specjalnie nic Ci nie daje, bo i tak musisz zapłacić za to co już wykorzystałeś. W Nju nie ma cyrografu na 2 lata, aby to było istotne, a kwota minimalna faktury wynosi 9zł, więc "zaoszczędziłeś" 9-18zł względem wypowiedzenia w normalnym trybie przy założeniu, że w okresie wypowiedzenia nie nabiłbyś sobie kwoty powyżej wartości minimalnej 9zł.

[edytowane przez nju_klient o 21:50 w dniu 2017-07-27]
 

Zawrotna prędkość LTE (2017-08-18 20:09)

Dzisiaj dostałem kartę nju do internetu 40GB/29pln. Uruchomiłem test szybkości... może nie jest tragicznie, ale... w T-Mobile mam 35Mbit/s (25GB/20pln) a w nju 10Mbit/s (Gdańsk)... Na razie jeszcze nie uciekam od nju... Zobaczę, czy coś się zmieni w przeciągu 3 miesięcy.

~andrew

 

Zawrotna prędkość LTE (2017-08-18 20:30)

Po godzinie zrobiłem kolejne testy i... jest lepiej. Być może obciążenie sieci o godz. 20:30 spadło.
Teraz mam transfer (w Gdańsku) 20,5Mb/s (download) i 26Mb/s (upload). To już całkiem przyzwoicie, choć nadal znacznie gorzej niż w T-Mobile (odpowiednio 35Mb/s i 25Mb/s).

~andrew

 

Zawrotna prędkość LTE (2017-08-18 22:34)

Sam sobie odpowiedziałeś. ;-) Widać że większość u ciebie korzysta z Orange (Nju). I tak masz dobrze. U mnie 20 km od "stolycy ;) ) mam 5-15 na antenie zewnętrznej.

odpowiedź

Zawrotna prędkość LTE | nju_klient (28.12.2016, 13:25)

lucas pisz za siebie, bo ja nie narzekam i nie póki co nie mam powodów do zmiany Nju na inną sieć z powodu braku zasięgu, czy złej jakości usług.
Natomiast Nju to jedna z dwóch sieci jakie znam, które oferują abonament bez umowy na okres zastrzeżony, co akurat jest dla mnie dużą zaletą.
Póki co nic mnie nie zachęca do podpisania umowy na np. 2 lata w innej sieci, bo cenię sobie wolność wyboru w każdej chwili i jeśli nie abonament to pozostaje pre-paid.
Ale każdy potrzebuje czego innego.

[EDIT]
Co do wolnego LTE to chyba nie korzystaliście z usługi abonamentowej "Internet LTE PLUS" w sieci Plus GSM z limitem 100GB, gdzie niedawno przez dobre kilka miesięcy prędkość download w godzinach szczytu oscylowała na poziomie 3Mb niezależnie, czy była to wiocha, czy miasto wojewódzkie.
W tym samym czasie wystarczyło zamienić w routerze kartę SIM na AERO2 z wykupionym za kilka złotych komercyjnym pakietem i na tych samych przekaźnikach PLUSa net śmigał, że aż miło.
Także każda siec ma coś na sumieniu.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

38 gości i 0 zalogowanych użytkowników