forumnju z rachunkiemofertaKarta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange

 

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange (2016-12-19 14:58)

Pod koniec grudnia przechodze z abonamentu w ORANGE na umowe z rachunkiem w NJU. Mam starą karte SIM i bez LTE. Co mam zrobić czy jest możliwość migracji z pozostawieniem starego nr telefonu.
Czy jest konieczna opłata 25zł w salonie Orange. Czy jest jakaś promocja czytałam w internecie.

~j0asia

 

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange (2016-12-19 16:34)

Skoro piszesz o przechodzeniu z Orange do Nju to rozumiem, że przechodzisz z zachowaniem dotychczasowego numeru.
Jeśli zamówisz nową aktywację w Nju bez przeniesienia numeru to dostaniesz nowy, niezależny numer i finalnie będziesz miała 2 numery i dwie niezależne umowy.

Jest promocja na darmową wymianę karty SIM jeśli klient posiada starą nie obsługującą LTE ale sam z tego nigdy nie korzystałem.
Poczytaj regulamin tej promocji, a w razie dodatkowych pytań i wątpliwości skontaktuj się z BOK Nju.
Lepiej dwa razy pytać przed niż po wszystkim być rozczarowanym z powodu własnej niewiedzy.

[edytowane przez nju_klient o 16:38 w dniu 2016-12-19]
 

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange (2016-12-22 12:27)

Ja także przechodziłem z Orange i by mieć nową kartę SIM z obsługą LTE to są dwie opcje:
1. Orange i NJU to ta sama rodzina to wymiana karty (najlepiej zrobić to będąc jeszcze w Orange). Mi powiedzieli za wymianę karty 25zł.
2. Opcja którą wybrałem to:
- wypowiedzenie umowy z Orange i przejście na opcję na kartę
- będąc już w opcji na kartę wybieram dowolnego innego operatora także przechodząc na kartę (ja wybrałem Play'a bo miał najmniej procedur i kosztów)
- będąc już u innego operatora przechodzę do NJU (na czas trwania przejścia dostałem od NJU kartę z numerem tymczasowym a po kilku dniach otrzymałem nową kartę SIM z moim starym numerem).

~alamadom

 

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange (2016-12-22 16:36)

@~alamadom
Ad 1 po co płacić 25zł za wymianę karty SIM, skoro w Nju jest promocja na darmową wymianę jeśli "stara" karta nie obsługuje LTE.
Trzeba pobrać i przeczytać regulamin tej promocji i potem się na nią powoływać, aby operator nie traktował tego jak zwykłej i płatnej wymiany i nie można pozwolić sobie wcisnąć tej opłaty.

Ad 2 Jak już chcesz zmieniać operatora to lepiej od razu zlecić przejście z Orange abonament do Play na kartę. Opcja z tymczasowym przejściem do Orange na kartę jest w tych okolicznościach zupełnie zbędna i niepotrzebna, bo tylko wydłuża cały proces o kilka dni.

odpowiedź

Karta SIM LTE - pytanie- migracja z Orange | ~j0asia (19.12.2016, 14:58)

Pod koniec grudnia przechodze z abonamentu w ORANGE na umowe z rachunkiem w NJU. Mam starą karte SIM i bez LTE. Co mam zrobić czy jest możliwość migracji z pozostawieniem starego nr telefonu.
Czy jest konieczna opłata 25zł w salonie Orange. Czy jest jakaś promocja czytałam w internecie.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

28 gości i 0 zalogowanych użytkowników